Poklidné působení 4.10.06

6. října 2006 v 10:14 | JR |  Reporty
Tedy reporty byste rádi? Budiž. Ostatně není nad pravidelný reporting, kolegové controlleři by mohli vyprávět.
Včera, vědomi si toho, že se nejedná o prodlouženou, nepouštěli jsme se do žádných větších akcí, zejména co se konzumace týče, a podle všech přísných měřítek evropské komise pro podroušený stav, by se ono působení dalo označit jako poklidné. Určitě, co se atmosféry týče, žádné kořalkové smrště tentokrát neproběhly, vypili jsme si svých několik nápojů a v klidu se rozešli domů.
Musím na tomto místě vzpomenout radostný okamžik pana PK, na kterého se servírka už od dveří usmála se slovy: "jeden střik?", což ho potěšilo, že je v myslích personálu již takto znám. Nechci mu kazit radost, ale kdo by si něco tak podivného, jako dospělý můž pijící výhradně víno s vodou nepamatoval, že? My s panem DM jsme si dali rezavý mok a pan lékárník MB, který samozřejmě dorazil s hodinovým zpožděním, si dal k našemu údivu červené víno. Zřejmě má po letech opět své "vinné" období (prosím nezaměňovat to první "n" za "l", to je úplně jiné období).
Ani tentokrát se neúčastnil pan DW, který v předběžné elektrické korespondenci sliboval svou účast na 80%. Dnes ovšem víme, že je spíše na 80%již mrtev, a existuje pouze jeho tělesná schránka, která chodí, mluví a (zcela jistě) kouří, ale jeho duševno je zřejmě již nenávratně ve virtuálním světě drakobijců, anebo ve věčných lovištích.
Celou dobu jsme včera hráli s "penězi Jardy" o tom není sporu.
Hra samotná už tak docela klidná nebyla, jelikož hned první hrou z nás pan PK podloudně vyloudil 6 Kč na vyložených lepších dvou sedmách. Takhle se prosím nezačíná, to je nezdravé a podlé! Byla to však nejvyšší hra večera, včetně té mé lepší stovky, ke které se ještě dostaneme. Teď bych se ale rád zastavil u označení hry "vyložená", protože jsme se nad tím včera rovněž pozastavili. Dle pana DM se prý někde hraje např. i "vyložený betl, nebo durch", což by ovšem nemělo znamenat, že má onu hru člověk předem loženou, nýbrž se položí karty na stůl a zkoumá se, zda by to jako ložené vyšlo. To je velice zajímavé, ale poměrně zásadní, co se týče naší licitace a rovněž toho, kdy člověk (tedy kartigentleman) považuje loženou hru v podstatě za "odpad", cosi srabáckého majícího pouze příjemný efekt finanční, nikoli však požitek ze hry přinášející. Tedy až na některé výjimky v našem kolektivu, kteří se i z takovýchto v podstatě odpudivých her nesmírně radují.
No, musím se zde z něčeho vyzpovídat - byl jsem to zrovna já, který se včera otočil na loženou hru - sice omylem, ale to je jasné, že to budete považovat za chabou výmluvu, proto se na to ani vymlouvat nechci. Mohl bych se vymluvit také na virtuální prokletí panem krajským radou, který mi na vyšších kartimístech už domlouval smažení se v kartipekle za mé pohrdání institutem manželství, ale zřejmě ani to nikoho nejdome, že?
O co šlo: dostal jsem na ruku krásný list - šest červených bez hlášky a k tomu čtyři nejvyšší žaludy (tedy eso, deset, včetně žaludské hlášky). Hlásil jsem sto a sedm, nebyl jsem však na výnosu a to mne zmátlo, neboť jsem považoval za teoreticky možné, že by mi tak mohli sebrat desítku, kdyby měl jeden všechny žaludy a druhý tu trumfovou hlášku. Byl to samozřejmě nesmyl, neboť maje čtyři nejvyšší žaludské, mohl jsem místo desítky pouze hlásit, což jsem také ve finále udělal a pak už bylo všechno moje. S odstupem je to naprosto jasné, leč nepouštím se každý den do lepší stovky bez trumfové hlášky a navíc bez výnosu, proto jsem byl tak nějak zmatený. Je třeba podotknouti, že celé relativně krátké, sehrávce předcházel srdnatý flek pana MB, který měl na ruce právě onu trumfovou hlášku, a na to následovalo moje, z dnešního pohledu vskutku hanebné, RE. Kaji, se tedy, kaji, budiž mi polehčující okolností, že ačkoli jsem bral všechno, počítal jsem jim pouze stovku, přestože jsem měl vlastně 110 a tudíž jsem jim to RE vlastně finančně odpustil. Zjistil jsem to až za hodnou chvíli, až po odchodu pana DM při návštěvě toalety, kdy mi to najednou došlo, že 90 + obyč. hlas je 110 a ne sto.
Dosti zpytování svědomí a přejděme k panu MD, kterému se včera moc nedařilo a prohrál spoustu "peněz Jardy". Zejména obyčejné sedmy se mu nedařily a začasté padaly již při pátém nebo šestém štichu, což je vskutku potupné.
Celkové finančí výsledky nejsou známy, pouze my, s panem krajským radou, tedy ekonomicky vzdělaní lidé víme, že jsme vyhráli každý kolem 9 Kč, pan MB si rovněž připadal v plusu, ale jest to sporné, neboť poměřuje svůj hospodářský výsledek pouze na množství penízků nikoli na složení kovu, tedy je docela možné, že to s tím jeho plusem nebude tak slavné.
K žádné další mimořádné události nedošlo, aspoň pokud si vzpomínám, akorát jsme se předběžně domluvili na nedělní sklizeň švestek, za účelem jejich zkapalnění. Možná bychom to z části mohli pojmout jako výjezdní zasedání, takže vás o průběhu celé akce budu následně informovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LittleKey LittleKey | 6. října 2006 v 14:28 | Reagovat

Ano, korektní report, pokání se přijímá. Pro odpuštění musíš odlicitovat 100 krát mariáš:-) Jen poznámka k těm vyjimkám v kolektivu. Budu si od příště dělat čárky pokaždé, když někdo položí na stůl karty s provinilým výrazem, že je to tedy ložené, a že je mu to hrozně líto, že se to nebude hrát, a že nás musí oškubat nečestně, tedy bez boje. Myslím, že nebudu tu tužku potřebovat.

2 JR JR | 6. října 2006 v 15:22 | Reagovat

svého času jsme proti loženým hrám chtěli naimplentovat bodový systém, ovšem vzhledem k jeho komplikovanosti a vlastní pohodlnosti jsme od toho upustili, možná by bylo na čase pouvažovat znovu...

3 JM JM | Web | 7. října 2006 v 0:48 | Reagovat

Pasáž o vyjímkách v kolektivu je bravurní:-)))

Vybavilo se mi přitom, že skutečně tento názor o nemravnosti zastáváš. Musím říct, že v zásadě nevidím na potrestání chyby nic nemravného. Rozhod bych se ad hoc, ale možná bych se klidně otočil s loženým listem na ruce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama