Působení 12.10.06

13. října 2006 v 16:42 | JR |  Reporty
Včera jsme si opět pěkně zapůsobili. Jsem rád, že se nám teď podařilo působiti tři týdny po sobě, což jednak člověka udržuje jaksi ve cviku a za druhé to udržuje ve cviku i obsluhu lokálu, která pak už ví, že ten stůl vpravo u dveří je prostě náš, že krajský rada pije střik, já a DM pijeme desítku a ostatní dvanáctku, zkrátka všichni jsou "v obraze". Člověku zlomyslenému by jistě k tomu přišel na mysl dovětek, že "jsou v obraze, dokud nejsou pod obraz", to však nebyl včerejší případ, neboť jsme popíjeli střídmě a zakončovací paňák byl jen takovou pěknou tečkou za tím naším působením.
Nuže, jak to vlastně včera bylo: po velmi dlouhé době dorazil pan DW, kterého jsme již několikráte oplakávali považujíce jeho duševní schránku za definitivně mrtvou. Dorazil na čas a hulil jak zaoceánský parník. Mimochodem, sdělil nám intimní informaci, kolik že vlastně za rok prokouří a musím tedy říci, že i kdybychom hráli korunový mariáš a DW měl nadobyčejné štěstí, zřejmě by z celoročního výtěžku nebyl schopen pokrýt ani měsíční ba týdenní spotřebu kuřiva, závislák jeden.
Dorazil též pan DM, ovšem ten byl večer jaksi duchem mimo, není vyloučeno, že to bylo kvůli jeho nové asistentce, která mu byla ten den přidělena, a o které nám velmi barvitě s očima podivně rozzzářenýma vyprávěl. Jeho herní výkon byl jinak velmi slabý, protože jsa pohroužen v nemravné myšlenky nedával pozor, každý výnos mu trval věčnost a o tom, že položil na stůl neloženou hru se snad ze schovívavosti sobě vlastní už ani nebudu zmiňovat.
Komu se dařilo jsem byl já - včera mi prostě chodily krásné karty, nespočet stovek (byť tam byla i jedna tzv. "klíčkovská" s nejpitomnějším rozhozením karet protihráčů jsem ji prohrál přesně dle vzoru stovek jinak běžných u pana krajského rady), jednou lepší dvě sedmy, no a pár betlíků by se taky našlo. Plusil jsem ke konci mocnými třiceti korunami a dalo by se říci, že jsem si už vyhrál zpět všechny "peníze Jardy".
Pan PK se herně projevil pouze s nějakými durchy co si tak matně vzpomínám, rovněž ale debucklovitě prohranou lepší sedmou, kdy my měli stodeset proti. Pan DW tam měl jednou dvě sedmy se stočtyřiceti a sem tam nějakou tu stovku, jinak nic co by stálo za řeč.
Pan MB jako obvykle nedorazil, dle očekávání, byť se omlouval předem, dalo se to čekat i bez omluvy. Nepamatuji se již na ty doby, kdy přišel alespoň dva týdny po sobě. Tímto způsobem si hrdé místo v naší kulturně-politické mariášnické organizaci tedy určitě nevybuduje.
Jak jsem již podotkl, výlučných her, které by stály za zmínku mnoho nebylo, a ty co byly, si už nepamatuji. Hrálo se jinak vysoko a celkem svižně. Co ovšem stojí za zmínku a je pro dokreslení atmosféry čtvrtečního kartivečera u Kubrychtů nezbytné, je přítomnost druhé partičky hrající též mariáš u protějšího stolu, vlevo v rohu. Utkávali se tam na bitevním kartipoli čtyři pánové ve středních letech z nichž jeden vynikal nade všechny. Bylo to jasný případ cholerika, který hrál hlavně srdcem a svým proti/spoluhráčům neváhal spílat velice nevybíravými výrazy z nichž expresivní označení dámského přirození bylo tím nejslušnějším. Chvílemi to bylo skutečné divadlo pro celou hospodu, jak ten se ale rozčiloval!
Zjistili jsme, že v momentech nejvyššího vypětí a nervozity vůči kolegům za špatný výnos, nebo protihráči za drahou hru, máme všichni ještě značné rezervy. Pan krajský rada (v blízké budoucnosti již budu museti psát Vrchní krajský rada) přisuzoval stav onoho pána počtu vypité kořalky, leč není to tak jisté, protože asi půl hodiny před jejich odchodem se najednou zklidnil a až do konce jsme o něm prakticky nešlyšeli, takže kdoví jak to s ním vlastně bylo. V každém případě jsme si připadli jako v nějakém estrádním varieté a naše vlastní drama u stolu bylo jaksi rozptýleno a zředěno těmito ruchy z okolí, které jsem osobně s úsměvem vítal, coby hlubokou sociologickou studii karlovarského kulturně-společenského života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sargo Sargo | 15. října 2006 v 18:48 | Reagovat

Jako vždy - radost si počíst! :-))

2 LittleKey LittleKey | 17. října 2006 v 14:22 | Reagovat

Ještě lepší je to prožít a pak si o tom pěkně počíst:-)

Ještě jeden mínus bych přičelt panu cholerikovi od vedlejšího stolu. Byl oděn do tepláků. Nemyslím, že tepláky jsou dostatečně důstojným oblečením, při tak vznešené hře jakou mariáš jistě je.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama