dodatek k reportové nostalgii

9. listopadu 2006 v 8:11 | JR |  Reporty
Dneska je to přesně týden od toho dušičkového nostalgického působení a mě to ještě nepřešlo. Vzpomínky na staré časy. Asi to bude tím počasím venku (je takové to sychravo až tklivo), taky si už pomalu "uklízím" počítač, resp. poštu v práci, před opuštěním naší slavné fabriky a tu jsem narazil na své prastaré mariášové reporty.
Nebudu zde opisovat ty, co jsem kdysi posílával, alespoň zatím ne, ale dovolil bych si zveřejnit koncepty toho co jsem měl rozepsáno, dělal jsem si totiž poctivě poznámky po každém působení až do července 2004.
Pro tentokrát jsem vybral pár poznámek k působením z podzimu právě před třemi lety (taky kolem těch dušiček). Příjemnou nostalgickou zábavu:
3.9.03
MB + více než 40 Kč - pozdě o 40 min., vyhrál lepší 2x7 za dvojnásobek, jinak fatální chyby při hrách (při stovce nenesl žalud. eso ale devítku a PK si odmazal plonk. desítku...apod.), prachy se mu málem nevešly do kabelky, nakonec vyhrál durcha
JR - první dvě hry vyhrané sedmičky na 5 trumfů plus jeden hlas a jinak póvl, výhra o deset, ale zasloužená, pak jeden nesmyslný panem DW flekovaný betl, vyhrané 2x7 se čtyřma, pak už jen platil celkem -9,50 Kč
PK - cca 5 kč, trapné debuckly se sedmami
DW - prohrál 2x7 vlastní blbostí (dal do talonu trumfa místo strkačky aby měl 5na5) za dvojnásobek, jinak jen platil, mínus 29,60Kč
buráková smršť
Touha po násilí na panu MB
11.9.03
(výročí mrakodrapů)
ukrutná bitva bez úderníka MB
do 11 U K. (byli jsme na to předem důrazně upozorněni) ale pak do půl druhý v Metíku, šipky (vítěz PK), kulečník (DW)
3xrum/tequila
JR +0,60, srdnaté dvě sedmy se 4mi, plus zaoufalé skoky do talonů, které vycházely tak v 30%, klasická sinusoida kolem +/-
PK - katastroficky smolná hra, za kterou si často mohl sám - např. prohrané 2x7 za 2x plus flek ode mě, spousta prohraných stovek a sedem mínus 75,20 Kč
kuriozita - prohrál sedmu a my měli tichou 100 na netrumfovou hlášku
DW - + 75,80 Kč(!), opět lepší 2x7 a pak ještě jednou ale za dvojnásobek (parchant), opět nesmyslné výnosy do stovek (od esa)
hrálo se zpočátku docela nízko (samá sedma), pak občas nějaký drsný výkyv....
JR v depresi
2.10.03
opět bez MB - prý se učil (nepomohly ani výhrůžky kartipapežem)
fungl nové karty
málem jsme si neměli kam sednout, plná hospoda, ve které se hrálo dokonce na 3 ligy!
Slabá spotřeba - jen 3 piva a jinak nic.
JR +17,30 - ale jinak celou dobu mizerné karty (první 3/4 hodiny jsem neměl ani sedmu), pár úspěšných stoveček, prohraný oflekovaný betl utíkáček. Rozboural jsem úspěšně dvě klíčové 2x7 (v lepších panu PK i panu DW)
DW - zpočátku velmi úspěšný, několikrát dal 2x7 (3x vyhrál ale pak 2xprohrál). Po půl desáté se mu karta obrátila a pak už šel do mínusu, celkově cca 15 minus, VELKÉ zklamání, když se DW otočil na loženého betla. :-(((((
PK - napřed jen plakal a skuhral, ale nakonec si díky mnoha stovkám (jednou v lepších za dvojnásobek za 5,60) se skoro vyplusil. Osudem mu byly prohrané lepší 2x7 za dvojnásobek (za 12 každému - to nedohnal).
9.10.03
U Doubků
strašná chlastačka....
konečně ve čtyřech.
PK - "mistr Renonc" - strašný
celková nepozornost při hře.
rumové kolečko, česnek, topinky... DW zlatá tekila
pak pokračování u MB (becher, slivovice)- "window", zpěv. Panu PK až nebylo dobře (betonovej pes)... zpátky jsme prý šli s Danem pěšky...
Hry si nepamatuji, já asi 10 Kč v plusu
23.10.03
umírněné působení u Kubrychtů.
opět v plné sestavě, u K to malinko předělali, ale jen hodně málo ("přechodová komora", tři židle navíc, bez schodu, "okna" mezi místnostmi).
nepříjemná obsluha,
hra: já smůla, prohrané 2x7 + 100 (taky prohraná a to jsem si ji ještě musel vyhádat), durch utíkáček... celkem -27,10
PK - několikrát vyhrál dvě sedmy a vůbec hnusně plusil (po dlouhé době) cca +30 Kč
MB - renoncman of the day (zvoral jednu lepší sedmu nebo co tak hrozně - renoncem, že jsem ho to nechal zaplatit za všechny a to jsme mohli mít proti PK sto proti...). Na konci též mínusový. Provokoval s rumem, jednoho jsme nakonec dali (i pan DW)
DW - úspěšný jako vždy, hrál jen samé lukrativní hry
celkově poklidné působení, panu PK neustále předhazována korupce :-)
30.10.03
divoká bitva u K.
JR -2,60
PK (asi) +26,60
DW -23,-
MB chyběl
Naposledy s platnými mincemi
Panu PK se neskutečně dařilo, samá lepší stovka... 2x se neotočil na fleka na loženýho betla (protože mě nakradeno dost) a pak ho to celý večer trápilo.
Já - napřed hrozný karty, pech na talon - katastrofální stovka kdy měli 70 proti a ještě jsem prohrál sedmu, renonc - 2x7 bez druhé sedmy (devítka) za poplatek 3K každému, několik prohraných flekovaných betlů.... pak ale pár slušných her, jediné 2x7 (i se stovkou) obyč., asi 2-3 lož. duršíky, pár dobrých betlů
DW - pech ještě větší než já, dvě neskutečně prohrané stovky - jednu se sedmou na konec proti (moje) - lepší, hrál to se 4ma a my měli 2 a 2, druhou stovku prohrál taky tak, že jsme brali poslední štich.
Hodně her za dvojnásobek, častá licitace až do stovky, jinak celkově jen u piva 3,3,a já 4 dobrá obsluha, pohodička.
6.11.03
U K.
PK -24,- Kč (jestli se dobře pamatuji) a předčasný odchod s přetaženými zívacími svaly
TL -8,50 Kč hrál s námi jen jedno pivo, ale celkem v pohodě - coby pauzírující jsem ale sledoval jak prohrál fleka na sedmu kterého dal s naprosto neprůstřelnými kartami (ostré, všechny barvy atd.) - vlastní blbostí, protože pustil aktéra (Dana) těsně před koncem do štichu, a zbavil se tak jak výnosu, tak trumfa.
JR tzv. "baťovský mínus" -9,90 Kč talon mi nepřál, děs a hrůza
DW +42,- Kč (fujtajxl!) - vyšlo mu na co šáhl.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
No já myslím, že i po letech a neúplné to má svou atmosféru, co říkáte? Místy sice už ani já nevím, co jsem čím myslel, např. poznámka o "betonovém psu" v závorce mi neevokuje zhola nic, ale třeba si vzpomene pan PK. Těším se na reakce aktérů s odstupem doby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JM JM | Web | 9. listopadu 2006 v 9:22 | Reagovat

mám tomu začátku rozumět tak, že sis splnil sen každého jednoho z nás a prcháš?

2 JR JR | 9. listopadu 2006 v 9:42 | Reagovat

Jé, vy to nevíte? Před 3 týdny jsem dal výpověď! Od 1.1.07 nastupuji v Chodově v jiné německé fabrice, ovšem 10x menší a doufejme min. 10x lepší.

3 Sargo Sargo | 9. listopadu 2006 v 10:43 | Reagovat

Tak přeci? Tak to mnohé gratulace :-D

4 JR JR | 9. listopadu 2006 v 11:08 | Reagovat

děkuji, momentálně jsem v zajímavé pozici, kdy mi k tomuto rozhodnutí blahopřejí exwiťáci a spílají současní kolegové. Ba i moji nepřátelé ze SRN mě málem dojali, když mi říkali, jak jim budu chybět.

No ale toto měla být diskuse na úplně jiné téma!

5 LittleKey LittleKey | 9. listopadu 2006 v 12:02 | Reagovat

Konstatuji, že jsem se smál od začátku dokonce. Částečně jsem se smál obsahu samotnému, ale také jeho tendenčnosti, respektive zaujatosti :-) Ale to je samozřejmě v pořádku. Během pročítání jsem přemýšlel, co budu komentovat a dospěl jsem k názoru, že bych musel okomentovat každou řádku. Zvolil jsem tedy jiný postup, text jsem si vytisknul a zvýrazňovačem označil opravdové perly, které si dovolím pro zdůraznění jejich perleti v závěru zopakovat. Dále jsme si dělal otazníky u nejasností. Na betonového psa si opravdu nevzpomínám ani já. Už si také nevzpomínám, kdo byl hráč TL. Na co si dobře vzpomínám, byla hláška obsluhy, byla to ta černovlasá čůza, o tom, že končíme přesně v jedenáct. Ona byla ten důvod, proč jsme tam přestali chodit. Jestliže obsluha v podstatě vyhazuje zákazníka z hospody v okamžiku, kdy usednul ke stolu, nemá cenu tam utrácet peníze.

Jardo, skončily tyto poznámky nakonec reportama nebo ne?

Závěrem děkuji panu JR za jeho důslednost při vedení dokumentace o našem působení, je to radost číst. I z historického hlediska to má svůj význam. Svým způsobem je to určitě unikátní, protože kdo z mariášníků v republice si píše deníček?

A teď ty perly:

"prachy se mu málem nevešly do kabelky"

"buráková smršť"

"touha po násilí na panu MB" - ta už mě přešla, už jenom funím a koulím očima :-)

"zoufalé skoky do talonů"

"strašná chlastačka" - a to byl první zápis k tomu dni :-)

"zpátky jsme prý šli s Danem pěšky"

"několikrát vyhrál dvě sedmy a vůbec hnusně plusil"

"provokoval s rumem, jednoho jsme nakonec dali"

"2x se neotočil na fleka na loženýho betla(protože měl nakradeno dost) a pak ho to celý večer trápilo" - tato je asi nejlepší, z toho ta nenávist úplně kape :-))

"předčasný odchod s přetaženými zívacími svaly"

PS: Rád bych si přečetl report od Doubků, když tam byl ten maturiťák. Máš ho?

6 JR JR | 9. listopadu 2006 v 12:21 | Reagovat

to: LittleKey  

tyhle reporty nikdy nevyšly, měl jsem (a mám) strašně dlouhej koncept mailu, kde jsem si pokaždé psal tyto poznámky. Zprvu jsem to vždycky tak dělal, že jsem si k působení udělal tyto poznámky a "literárně" to zpracoval až když byl čas. No a někdy jsem to pak dělal třeba za dvoje, nebo troje působení najednou, ale pak už mi nějak "ujel vlak" a tím pádem mi jich tam zbyla ta hrozná hromada za celý půlrok (od podzimu 2003 do července 2004), s tím že jsem vždycky doufal, že to dohoním a dopíšu, ale pak už jsem to prostě nikdy nezvládl.

Ono je to taková ta situace jako když vychází "dosud nevydané" věcí o nějakých spisovatelů nebo muzikantů, takové ty šuplíkovky nevalné kvality, nebo nedodělky, mezi kterými se holt občas objeví perly.

Jinak tendenčnost je tam samozřejmě zřejmá, záměrně jsem to ponechal kompletně v původním znění, bez dodatečných autocenzorských zásahů.

Památný "Maturiťákový" report je obávám se nadobro ztracen ve víru dějin, vzpomínám si, že před pár lety došlo k nějaké nehodě při které jsem si většinu reportů vymazal a pak je porůznu sháněl. No ale co, stejně jsem tě tam musel hrozně pomlouvat za tu hroznou výhru tenkrát...

Zkusím ještě zapátrat.

P.S. Mě by fakt zajímalo co to byl ten betonovej pes?

7 JR JR | 9. listopadu 2006 v 13:26 | Reagovat

Týbrďo, já jsem ho našel! Ten report s maturantkami... no ten teda je! Jmenuje se: Hrůza jež slovy vypovědět nelze, přičemž později byl v četných mailových komentářích překřtěn na "Děsuplný report".

ty seš tam vylíčen jako totální záporák, v podstatě krvežíznivá bestie, tak já ani nevím jestli to s ohledem na tvé potomstvo vůbec zveřejňovat?

8 Monika Monika | 10. listopadu 2006 v 11:22 | Reagovat

No a to jsem si nejdřív přečetla ten "Děsuplný report"! Tys to tušil správně, Jardo!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama