Nasoleni v Mariánkách

19. listopadu 2006 v 23:54 | JR |  Fotoreportáže
Dneska jsme si udělali výlet do Mariánských Lázní.

Původně jsme se chtěli jet vykoupat do Akvaparku ve Františkových Lázních, ale nějak to dopadlo tak, že jsme místo toho navštívili Marienbad. Cílem byla rozhledna Hamelika, která se nachází (logicky) na kopci nad městem, kousek od Hotelu Krakonoš a také od mariánskolázeňské sjezdovky a lanovky (mimochodem, věděli jste, že je tam SKI areál? Já ne).
Rozhlednu jsme našli po kratším hledání, přičemž jsme se na ní neprve optali v hotelu Krakonoš, tedy v tom novém hotelu Krakonoš, ne v tom krásném ale zchátralém a zavřeném hotelu se stejným názvem, který je přímo naproti, coby smutný starší bráška.
Když už jsme se tam ptali, tak jsme si uvědomili, že je to právě zde, kde mají onu slavnou solnou jeskyni do které jsme se chtěli vypravit už před rokem, ale nějak to nevyšlo, protože jsme po cestě dostali smyk na náledí a nabourali auto. To je ale jiná příhoda. Tentokrát byla cesta suchá a pohodlná a když už jsme se tam vyskutli, tak jsme si řekli, že to zkusíme.
Pobyt v solné jeskyni je placený od hodiny, jedna stojí stovku, tak jsme to zkusili cca od dvou do tří. Paní u vstupu nám dala igelitové návleky na boty, v minišatničce jsme si mohli odložit bundy a baťůžky a hurá dovnitř! Vnitřek byl mnohem menší, než jsem si ho představoval z reklamích fotek na netu, ale bylo tam útulno - zahradní lehátka, na nich pár podřimujícíh hostů a stěny obložené solnými kameny (prý z nějakého polského dolu, či co). Na zemi taky sůl v rozích sem tam vodní fontánky s kamením (břidlicí), čili bublání vody, do toho pouštěli z reproduktorů nějakou Enyu nebo něco takového, no a buďte si tam hodinu a relaxujte, že. Usnuli jsme během prvních deseti minut :-)
Ale bylo to příjemné, myslím, že to mohu doporučit. Koneckonců, kde jinde byste si po náročné prohlídce Mariánských lázní a tůře na rozhlednu mohli tak pěkně odfrknout, ba dokonce si zdřímnout než právě v solné jeskyni?
Kousek od hotelu Krakonoš je také obora s živými daňky, jeleny a srnkami:
Dobrá zpráva pro ty, kdož pamatují starý hotel Krakonoš ještě v provozu. Naštěstí socha Krakonoše, která se nachází před ním, je stále volně přístupná, narozdíl od hotelu samotného, který je oplocený a chátrá za pletivem.
Krakonoš je fajn, jestli stále funguje ono kouzlo, že se vám splní přání když ho obskákáte kolem dokola po jedné noze to nevím, ale pro jistotu jsme to zkusili :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JM JM | Web | 20. listopadu 2006 v 8:35 | Reagovat

To je vostuda! V hotelu Krakonoš jsme měli letošní školní výlet. Jenže na nějaký rozhledny nebyl čas: přijelo se na kole, zmazalo se a druhej den mě to nebavilo a odjel jsem předčasně.

Aspoň vim, že ten barák, co sme před nim do rána hulákali a trsali při hudbě z auta, takže to byl starej hotel Krakonoš...

2 JR JR | 20. listopadu 2006 v 9:53 | Reagovat

Já tam byl kdysi také na výletě, jenže ještě na pionýrském táboře, někdy v první nebo ve druhé třídě, takže ty vzpomínky jsou trochu mlhavé. Ale na to skákání kolem sochy Krakonoše, na to si pamatuju docela dobře :-)

3 Intuice Intuice | E-mail | Web | 24. září 2017 v 13:11 | Reagovat

Našla jsem Tvůj starší článek náhodou, kdy jsem hledala něco o Krakonošovi. Potěšil jsi mne. Já tam byla letos v září a je to tam trošku jiné. Pověru o skákání nezná už nikdo, tedy já jo. Taky pověra o sochách trpaslíků, kdy se jimi dalo prolézat, pokud byl člověk štíhlý. No nic, divím se, že se pověry
- takové pěkné  - neuchovávají. Budu o Mariánských lázních psát postupně další články. Zatím tam mám v tomto měsíci video, jen video směs, vzpomínku na týdenní pobyt. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama