Reporty pro pamětníky - díl I. "Maturitní report"

10. listopadu 2006 v 7:12 | JR |  Reporty
Ještě než se pustím do psaní reportu ze včerejška, na kterém si musím dát záležet, neboť byl opět památný, rozhodl jsem se, že vám čas od času předhodím k přečtení některý z těch starých úspěšných reportů z dob dávno minulých, byť jsou to věci, které jste většinou už četli. Věřím, že i tak potěší.
Na žádost pana PK bych tu jako první pamětnickou záležitost měl onen slavný májový report o kterém jsme s Littlekeyem diskutovali v komentářích minulého článku.
(opět je to nerevidovaná původní verze)
31.5.2002 - Hrůza jež slovy vypovědět nelze
Jestliže jsem posledních několik partií vždy označoval za přelomové až historické, jsem na vahách, jak promluvit o té včerejší. Mně osobně se o ní ani moc mluvit nechce, neboť se jednalo o tak strašnou katastrofu, pogrom a genocidu, že to prostě horší už být nemůže.
Hráli jsme ve čtyřech, j.h. byl přizván pan M, se kterým jsme působili již v sobotu, a který patří k oněm "reformovaným" mariášníkům přestoupivším z voleného na pravou licitovanou víru. Hráč je to dobrý, nehraje při zdi, avšak nemá ještě zažité některé důležité postupy. Je naštěstí jen otázkou tréninku, kdy se všestranně zdokonalí, neboť má ke hře pozitivní přístup.
Jak popsat atmosféru čvtrečního večera U Doubku, a vyhnout se všem delikátnostem a pikantnostem? Představa ráje i pekla se zde mísí v jeden velmi nesourodý celek, podávající jen z části obraz o tom, jak to tam vypadalo. Odér nikotinové mlhy byl zcela zastřen koncentrovanou silou feromonů valících se na nás z "našeho" salónku. Ten ovšem vůbec nebyl náš, anýbrž konal se zde pomaturitní večírek karlovarské "Pajdy", reprezentující cca 30 velmi (ale VELMI) pohledných objektů něžného pohlaví (a nejen pohlaví), což byl počátek celého neštěstí.
Kdo viděl pochopí, že nebylo možné soustřediti se na hru, ba dokonce, že chvílemi nebylo možné soustředit se vůbec! V takto ztížených podmínkách jsme ještě nikdy nehráli. I pan MB, který se zpočátku chlubil, že v pondělí hrál dokonce v Propagandě, brzy uznal, že to proti tomu byla učiněná oáza klidu a míru.
Nemohouce působit v salónku (ne že bychom nechtěli, avšak byl zcela kompletně rezervován), byli jsme laskavostí pana vrchního usazeni ke štamgastského stolu, kde je jinak nutný průkaz S.V.P. (tuším že to mělo znamenat "Středisko vrcholového pití"). Tento stůl ukázal se jako vynikající Beobachtungstelle, přísun tekutin zde neváznul a nebýt jednoho z mísních štamgastů (oprůkazkovaného S.V.P-áka), který se snažil trochu kibicovat, bylo by bývalo mohlo být vše v pohodě. Jenže úspešné maturantky si začasto chodily k výčepu pro panáky a všelijak jinak defilovaly před našimi nebohými zraky, a proto vlivem určitých bilogicko-chemických procesů stalo se, že minimálně první hodinu jsme hráli "poněkud" nezaujatě. Ba dokonce by se dalo říci, že jsme hře prakticky nevěnovali pozornost, a tak se začasté stalo, že štich ležel na stole a nikdo pořádně ani nevěděl čí je, kdo a co vlastně hraje. Taková to byla situace! Přesto se mi v těchto zmatených počátcích podařilo prohrát spoustu flekovaných betlů, jednoho durcha a jedny dvě sedmy proti 4 strkajícím, což jak se ukázalo byl jen zlomek konečné prohry a nejhorší okamžiky měly teprve přijít.
Jak čas postupoval, dokázali jsme se přece jen jakž takž soustředit na hru, přelomovou a zdrcující pak stala se hra, kdy po dvojitém složení karet (a musím přiznat, že druhé složení bylo mé) stala se ona hra čtyřnásobnou! Kdo jiný, než známý vyžírka pan PK bral si při této hře talon a kdo jiný také mohl hrát nechutné, odporné a makabrické ložené lepší dvě sedmy. Pan PK vyinkasoval za tuto hru zcela neprávem 24,- Kč od každého, což je vrchol všeho loupežnictví a banditismu.
Nechce se mi ani popisovat dále jaké hry se hrály, licitovalo se vysoko, začasté padaly flekované betly, stovky, durchy a dvě sedmy obvykle tak nějak zpotvořené a velehory bauxitu vršily se před ukrtuným a podlým panem PK. Korunu (resp. 2xčtyři koruny) všemu nasadil, když se podvakráte za sebou otočil na loženého betla, čímž stal se v našich očích nejodpornějším stvořením, jakým jen člověk může být. A to podotýkám, že se všem ostatním nešťastníkům u stolu za večer naskytla tato ošemetná situace (flek na loženého betla), avšak všichni jsme se jako ryzí gentlemani ukázali, a kartu tuto netočili. Zde teprve jasně vyniká bestialita pana PK, který vyhrávaje takové sumy a maje chutě všelijaké na osazenstvo salónku, zůstal s námi poprvé působiti až do pozdních nočních hodin. Tentokrát se opravdu U Doubku vyznamenali, když nás kasírovali až v jednu hodinu ranní.
Ukrutné byly ztráty naše, děsivý byl pohled do mého PPP , z kterého za ten dlouhý večer zmizelo rekordních 53,90 Kč. Pan MB odhaduje své ztráty na 30-40 Kč, přičemž prohra byla pro něj o to bolestnější, že chtěl původně místo působení shlédnout koncert tatíčka Ozzyho. O panu M nemám žádných zpráv, ale je jisté že sahal až na dno svých financí. Tyran PK vyhrál astronomických cca 160 Kč a ani nám nezaplatil panáka sysluje si svou výhru na nákup triček, pyžam a jiných pochybností. Nevím, zda při našich skromných platech budeme s ním dobudoucna moci dále působit, zejména, zůstaneme-li po vstupu do EU u "desetníkového" mariáše, jak bylo již několikráte diskutováno.
Jistě mají ostatní chuť přidat k tomuto srdceryvnému textu svůj osobní komentář, nechť tak tedy učiní, já již dodám jen: "Ó Kartibóže, jaks nám to mohl udělat????"
-zruinovaný JR-
P.S. Podle posledních informací nakonec k žádným pikantnostem s maturantkami (bohužel) nedošlo, přestože měl pan MB volný byt a byl původně tak žádán (byť někým jiným). Jest to jen důsledek nervového vyčerpání a otřesného prožitku z předchozí partie, a jen další důkaz toho, co všechno má hamižník PK na svědomí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LittleKey LittleKey | 10. listopadu 2006 v 7:59 | Reagovat

Balzám! Přestože jsem opět hlavní záporná postava :-), ale už jsem si po těch letech zvyknul. Včera jsem byl také v první půli večera proklínán, ale pak se kartištěstí odvrátilo a já zkončil hluboko v červených číslech. Jsme moc zvědav na report ze včerejšího, možná opravdu historicky průlomového, neb by to pro nás mohlo znamenat vstup do světa opravdového mariáše. Záleží jen na nás, jak tuto šanci uchopíme. Nebudu však předbíhat, nechám pana JR, aby vás sezámil objetivně (!) o tom, jak se včera věci dály. V případě, že objektivita pana JR nebude dostatečně objektivní, jsem připraven komentovat do roztrhání těla, jen abych očistil svou kartiduši, která je ze strany JR neustále očerňována.

2 LittleKey LittleKey | 10. listopadu 2006 v 8:03 | Reagovat

Omlouvám se za překlep a chybějící slovo "působení" ve čtvrtém řádku. Kdyby z vás dnes v noci prožil to co já a moje ženuška :-( jen by s účastí sklopil hlavu. Ale to sem nepatří, JR piš, piš, ať mě má co udržet při životě.

3 JR JR | 10. listopadu 2006 v 8:31 | Reagovat

Objektivně? No dovol... kdybych chtěl psát objektivně, tak nepíšu reporty. Mariášový report, to je abych tak definoval: dramatické, citově zabarvené líčení, mající vesměs za cíl očernit pana PK a kohokoliv kdo na mě vyhrál nějaké peníze!

4 JM JM | Web | 10. listopadu 2006 v 10:03 | Reagovat

JR: ze školy si vzpomínám, že třeba je balada je epická báseň s pochmurným dějem a zpravidla tragickým vyústěním. Ale tvoje definice mariášnického reportu by do těch čítanek mohli zfleku kopírovat!

5 JM JM | Web | 10. listopadu 2006 v 10:06 | Reagovat

jo - a jinak ten report je fakt pochoutka:-))) Zejména popis té úvodní části...

6 JR JR | 10. listopadu 2006 v 10:35 | Reagovat

děkuji, děkuji. Chtěl bych psát jako jsem psával...

Ono se to chce rozepsat a mít ten čas a náladu. Věřím, že se změnou zaměstnání se to podaří.

7 LittleKey LittleKey | 10. listopadu 2006 v 11:14 | Reagovat

Proboha, s kým jsem se to rozhodla zplodit potomka?

Ani nevím, co mám doma!

Doufám, že moje geny zvítězí,ale zatím to tak nevypadá!

8 Monika Monika | 10. listopadu 2006 v 11:15 | Reagovat

Samozřejmě komentář č.7 byl ode mě, jen máme na počítači přednastaveno manželovo jméno, jak jinak...

9 JR JR | 10. listopadu 2006 v 11:27 | Reagovat

Ano, správně, jen si přečti, co je ten tvůj chlap vlastně zač...

10 LittleKey LittleKey | 10. listopadu 2006 v 11:58 | Reagovat

Po holkách kouká, povyšuje flek na loženého betla, pouští miminka na hlavičku.... asi vezmu provaz a půjdu do lesa hledat větev, když je to se mnou tak hrozný.

11 Sargo Sargo | 10. listopadu 2006 v 12:40 | Reagovat

Cha cháá :-D

Pane LK, už chybí jenom defraudace v úřadu a zavraždit tchýni a už opravdu nevím, čím víc byste mohl zapadoušit. :-D

Report jest ovšem vynikající, škoda, že jsem tam nebyla, jsouce sdostatek otrlá vůči půvabům maturantek, patrně bych odcházela v těžkém a památném plusu :-)))

12 JR JR | 10. listopadu 2006 v 13:44 | Reagovat

to PK: člověče, ty máš náladu, jak kdybys byl stále u Witte a prožíval naše slavné "witte-pátky" a přitom si byl ještě včera večer, když jsme opouštěli kolbiště nadšený a plný dojmů jako já, tak co je?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama