Jak jsem si užil se sedmnáctiletou kočkou...

7. prosince 2006 v 15:13 | JR |  Fotoreportáže
O víkendu jsme měli vzácnou návštěvu - přijeli k nám havlíčkobrodští kamarádi a jelikož byli oba ve Varech poprvé, museli jsme je provést po památkách našeho krásného lázeňského městečka.

Ovšem to bylo až v neděli a krom hezkých výhledů se tam nestalo nic mimořádného. Tomu ale předcházela sobota, kdy jsme podnikli pěší výlet do Lokte.
Loket - cíl naší cesty
Ani na tom není nic zvláštního, tam jsem šli už také mnohokrát, ale stejně tolikrát jsme také řešili, kde se v Lokti dobře najíst, protože v tomto (jinak pěkném) městě je to skutečný problém. Pokaždé, když už jsme nějakou tu slušnou hospůdku za lidový peníz objevili, brzy na to jí zavřeli. To je holt osud.
I tentokrát jsme hledali a jelikož bylo U Gardnerů zavřeno (býval by nám stačil třeba nakládaný hermelín), zkusili jsme restauraci U Svatého Petra (nebo Pavla, nebo to nebyl stavý... prostě něco v tomhle smyslu). Zajímavé bylo už to, že "hodovní" síň byla v prostorách bývalého obývacího pokoje, což dokládala rohová pohovka u zdi, stejně jako poličky s všelikerým harampádím (možná starožitnostmi, ale to já nepoznám). V "obyváku" byl nějaký pán, možná majitel, který se nám omlouval, že zrovna dělá vánoční výzdobu, ale ať se prý nedáme rušit. Byla tam zkrátka taková domácí atmosféra.
Brzy nás přišel obslužit takový podivný postarší vrchní, o jehož sexuální orientaci vyjádřil náš kamarád VB určité pochybnosti. Mimochodem, taková zeměpisná zajímavost: pan VB je zaměstnán u firmy, která dříve rovněž používala tuto zkratku, tedy Policie ČR, to jen tak na okraj. Nuže, objednali jsme si dlabanec, který nebyl nic moc, ale posezení bylo fajn a my byli rádi, že jsme po té dlouhé cestě měli kde spočinout.
No a pak se to stalo. Kdo mne znáte, víte, že nebývám zrovna předmětem zájmu dam jakéhokoliv věku, natož pak mladých a krásných. Zde ale došlo k nečekanému jevu, kdy mi jedna krásná kočka vlezla rovnou na klín a byla na něm vyloženě spokojená. Nevypadala na to, ale od pana vrchního jsem se dozvěděl, že je jí pohých 17 let!
Navazuji tak na pěknou tradici, kdy jsem s podobnou kočkou, pravděpodobně ještě o něco mladší vyspal v Jindřichově Hradci pod širákem (kousek za hradem). Byli jsme tam tenkrát na vandru s panem VF a ta kočka mi sama vlezla do spacáku...
tady je vidět, že focení se kočce moc nelíbilo, zřejmě žárlila na sleřnu GE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LittleKey LittleKey | 8. prosince 2006 v 12:34 | Reagovat

:-)

Jinak pěkná fotka Lokte, to je asi z té protější silnice, že? Je to ze dvou nebo ze tří záběrů?

2 JR JR | 8. prosince 2006 v 12:42 | Reagovat

Je to ze tří fotek (to jsem zjistil je nejlepší pro panoramatické snímky) ale trochu mi to ještě ujelo při tom spojování dohromady - viz ten "zub" v lese co je vidět nad věží radnice. Jinak je to z takového altánku v té silnici na Slavkov. Normálně je to tam v létě zarostlé a přes stromy není vidět.

3 LittleKey LittleKey | 8. prosince 2006 v 21:32 | Reagovat

Vidíš, ani jsem si toho zubu nevšiml.

4 Intuice Intuice | E-mail | Web | 24. září 2017 v 13:15 | Reagovat

Máme 17 letého kocoura! Píšu o něm na blogu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama