působení 14.12.2006

20. prosince 2006 v 16:33 | JR |  Reporty
To byla zase jízda! Tedy, ti kdo by čekali zase nějaké alkoholem prosáklé vyprávění, jak jsme to při mariáši nějak rozjeli a skončili v Dobré duši, budou asi zklamaní, protože k ničemu tak dalece kulturně-společenskému nedošlo, ale mariášově to byl nářez. Pro někoho možná spíš výprask, ale pěkně od začátku...

Původně jsem to chtěl zase celé zveličit a rozepsat minimálně na dvadvacet normostran, ale jak ten čas letí, nestačil jsem to, a mezitím se událo spoustu dalších zajímavých věcí, o kterých vám asi taky nestihnu napsat :-) Kupříkladu to, že v Pakistánu mají pravidelné čtvrteční hašišové dýchánky s hudbou, kdy se neuvěřitelným křepčením dostávají do stavu duchovní extáze - že by tu byla nějaká souvislost s naším mariášem?
Nicméně minulé anš čtvrteční sezení proběhlo asi takto: Museli jsme se uchýlit do Evropáku, jelikož u Kubrychtů bylo beznadějně plno, vánoční svátky opilství a alkoholismu jsou v plném proudu a firemní večírky masivně plní jinak poloprázdné hospůdky. Kromě MB (který tradičně měsíc pauzíruje a minule byl) se dostavili všichni, pan DM až po drobnějším nátlaku a se zpožděním, pan DW bez nátlaku, ale taky se zpožděním, takže jsme začli hrát skoro až ve třičtvrtě na devět.
Od talonu se prvních pár her nedal odtrhnout pan krajský rada, což je vůbec asi nejčastější "sólo-hráč", jak později trefně poznamenal pan DW. Jenže, panu krajskému radovi se nedařilo. Je to již několikáté působenív řadě, kdy vysloveně trpí herní smůlou a jeho neštěstí pravděpobně minulý čtvrtek kulminovalo ve své trýznivosti . Po prvních třech prohrách páně PK si pan DW dal "na odlehčení" lepší 2x7 čili za šest korun českých, a chvíli na to se talonu chopil opět PK a utrpěl zdrcující porážku v Sarajevu, nebo-li sedmě kulové, kdy jsme s panem DW měli 130 proti.
Pak přišla moje slabší chvilka, kdy jsem zahlásil velice bláhové rudé kilo o kterém mi teprve po výnosu došlo, že je vlastně neuhratelné, že mají 40 jistých. No měli 60 a já se při placení tloukl dlaní do čela. Nicméně v tu chvíli se nade mnou kartibůh ustrnul a došly mi obyčejné 2x7 a hned poté parádní betl, do kterého jsem šel se šesti zelenými bez devítky a desítky, kteréžto obě
došly v talonu a bylo to ložené!
Zhruba kolem deváté dorazil ze zpívání i pan DM a hned první hrou nás .... rozčílil, neboť se jednalo o 110+2x7 v lepších a my platili každý jak jsme tam byli 7,60 Kč loupežníkovi jednomu! V tu chvíli přišla na pana krajského radu krize z nejvyšších, učiněný bankrot, neboť musel dotovat vlastní PPPéčko penězi z portmonky! Vymlouval se sice, že se tak mohlo stát jen a pouze kvůli jeho manželce, která mu PPPéčko občas vybírá. Já však tomu nevěřím, tedy nemyslím si, že by to bylo až tak hrozné, že se tak mohlo stát maximálně jednou a že si to pak už nikdy nedovolila ani pomyslet!
Tedy to byl první páně PK bankrot, který měl tu čest se myslím ještě jednou opakovat, neboť pan krajský rada počal hráti poněkud odvážnějším stylem a potvrdilo se pravidlo, že je to z 80% on, kdo chodí do talonů a často tak spláče nad výdělkem. Dvakrát, se při nepřítelově stovce pokoušel o štint, pokaždé když jsem se já spoluúčastnil v obraně, leč bez valného úspěchu, katastrofa stíhala katastrofu a PK začal býti vysloveně nerudný, až naštvaný.
Pan DM nás brzy opustil ani ne po hodině hry a dvou grozích, prý kvůli nastydnutí a že coby pěvěcký mistr, se musí šetřit. Budiž, nicméně tak jen a pouze potvrdil onu smutnou skutečnost, že ti kdož nechodí pravidelně obvykle odcházejí značně obohaceni. On odcházel s lupem cca 5 Kč, což není zase tak mnoho uvážíme-li že jen v první hře inkasoval 22,80 Kč.
Poté se hra soustředila převážně na prohlubování krize pana krajského rady, který jsa psychicky naprosto na dně neunesl své další prohrané kilo za 3,60 a hodil veškeré své zbylé mince na stůl se slovy "vemte si to všechno!" doprovozenými snad i nějakou tou nadávkou, to už si přesně nepamatuji, ale k situaci by jistě seděla. Já jsem trval na tom, že mi musí vysázet přesnou sumu, kterou ráčil prohrát, jinak že nehodlám pokračovat ve hře. Byla to taková napjatá situace, že na divokém západě by se v takovou chvíli už jistě střílelo. Děkujme bohu, že nejsme povahy zase tak prudké (či tomu, že pan PK nenosí u sebe běžně střelných zbraní), pan PK se umoudřil a peníze mi odpočítal. Nicméně následovalo "do červeného esa" a brzy jsme přestali hrát s výsledkem cca takovým, že já byl 3,60 v plusu o panu DM už jsem mluvil, DW nevěděl přesně ale tipoval to na 30 plus no na pana krajského radu zbyl asi mínus milion, nebo tak nějak podle toho jak těžce to nesl.
Jelikož obsluha v Evropáku je k hostům možná až příliš ohleduplná, stalo se, že jsme ještě dál seděli popíjejíc každý svůj druh nápoje, no snad ještě asi hodinu poté, co jsme dohráli. Pan PK mě pak dostal slovy (cituji): "kdybyste mě nenasrali, tak jsme klidně mohli ještě hrát..."
To je myslím taková pěkná tečka za tím naším případem, jsem rád, že jsem to opět stačil dopsat před dalším působením, které se chystá na zítřek a bude víceméně vánoční. Slibme si, přátelé, že se budeme chovati slušněji a zdvořileji k sobě navzájem, když nás čekají ty svátky klidu a míru. Co vy na to?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dejva Dejva | 21. prosince 2006 v 6:50 | Reagovat

Pěkné, ale na obranu pana PK... domnívám se, že jako každý člověk placený z veřejných peněz je od přírody šetrný a uvážlivý. Proto buďme rádi, že takový je. V opačném případě bychom ten kapitalismus špatně budovali,ne?

2 JR JR | 21. prosince 2006 v 7:54 | Reagovat

Tedy já nevím, nevím, mě to připadá přinejmenším podivné spojení, že: "každý placený z veřejných peněz je od přírody šetrný", to tedy vskutku... to tedy ne.

Ale tím nenarážím na pana PK, toho bych býval naopak v reportu politoval, kdyby si to hulvát nakonec nezkazil.

3 Dejva Dejva | 21. prosince 2006 v 11:24 | Reagovat

oprava, uznávám, opravuji na" každý člověk placený z veřejných peněz by měl být od přírody šetrný a uvážlivý, omlouvám se za předchozí verzi, to víte, psal jsem to ráno vsedě...v polospánku. Pan PK a hulvát? Nemožné!

4 JR JR | 21. prosince 2006 v 12:27 | Reagovat

a přece - měls ho vidět, jakej byl zlej... snad si to dneska napraví.

5 LittleKey LittleKey | 22. prosince 2006 v 11:21 | Reagovat

Hurá, aspoň někdo se mě zastane. V rámci korektnosti přiznávám, že jsem se nechoval úplně džentlmensky. Ale kdybyste to zažili na vlastní kůži! Kartibůh mě prostě nemá rád. Chtělo by to nějakej krtikostel, abych mohl přinášet oběti na oltář s žaludským esem místo kříže :-)

6 JR JR | 22. prosince 2006 v 11:32 | Reagovat

Drahý synu, měl bys naší karticírkvi spíš zaplatit nějaký ten odpustek za svoje hříchy... :-)

ovšem ne zase rum, jako včera, z toho mě pak bolí hlava :-)

7 jm jm | Web | 23. prosince 2006 v 10:48 | Reagovat

a sakra - už je to tady: začíná to káravými poznámkami, a najednou karticírkev a dokonce odpustky!!

8 JR JR | 23. prosince 2006 v 14:49 | Reagovat

JM: máš s tím snad nějaký problém? Abych tě nemusel prohlásit za kartikacíře...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama