Působení 4.1.07 - první novoroční

5. ledna 2007 v 15:57 | JR |  Reporty
A je to tady! Nový rok, nová práce, staří dobří přátelé. Letošní první působení jsme odehráli v minimalistické sestavě s panem PK a DM, přičemž DW je morous a je to s ním čím dál horší, člověk aby ho vysloveně prosil, aby si přišel vyhrát pár šestáků no a pan MB touto dobou někde prolézá tunely Vietcongu, nebo se plíží džunglí, aby v pravou chvíli skočil nějakému imperialisovi po krku. To je taková ta naše věčná starost, chybí nám třetí, chybí nám třetí, chybí nám třetí.

Jakkoliv si pana DM vážím, přece jenom je jeho záliba ve sborovém zpěvu naší kartivěci na překážku. Pouze ve výjimečných případech, jako třeba včera, mu sbor odpadne a on může dorazit na čas, jindy chodí na devátou a často pak vůbec nepřijde. My jsme sice zkoušeli, přesunout mariášové čtvrtky na středy, ale neosvědčilo se to. Je to asi jako byste chtěli hnát věřící do kostela v sobotu, nebo v pondělí. Čtvrtek je prostě ideální den - pátek se v té práci vždycky nějak přežije a navíc to nezasahuje do víkendových plánů a tudíž je to i drahými polovičkami vesrkze tolerováno, až vítáno. Středa postrádá těchto výhod a má tu blbou vlastnost, že je teprv v půlce týdne, a do víkendu je to ještě daleko, proto člověk logicky hůře snáší důsledky případného velmi "vydařeného" mariáše.
Tedy ke včerejšku: novoroční působeníčko se neslo víceméně ve stejném duchu jako ty poslední loòská, tj. pan krajský rada utrpěl další děsivou porážku a znovu dotoval PPPčko, ba málem došlo i na celkový bankrot, kdy by byl býval musel do hry vložit papírové peníze. Byl tradičně herně zdrcen a po několikáté opakoval, že s tím skončí a že přestane chodit, což myslel doufám jen obrazně, či si stěžoval na nějaké problémy s pohybovým ústrojím, protože ač na kriplkáře, stejně by musel přijet, aby s nám zasedl u zeleného sukna.
Úplně první dvě hry roku 2007 patřily mně, stejně jako bych si celou první hodinu dovolil zhodnotit jako "veskrze mojí". Dařilo se mi na co jsem sáhnul, a ač to nebyly žádné velké hry (nejvyšší mou hrou byl včera betl), dařilo se mi je pěkně sehrát, talon byl milostiv, zkrátka radost pohledět. Euforie se skončila někdy ve chvíli, kdy si pan DM zahrál své první obyč dvě sedmy a po něm si pan krajský rada střihnul dva ložené durchy hned po sobě. Tam se to nějak zkazilo a pak už jsem ve hře pouze "přicmrndával" snažíc se o spásu vlastního PPPéčka. Mimochodem, málem bych zapomněl: pan DM přišel včera se zcela novým fešným PPPéčkem, které dostal k vánocům od své drahé polovičky, to se cení, tohleto! Stejně jako ty jeho první dvě sedmy do kterých šel se čtyřmi strkačkami a uhrál je, stejně jako pak další 2x7 které měl 5 na 5 a díky rozloze nás bránících mu to prošlo.
Nikoli každý má však takové štěstí, kupříkladu pan PK, když se pustil do podobně nerozvážného podniku, kdy hlásil lepší 2x7 tuším bez výnosu, tak plakal velice, když mu je pan DM zneuctil a brali jsme každý po 12 korunách (to byl myslím zrovna onen moment, kdy pan PK musel znovu dotovat PPP). Co naplat, že mu pak vyšly ještě jedny obyč. dvě sedmy, když tu byl v zápětí opět pan DM, který uhrál lepší dvě. Taková dvousedmová smrš to byla, to vám povídám! Bohužel, mně se tato královská hra po celý večer vyhýbala a vlastně jsem z toho měl suma sumárum drobně záporné saldo, které naštěstí neohrozilo můj celkový plusík 14,90 (mimochodem, již čtvrtý v řadě!), takže já byl sám za sebe spokojen a šasten.
Vítězem večera byl beze sporu pan DM, který alespoò naplnil své nové PPPéčko cca 20ti korunami a mohl být na svůj večerní výkon po právu hrd, nebýt jedné velmi ale velmi debaklovité hry na sedmu, kterou nám odporoučel již v pátém štichu, stejně jako jiné hry v žaludech, kdy jsem mu semičku na konci zabíjel plonkovou trumfovou osmou, což jest potupa ze všech největší, jak každý ráčí vědět. Krom toho si také neustále SMSkoval, jako by ani na chvíli nesnesl odloučení od své milé, či od koho vlastně. Mobilní telefon je přístroj určený výhradně k tomu, abychom se všichni sešli včas a na jednom místě (pokud možno), pak je celý večer již pouze pro zlost.
V roli tragéda, teda nadále zůstává pan krajský rada, kterému (a teï dávejte dobrý pozor) už skutečně ze srdce přeji více štěstí do hry, protože jinak by ho to opravdu mohlo přestat bavit a místo toho by někde po nocích na elektrické síti čutal slovní fotbálek.
Ovšem jednu věc mu nemohu upřít: jakmile někoho prokleje, jako například mé nebohé autíčko, tak to má spočítané! Přese všechnu snahu a nemalé vynaložené prostředky mi stále netopí....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dejva Dejva | 5. ledna 2007 v 22:55 | Reagovat

Mezi zápasy ve fotbálku jsem si přečetl vydařený text. Díky, asi si pomáálu osvěžím znalosti, zopakuju si, co je ten betl, durch a tak. Jen mi, prosím, naznačte, co to je to PPPéčko...

2 JR JR | 5. ledna 2007 v 23:18 | Reagovat

tak to ti rád prozradím, co je PPPéčko, jelikož si autorství této zkratky dovoluji usurpovat:

PPP= Pytlík Plný Penízků

ale může to též býti (jako nyní v případě pana PK) "pěkně prázdný pytlíček"

jinak je to prostě takový ten váček na drobáčky kde máme ty naše neplatné desetníčky o které se tak rádi (do krve) bijeme

3 DJ DJ | 6. ledna 2007 v 9:36 | Reagovat

Aha, já si jich pár taky schoval, právě na mariáš, ale s ohledem na síťový graf (bod, kdy dojde na mariáš - s ohledem na jiné záliby, rodinu..) jsem nyní spíše začal střádat rovnou padesátníčky... a vono do toho nějaký euro, co plánujete pak? Přepočet dle tabulek?

Penízky střádám do porcelánového prasátka, není velké, ale o to více plnější. Jo a je dost, že si něco napsal :).

4 JR JR | 6. ledna 2007 v 11:07 | Reagovat

abych pravdu řekl, nějak mě to psaní zase pustilo - to víš, když už to teď píše každej ;-)

no ale krom reportů stále chystám ten Aljašský deník, nějak to sem postupně přepsat z papírové podoby do té věčné-elektrické

5 JR JR | 6. ledna 2007 v 11:09 | Reagovat

Jo a k těm eurům: už jsme to mnohokráte disketovali, myslím, že jak se to tím časem posunuje a naše životní úroveň se zlepšuje, že bychom mohli nakonec hrát místo desetníkového - centového, podle mě by to mohlo být snesitelné (betl za 3 kačky)

6 Sargo Sargo | 6. ledna 2007 v 11:53 | Reagovat

Máte bydlet v Pticích, a ne v těch mrňavých Varech. Tady by se našel třetí hned O:-D

7 Monika Monika | 6. ledna 2007 v 13:13 | Reagovat

Alé!!! Že se mužíček svým debaklem ani nepochlubil!  V naší domácnosti se musí neustále šetřit, tak to snad platí pro všechny, ne? :o)))

Nevím, které polovičky neúčast doma vítají, ale já se k nim nepočítám, takže bych se vůbec nezlobila, kdyby této hazardní hry zanechal.

8 JR JR | 6. ledna 2007 v 14:12 | Reagovat

ale, ale, ale, ale.... co to tu čtu? On chodí PK hrát i nějaké HAZARDNÍ hry? Že se nepochlubil....

No ale stále je dle jeho vlastních slov vlastně v plusu, neboť jsi to prý byla zrovna ty, která mu vybírala z PPPéčka 2x po 50 korunách (pokud se tedy záznamům pana krajského rady dá věřit). Tak já myslím, že to zatím zase taková hrozba pro váš rodinný rozpočet není, ne?

A stejně si myslím, že vy ženský jste taky rády, když nás máte jednou za týden večer z domu. Kupříkladu přítelkyně pana DM je tím nadšena a prý už projevila nějaké vlastní iniciativy ohledně volných čtvrtečních večerů (tak nám to alespoň naznačil pan DM).

A vůbec, televizní kanály například, by měly na čtvrteční večery programově dávat hloupé romantické komedie (nejlépe od Rosemundy Pilcherové) a u nás bude vše naprosto jasné.

9 DJ to JR DJ to JR | 6. ledna 2007 v 19:13 | Reagovat

Však jsem taky přestal, abys mohl vyniknout. :o)

Navíc jsem právě zprovoznil připojení k internetu i na PC, tak si se ženou dáme mač :o). Kdo by psal.

10 DJ to Monika DJ to Monika | 6. ledna 2007 v 19:17 | Reagovat

Přece to nebude tak horké. Přiznávám, že jsem škrt a na vojně jsem hrál mariáš virtuálně a pak místo peněz to bylo odpracováno nebo vyrovnáno jídlem (šak taky ze žoldu 450,- Kč, když zpáteční cesta dom vyšla na 260,- nevyšlo na hazard), ale zase nemá jiné koníčky - třeba yachting :o).

11 LittleKey LittleKey | 8. ledna 2007 v 10:30 | Reagovat

Za přání děkuji, slibuji, že už nebudu proklínat žádné tvoje vozidlo:-) Nesmíš brát Moniku vážně, ona to tak určitě nemyslela, že je to tak miláčku?

DJ: Taky už jsme čutali s Monikou proti sobě, je to napínavější. Nejlepší jsou po skončení kola typu:"Jaký máš nejdelší slovo?", nebo "Kolik máš slov?" :-)

12 JR JR | 8. ledna 2007 v 11:44 | Reagovat

LK: to budeš hodnej, když přestaneš proklínat auta, poněvadž ta tvoje kletba je setsakramentsky trvanlivá!

DJ: vykašli se na fotbal a radši poď dát s náma mariášek (alespoň ten on-line)

13 DJ DJ | 8. ledna 2007 v 19:01 | Reagovat

JR: on-line, kde? Fotbal možná otevřu, ale jsem plně saturován, takže závislost již nehrozí...

14 Sargo Sargo | 8. ledna 2007 v 23:41 | Reagovat

JR: nepřítomnost pána domu je vítána, pokud není v domě ještě mimino. To je pak naopak toužebně vyhlížena každodenní chvíle oddechu, kdy si pánové hopsají po hlavě bez asistence manželky... mariáš zkrátka nabírá potomstvem zcela jinou dimenzi :-))

15 JR JR | 9. ledna 2007 v 12:18 | Reagovat

DJ: mrkni semhle: http://jarda-rejcha.blog.cz/0611/marias-on-line-uz-je-to-tady

kdybychom se domluvili a sešli se tam společně tak by to šlo, ale i tak je to taková znouze ctnost. Jak se u mariáše nesedí v hospodě u piva (střiku) tak to není ono.

Sargo: ty mě teda od toho potomstva odrazuješ, to je hrůza! A já už byl nalomenej, když jsem to viděl všude kolem... :-)

16 Sargo Sargo | 10. ledna 2007 v 22:04 | Reagovat

Aspoň se máš na koho vymlouvat :-)))

17 Monika Monika | 12. ledna 2007 v 10:22 | Reagovat

JR: Jako kdybys neznal pana PK už dostatečně dlouho, přece víš, že rád přehání i za cenu zkreslení reálných informací! Sice jsem z PPPčka brala, ale zase poctivě vracela!

A héle! Že už jsi byl nalomen ohledně potomstva? A co na to Gábi? :o))) Jako by si chlapi mysleli, že o tom rozhodujou především oni...

18 JR JR | 12. ledna 2007 v 10:39 | Reagovat

Monika: My o tom rozhodujeme náhodou oba víc, než kde jinde (možná). No ale ta cestovatelská touha tu je... a je značná. Bohužel čas neúprosně běží, to je taky danné. Zkrátka ještě jeden "velký výlet" a bude šlus, teda malý Jára ;-)

19 jm jm | Web | 12. ledna 2007 v 13:14 | Reagovat

Sarka, jiný by na takový závazný prohlášení svolali tiskovku a ty tady jen tak mimochodem! Bravo!:-)

20 Monika Monika | 12. ledna 2007 v 16:29 | Reagovat

JR: No já jen, žes psal o svém nalomení, ale o Gábi zmínka nebyla ;-)

A že to bude malý Jára, jste se taky dohodli společně a bez nátlaku? :o))))

21 jm jm | Web | 13. ledna 2007 v 14:47 | Reagovat

Monika: JR hřeší na to, že Gabču blogy nebaví, a zkouší si tady tato prohlášení zatím na nezainteresovaných posluchačích. Pak to na ní vytáhne někde u vodopádu v Andách...

22 JR JR | 14. ledna 2007 v 19:46 | Reagovat

(tedy s prominutím) ale prdlajs!

23 jm jm | Web | 15. ledna 2007 v 13:56 | Reagovat

uznávám, že to byl takový pokus o komentář za každou cenu... není každý den posvícení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama