Report 11.1.2007

15. ledna 2007 v 17:27 | JR
Druhé letošní působení máme za sebou. Prolomil konečně PK svou smůlu? Protáhnul jsem svou výherní šňůru na pět zápasů v řadě? Dostavil se konečně pan DW? A co na to Jan Tleskač? Čtěte v následujících řádcích...

Stručná odpověď by mohla znít asi takto: ne, ano, ne, čert ví. Ale to by vás, mé náročné čtenáře, jistě neuspokojilo, takže budu muset napsat trochu více. Minulé působení jako by z oka vypadlo tomu předchozímu, opět jsme byli ve trojici: já, pan krajský rada a pad DM a toť vše, neboť pan DW má své neexistující a nereagující období a pan MB je v jihovýchodní Asii ochutnává psí speciality.
U Kubrychtů bylo tradičně přívětivo a hrálo se nám velmi dobře. Hry byly až na výjimky standardní, dobré, zábavné a napínavé, jak se sluší. Kupříkladu můj durch za dvojnásobek, byl tak napínavý, až mě stál 2x 4 koruny. To bylo všechno proto, že jsem se hloupě přelicitoval z červené stovky, nechtěje pustit tak vyzývavou až smyslnou kartu. Ovšem zahojil jsem se krátce na to na lepších dvou sedmách, prvních v tomto roce. Stejně tak si tuto rozkošnou hru zahrál i pan PK a pan DM zase hrál dvakrát obyčejné dvě sedmy, čili to bylo tak nějak nula od nuly, co se týče dvou sedem.
Přece však došlo na jednu herní podivnost - při kulové stovce pana PK, jsme s panem DM zajímavě uhráli zelené eso, kterým pan DM, jsa na forhontu, započal hru. Aktér PK zelené neměl, a tak se hned mlsně sápal po našem esu s trumfovou kulovou devítkou, leč polil ho děs a hrůza, když jsem tento první štich dobíral já trumfovým kulovým spodkem a eso bylo nakonec přeci jen naše! Byla to samozřejmě chyba páně PK, že něco takového dopustil maje hru zcela ve svých otěžích (byl to tuším můj jediný trumf), kdyby byl počítal a hrál "na jistotu" k tomuto by jistě nemohlo dojít a kromě toho to byl on sám, kdo dával dvě zelené do talonu, takže měl k záhadě vlastně nejblíže. No, myslím, že se příště poučí.
Celkové výsledky byly následující: Já +2,50 (jen tak tak uchráněný pátý plus v řadě, což je maximální řada, které jsem kdy dosáhl, byť několikrát), DM +7,20 a PK opět sponzoroval s -9,70 Kč.
Ale tentokrát ho ani v nejmenším litovat nebudu, jelikož mi pacholek opět (v návalu vzteku na mé lepší dvě sedmy) proklel vozidlo. Doslova řekl: "Aby ti upadlo kolo!" a zatvářil se přímo klasicky jak baba Jaga, když řešila podobný spor s Ivánkem.
Nevím, nevím, jestli první, kdo neopustí naši karetní společnost, nebudu náhodou já, jelikož kartikletby páně PK jsou drasticky účinné, nabírají na síle a já se v poslední době při každém nastartování cítím v ohrožení života!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LIttleKey LIttleKey | 15. ledna 2007 v 19:57 | Reagovat

Musím upřesnit znění kletby, přesně to bylo takto: "Aby ti kolo upadlo!" Samozřejmě, že kletba nemá nic společného s tvou osobou, takže ti pravděpodobně upadne někde na parkovišti :-)

2 JR JR | 15. ledna 2007 v 21:38 | Reagovat

Prej "nic společného s mou osobou"... a moje chudák autíčko? Minule jsi prorokoval, že píchnu gumu a přestalo mi to topit. Teď už je to o stupeň víš - kolo má rovnou upadnout... co z toho nakonec bude??????

3 DJ DJ | 15. ledna 2007 v 23:28 | Reagovat

Pánové, kvůli pár korunám, takhle si přivolávat problémy. Cožpak nepostačí například: "Abys ráno zlomil škrabku!" Dostatečně důrazné a přitom bezpečné nám ostatním účastníkům provozu.

4 Sargo Sargo | 15. ledna 2007 v 23:29 | Reagovat

Někdo ti nacpe do vejfuku bramboru. :-))

5 jm jm | Web | 16. ledna 2007 v 8:20 | Reagovat

Jakožto poverčivá baba bych se přimlouval za neproklínání...

6 JR JR | 17. ledna 2007 v 11:54 | Reagovat

Sargo: "do vejfuku bramboru?" máte snad nějaké vlastní vesnické zkušenosti? Podělte se... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama