Report z 18.1.07

21. ledna 2007 v 23:17 | JR |  Reporty
Letos se nám zatím (klepy klep) daří působit každý týden. Nejinak tomu bylo i tento čtvrtek, kdy jsme se po dlouhé době (letos prvně) sešli dokonce ve čtyřech, když krom pana DM dorazil též pan DW, již několikráte prohlášený za mrtvého však pokaždé jako fénix z cigaretového popela ožije, aby nás jednou za čas poctil svou návštěvou a pokud možno nás i oloupil.

Tak jsme tedy zasedli ve čtyřech a já věděl, že pro mne to musí být působení se záporným výsledkem, jelikož statistiku nelze ošáliti a doposud netrval žádný můj plus víc než pět působení v řadě. Netušil jsem však, že to půjde tak rychle - jedna z prvních her byla má řádně oflekovaná sedma s 5ti trumfy, kdy jsem bídně pucknul pod obojí způsob a ještě měli stodeset proti, možná to byl i dvonásobek, ani už nevím, v každém případě to byl strašlivý debakl. To byl ale teprve začátek.
Pan DW se potutelně usmívá, aby ne se dvěma sedmami na ruce...
Pan DW, který nás nechal na svůj příchod dlouho čekat se "blýsknul" obyčejnými 2x7 a nedlouho na to vybafnul totéž, ovšem kdyby jen to - on si to zahrál při hře za čtyřnásobek a zdecimoval tak naše PPPéčka o tragických 12 Kč. V tu chvíli jsem byl rázem v mínusu přes dvacet korun a musel jsem doplňovat na stůl! (Kdo mne zná ví, že na počátku vyndavám na stůl vždy dvacet korun.) Doplnil jsem (optimisticky) deset ale nestačilo to, protože dorazil pan DM ze sboru a po počátečních prohrách na nás vytasil lepší dvě sedmy - v tu chvíli jsem se blížil mínus 40ti korunám, což bylo vskutku zahanbující. Ke konci jsem to naštěstí trochu stáhnul, ale i tak jsem skončil 26,90 v mínusu. Holt přírodní kartizákony jsou nepřekonatelné a nyní budu muset zase kartibůhví jak dlouho na další pokus.
Hromádka u mého PPPéčka se povážlivě scvrkává...
Na co si ještě vzpomínám? Na přelicitovaného durcha pana DW, na kterého dostal fleka od pana DM - byl tak děravý, že jsme to málem neuhráli - zahodil jsem červené eso, protože jsem čekal, že ho chytneme v žaludech, které si ale nechal i DM a DW utekl s červeným králem - naštěstí tam byly i ty žaludy a DW pucknul.
Pan DM je navzdory kritice stíhající jeho osobu podezřele vysmátý
Něco památně hrozného provedl pan DM a hrozivě rozčílil pana krajského radu, já si však již nevzpomínám o co přesně šlo, doufám tedy, že mě pan krajský rada laskavě doplní. A propo - pan PK, zdalipak se mu tentokráte podařilo prolomit nešťastnou sérii? Schválně to neprozradím a místo toho si poprvé vyzkouším hlasování na blogu (snad se mi to podaří).
Pan krajský rada má na ruce nějakou neplechu v žaludech...
Během onoho večera zuřila venku pořádná vichřice, když jsme odcházeli, všimli jsme si dokonce i padlého plotu u vedlejšího domu. Já sám měl přes Chebák co dělat, aby mě to nesfouklo a jen díky svým vysoce aerodynamickým tělesným proporcím jsem to zdravě a bezpečně zvládl domů!
Během večera a toho venkovního ale též interního karetního běsnění, popadl mne nával bohabojnosti a vynalezl jsem nové slovo: Kartikristuspán - odvolávaje se něj, při braní talonu, položil jsem tak myslím základy nového kartikatolického náboženství, které mám v brzké době v úmyslu doplnit též o desatero kartipřikázání a pár evangelií (kartibible jak známo již existuje).
Snad z obavy kartibožího hněvu, zdržel se tentokrát pan PK veškerého proklínání mé osoby i mých mobilních statků, které by tak jako tak nemělo smyslu, neboť jsem byl dozajista hlavním sponzorem večera.
Ještě jedna zajímavost se naskytla: dostal jsem v novém zaměstnání také nový mobilní telefon s aparátem fotografickým, tedy vymožeností pro mne do této chvíle nevídanou. Využil jsem ji k dokumentaci našeho kartizbožného večera, leč jak sami můžete vidět, výsledek byl horší mého očekávání. Zkuste si v tom však představit umělecký záměr a jistou dávku světské ikonografie a snad bude výsledný dojem lepší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LittleKey LittleKey | 22. ledna 2007 v 13:14 | Reagovat

Ne, ne, ne, ty fotky tomu dodali tu atmosféru! Výtečné. Mě se to moc líbí, navíc je to jedna z mála fototdokumantací z našich působení. Vzpomínám si jen na fotky z výjezdního zasedání v Bečově.

Připomínka k chybě DM, která nebyla ani tak fatální, jako ostudná. Nevyplynula ani tak z neznalosti, jako z nedostatku pozornosti, která je, kartikristepane, však při působení zásadní. A nebyla to bohužel, a krtibůh i jeho syn kartikristuspán mi jsou svědky, poslední z minel, které pan DM ten večer vyprodukoval. Tak tedy forhont nesl trumfovou desítku a DM mi na ní namazal. Srandovní, že?

Nechci Jardovi kazit anketu, proto se nezmíním, jak jsem ten večer dopadl, pouze pár faktů pro přeheled. Pan DW - 1x 2 sedmy za čtyřnásobek, 1x obyč. 2 sedmy; DM 1x lepší 2 sedmy, 2 x obyč. 2 sedmy celkem to dělá 27,- Kč. Já a JR jsme nehráli ani jednou 2 sedmy. Přeto jsem nikoho neproklel :-)

2 Monika Monika | 22. ledna 2007 v 13:48 | Reagovat

Ježíšikriste normální, co to je za náboženství? Hlavní osoba "krtibůh" :o))) To má něco společného s krtkama? Asi jo, mužíček se totiž bude muset hodně hluboko zahrabat, až se dozvím, kolik zas prohrál!!!

Jinak s fotkama (i horší kvality) je blog mnohem lepší...

3 JR JR | 22. ledna 2007 v 13:57 | Reagovat

a heleme se podívejme se - to bych nečekal, jaký ohlas vzbudí obrázky v rodině Klíčkovců. Myslel jsem, že jsem to dříve líčil dostatečně barvitě, že obrazového doprovodu nebylo potřeba. Nyní však vidím, že má čtenářská obec hladoví po obrázcích - to abych si začal nosit na působení zrdcadlovku, aby na tom bylo alespoň něco poznat!

Ale může to mít také jiný důvod - konečně Monika vidí, že manžel byl skutečně celý večer v hospodě s námi (tedy pokud to nejsou staré fotky, nebo umná montáž) ;-)

Krtibohu zdar! :-) a přiště prosím používat výhradně zvolání: "Ježíšikartikriste!"

4 LittleKey LittleKey | 22. ledna 2007 v 16:03 | Reagovat

To je vono, místo aby mě opravila, že jsem asi myslel kartibůh, s poznámkou, že manžel je asi unavený z toho, jak do půl dvanácté masíroval synkovi bříško, aby mu pomohl od prdíků, tak si ze mě dělá ještě srandu. Ježíšikartikriste, kam jsem to dopracoval!

5 DJ DJ | 22. ledna 2007 v 21:31 | Reagovat

Hezké, takové retrofoto. Osobně veřejně prezentopvaným fotografiím moc nefandím, protože: jednu mi emailem přišla fotka od pana VN (spolužák z gymplu, kterej uměl číst pod lavicí, rád se hrbí a nikdo by nehádal, že se ožení a k tomu s pěknou babou). To, že chodí mejlem fotky není tak neobvklyé, jakože mi přišla má fotografie, kterou pořídila má tehdejší přítelkyně mou zrcadlovkou na naší dovolené v Paříži. Když jsem se ptal, kde ji vzal, mlčel. Tak si myslím, že u Jiskry ji někdo nakenoval a předal, jinak si to neumím vystvětlit...a tehdy začala moje paranoia.

6 JR JR | 22. ledna 2007 v 22:43 | Reagovat

Přátelé, víte co je zajímavé? Jak málo jsou v poslední době komentáře na blozích skutečně k věci (a teď nemyslím jen tento, nebo jen mé blogy) -bez urážky, ale tak jak mi tuhle psala Sargo a jak ostatně říkal už náš velikán J.C.: blogy vznikly z jednoduché potřeby člověka, "se prostě vykecat".

A je víceméně jedno na jaké téma člověk blog začne, stejně si budete komentovat něco úplně jiného, že jo?

7 DJ DJ | 22. ledna 2007 v 22:57 | Reagovat

Omlouvám se, ale jen pro formu. Vím o sobě, že jsem ukecanej a pan PF (ten z Mozků pana JR) mi to několikrát vytkl. Polepším se. :o)

Pane JM, ani nevíte, jak rád jsem se dočetl, že zákony fungují a že jste svou sérii měl tak akorát.

Kdy bude deník z Aljašky?

8 JR JR | 22. ledna 2007 v 23:32 | Reagovat

pane jm, JM?????  Ten s námi nehraje už leta....

jinak bych byl omluvu přijal :-)

Jo, Aljaška bude, snad dřív, než pojedeme na Kamčtku....

Jo a 6.2. a 28.2. budu mít v KV zcela oficielní cestopisné přednášky

ale to jsme zase odbočili....

9 jm jm | Web | 23. ledna 2007 v 10:33 | Reagovat

Jak Tě tak čtu, tak vedle kartikatolictví si založ eště on-topic-katolictví se satanem Offtopicem... Ale já to vyznávat nebudu: komentáře jsou pro vykecání. Na mém blogu mi off-topic absolutně nevadí, jsem vděčný za každou reakci. Vadí mi jen nadávky nebo zbytečný negativismus, a to se stalo snad asi dvakrát. takové komentáře proště smažu.

Fotky velice oživují: rozhodně snímek DW je víc než jen zbytečná obrazová konzerva...

Ilustrace blogu ,dle mého přesvědčení, korektně dovoluje veliké (jakékoliv) kompromisy s technickou kvalitou fotky, pokud fotka dokresluje atmošku příspěvku. Vždycky by se měla zkusit jen nějaká základní post-produkce: u mně to spočívá (a) vždy v ořezu a (b) v tom, že zkusim ve PantShopu zmačknout na liště tlačítko "one step photo enhancement", což zahrnuje 6 efektů (zaostření, vyvážení, prosvětlení atd.). Je-li to lepší, tak to necham, ne-li, tak to vrátim a dál už - pro blog - si s tim nehraju.

10 JR JR | 23. ledna 2007 v 11:25 | Reagovat

JM: on-topicictví zakládat nehodlám, ale uznej, že se to v poslední době hodně rozmohlo.

S fotkama naprosto souhlasím, jen jsem se za ty mobilové styděl. Mrzí mě, že nemám scanner, protože s tím bych si naskenoval alespoň karty jako takové a vždycky bych tam nějakou pro ilustraci vložil, kdyby nebylo nic jiného.

11 Sargo Sargo | 23. ledna 2007 v 22:45 | Reagovat

Víc fotek! Víc, víc! :-)))

12 DJ DJ | 24. ledna 2007 v 22:34 | Reagovat

No jasně, JR/JM, to je zhůvěřilé, si to takto splést, navíc, když pana JM znám jen přes LCD notebooku. Polepším se. Poslední tři dny byly docela náročné.

Nyní si jdu přečíst losa a pokud budu reagovat, bude to k tématu, jo?

13 Michal Maglia Michal Maglia | E-mail | 22. února 2007 v 21:23 | Reagovat

Ahoj,

přeposílám vyžádané a děkuji za 3 maily z 22.2.

Zdraví babička

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama