Jak se dnes ztrapním

6. února 2007 v 9:14 | JR |  ostatní
Dneska mám svou "slavnou" cestopisnou přednášku v Klubu Paderewski. Mám trému jako kdybych měl dělat nějakou zkoušku...

A přitom jsem si to sám zcela dobrovolně vymyslel. Jelikož chodíme na cestopisné přednášky relativně často (skoro pokaždé, když ve Varech jsou) a jelikož jsem si už několikrát říkal - teda takhle hrozný přednášející... to bych svedl určitě lépe, postavil jsem sám sebe před praktickou konfrontaci se svým nabubřelým egem.Takže dnes poprvé před "cizím" publikem. Už jsem o Aljašce vyprávěl spoustě kamarádů, péčí pana lékárníka dokonce v kině Panasonic/Drahomíra, už jsem dělal přednášku v práci pro cca 40 lidí, ale to bylo pokaždé před lidmi, které jsem znal. Dneska přijdou cizí, tak jsem na sebe zvědav.Prakticky celé sobotní dopoledne jsem trávil dodatečnými úpravami fotek, synchronizací obrázků s muzikou... a pořád si říkám, že by to šlo ještě i jinak, lépe. No uvidíme jestli mě vypískají, či jestli vůbec někdo přijde. Zajímavé je, že na "zvacím" plakátu u mne jako jediného nefiguruje jméno v "palcovém" titulku. To by mě zajímalo proč...

Klub Paderewski, Lázeňská 5, 360 01 Karlovy Vary

tel: 603 375 555, tel, fax: 353 227 875, e-mail: klubpaderewski@volny.cz

Únor 2007

6.2. Josef Krouza - Podmořský svět vernisáž
Út, 18.30 Vernisáž výstavy fotografií černavského autora představí fotografie z potápění na Kubě. /přístupno v době konání klubových pořadů do 15.3.2007/
Út, 19.30 Aljaška a Yukon
Projekce diapozitivů a povídání o nedotčené krajině dalekého severu - národní park Denali, ledové kry ve Waldezu, Dawson City a zlatou horečku, severní polární kruh a jiné zajímavosti přiblíží Jaroslav Rejcha.
8.2. Petr Linhart - Sudéta /Jakub Noha - Praha
Čt Písničkářský dvojkoncert komponovaný s lehce místopisným a námětovým
zabarvením. Nový sólový projekt věnovaný obrazům a příběhům Sudet i Karlovarska, představí kytarista a zpěvák Majerových brzdových tabulek Petr Linhart. Hudbu na rozhraní folku, blues a rocku a texty o Praze nejen z většího hudebního cyklu NA PRAHU! zazní v podání písničkáře Jakuba Nohy.
13.2. Náhlé neštěstí - Daniela Fischerová
Út Představení Divadla v patře - divadelní scény Klubu Paderewski.
On a ona - dvě lidské bytosti, které si sáhly na vlastní dno. Naléhavě se potřebují sejít
s blízkým člověkem. Ale sejdou se jen oni dva, sobě navzájem cizí a na hony vzdálení. A svérázná psychoterapie začíná... Dramaturgie Jana Pithartová, režie Radek Žák, hrají Lucie Domesová a Libor Hruška.
Představení vzniklo za finanční podpory Karlovarského kraje.
20.2. Věra Jirousová a Pavel Zajíček - autorské čtení
Út Básnířka a kunsthistorička Věra Jirousová a básník, spisovatel, hudebník, výtvarník a duše skupiny DG 307 Pavel Zajíček představí průřez svojí tvorbou minulou i současnou v rámci druhé části cyklu večerů autorské poezie.
27.2. Traband
ÚtZnámá kapela po delší pauze přichází s novým repertoárem a s novým soundem. Divoké "dechno" nahradí lyričtější písničky v zajímavých zvukových kombinacích harmonia a kytary. Inspirací je především lidová hudba a vesnické kostelní zpěvy.
28.2.Moše Rabejnu - Mojžíš v tradičním židovském pojetí
St, 18.30 Křesťanská akademie pořádá přednášku Chadima Kočího, která přiblíží život a úlohu důležité osobnosti židovského národa v pohledu talmudské a midrašické literatury.
Představení začínají v 19.30 hodin - pokud není uvedeno jinak.
Vstupenky je možno zakoupit v kině Čas, T.G.Masaryka 3,
tel.: 353 223 272, PO-SO: 9-21 hodin, NE: 13-21 hodin.
Pořady se uskutečňují za laskavé podpory Města Karlovy Vary.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jm jm | Web | 6. února 2007 v 11:12 | Reagovat

protože když se řekně Aljaška, tak je veřejnosti jasný, že to musí být jedině JR!

2 Monika Monika | 6. února 2007 v 11:26 | Reagovat

Držím palce a přeju vnímavé publikum :o) Škoda, že nemůžu dorazit :-(

3 JR JR | 6. února 2007 v 12:22 | Reagovat

DJ: No to právě ne, ve Varech byla v posledních letech Aljaška zastoupena co se přednášek týče celkem hojně včetně zvučných jmen, jako Kolbaba, nebo Šimánek. Druhý jmenovaný mne ostatně svými knihami a fotkami pro Aljašku zapálil. Takže konkurence je velká.

Monika: Já s vámi počítám do té krajské knihovny 28.2. od 17:00, to snad už budete zdrávi a na tu chvilku by vám mohl prcka i někdo pohlídat, ne? Pan krajský rada nařídí nějaký přesčas, někomu ze svých podřízených...  :-)

4 Sargo Sargo | 6. února 2007 v 13:13 | Reagovat

Ohó, držím palce! :-))

Jen počkej,dvě tři přednášky, a bude tvoje jméno stačit samo o sobě :-D

"Dobrý den, pani, jdete taky dneska na toho nového Rejchu?" :-)))

5 JR JR | 6. února 2007 v 15:19 | Reagovat

Jo jo, "novej Rejcha"... :-))))

6 lekarnik MB lekarnik MB | 7. února 2007 v 9:05 | Reagovat

musím konstatovat, že na přednášce bylo nabito a museli se  dokonce přidávat židle.  ale především musím zdůraznit, že to nabito zůstalo v sále až do konce přednášky (a to bez Větru z hor), což samo svědčí o její kvalitě.

7 JR JR | 7. února 2007 v 9:31 | Reagovat

Ano, musím s potěšením konstatovat, že to byl plukovník, teda major succes!

Kvalita techniky (dataprojektoru) sice byla nevalná, takže to bylo buď pře- nebo podsvícený, ale i tak to bylo myslím ok. Měl jsem z toho včera ohromnou radost a jediná škoda byla, že to nebylo s kým zapít, jelikož pan lékárník byl autem a ostatní většinou spěchali domů (končili jsme v deset večer). Jinak všem děkuji za účast, lékárníkům obzvláště za morální podporu!

Těším se, už bez trémy na další kolo v krknihovně.

P.S. Technická zajímavost: dalo mi v sobotu ohromnou práci, než jsem v úvodním setu obrázků, kde jsou pohledy z celé cesty a hraje klasický song: "Severní vítr", než jsem to sesynchronizoval tak, aby se na verše: "má plechovej hrnek, v něm pár zlatejch zrnek a nad hrobem polární zář" objevily napřed obrázky zlatých zrnek a pak polární záře. Na notebooku to bylo přesné - no ale včera při "show" to bylo celé rozhozené, ne že by to bylo tak poznat, ale prostě to nesedlo na "polární zář" a taky ty další trvaly delší dobu. Že by to bylo tím propojením s dataprojektorem?

8 DJ -> JR DJ -> JR | 7. února 2007 v 20:37 | Reagovat

Jako Středočech bych uítal vhodnější datum, pak se na noýho Rejchu budou stát fronty, bude to kolovat po jůtůb a nakonec se z Rejchy stane starej Rejcha a bude chodit do tólkšou v TV...

9 JR JR | 7. února 2007 v 23:04 | Reagovat

Bohužel, datumy ani hodiny jsem nevybíral já. No, ono mě to zase brzo přejde, koneckonců není zase tolik věcí k ukazování, napřed musím ještě něco procestovat.

10 Sargo Sargo | 7. února 2007 v 23:17 | Reagovat

Oho, gratuluji k úspěchu :-)))

11 Proky Proky | 17. února 2007 v 19:12 | Reagovat

Me se taky ta prednaska libila :) Jen tak dal...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama