Report z 8.2.07

10. února 2007 v 18:53 | JR |  Reporty
Vlastně je to pořád stejné, proč o tom pořád ještě psát?

Tak především proto, abych se mohl pochlubit svým slavným vítězstvím, anebo též tupit své spolupůsobitele. V neposlední řadě pak z tradice. Minulé působení navázalo na téměř pozapomenutou tradici "prodloužených", kdy se věci tak nějak zvrtnou a obvykle to skončí v Dobré duši.
Většinou, když si nezamluvíme místo, je U Kubrychtů narváno. Stejně tak lze tvrdit, že prakticky kdykoliv ho zamluvíme, není tam (skoro) ani noha. To nechápu. Že by tím, že dáme echo předem, měl obsluhující personál čas varovat hosty, aby raději zůstali v bezpečí svých domovů, či konkurenčních lokálů, protože U Kubrcychtů se zase budou dít věci. A věci se děly:
"Takže jednu desítku, jednu dvanáctu, jeden stříček a tři rumy pro mladé pány..."
Nějak takhle to ve čtvrtek probíhalo, pouze s příchodem pana MB ze sboru přibyla do hlášky ještě jedna desítka a jeden rum. Vrátil se nám totiž pan MB ze své slavné cesty po zemi vonící napalmem a pomerančovým agentem. A nebyl sám, s ním se vrátil rum a česnek, jeho věrní společníci a naše zkáza.
Manko, Cipísku, RUMcajs se vrátil!
Pan MB se dokonce vrátil o rok starší a dostal se tak mezi nás třicetníky (to je jako položená neoflekovaná sedma), což jsem uctil tím, že jsem mu věnoval vlastní nové a jedinečné PPPéčko i s vnitřním povrchem z nepromokavého endéráckého šusťáku. Příchodem pana DM se náš věkový průměr vzácně zaokrouhlil na třicet, a my byli v průměru "asi tak stejně staří". Celkově jsme před příchodem pana DM za hodinu sehráli snad jen čtyři hry, hodně se povídalo, historky z Vietnamu jsou jako cokoli v živém dramatickém pojetí pana MB velmi zajímavé, ovšem hře samé to nikterak neprospívá.
Snad proto si také vzpomínám jen a pouze na jednu hru, a sice na svou klasickou srdeční záležitost - lepší dvě sedmy 6 na 4 bez výnosu a bez obou ostrých strkaček, což je tak 70/30 vždycky cesta do kartirakve, ale pokaždé to musím hrát, abych neurazil kartiboha. Tentokrát to vyšlo a byl-li jsem na konci 17,20 v plusu je nad slunce jasné, které hry to byla zásluha. Jak dopadli ostatní si popravdě nepamatuji, vím pouze, že pan krajský rada byl opět v mínusu, ale tentokrát mu to tolik nevadilo, protože se ono působení skutečně nedá řadit k těm standardním a herně srovnatelným, neboť bylo často přerušováno kecáním, jídlem (tataráček a česnekové "bombony") a rumovými smrštěmi, samozřejmě.
Nějak takhle vypadá poryv rumové smršti, jedné z nejnebezpečnějších přírodních katastrof, co znám a proti které se nedá pojistit
Kromě toho čekala na druhý den pana krajského radu v práci pochvala před nastoupeným plukem, takže ho nějakých prohraných deset korun nemohlo rozházet. Vzpomínám si jen, jak říkal, když jsme se U Kubrychtů teprve sešli ve dvou, že "dneska to nemůžeme moc rozjíždět" zítra jdu k řediteli.... No, nebyl sám.
Poměrně brzy nás od Kubrychtů vystrnadili (tím, že nám už nic nenalili), tedy lze snadno určit příčinu a viníky dalšího dění. Pouze pan krajský rada se už "zádušního pochodu" neúčastnil, maje na paměti svou úřednickou pověst a od Kubrychtů kráčel (relativně) přímo domů, tak o tom tedy alespoň hovoří poslední záznam v mé paměti, jestli domů skutečně dorazil mi není známo.
Otrlejší (a mladší) části naší společnosti, trvalo poměrně dlouho, než jsme se do Duše vůbec dozvonili (ano, musí se tam zvonit... už to dávno není co bývalo) a i poté nás nechali pouze na chvíli, slovy dva paňáky a hajdy do hajan. Nakonec to bylo snad dobře, protože nás všechny čekal ještě jeden pracovní den, takže jsme přeci jen dorazili domů ještě jakž takž solidně (jak co se času, tak stavu týče). Pan MB evidentně ještě pod vlivem časového posunu, mne sice ještě lákal kamsi do nějakého
nočního podniku, tuším, že to byla Valencie, ale já jsem neměl aktovku a tedy ani důvod tam chodit a spokojil jsem se pouze s necháním se pozvat v sobotu na zabíjačku.
Na sobotu jsme rovněž stihli naplánovat "zasvěcení" pana DM, pan DM totiž jako jediný z naší společnosti ještě neviděl film filmů Dnes naposled a je tedy nejvyšší čas, aby konečně prozřel a uviděl a uvěřil! Slavnostní křest se uskuteční dnes večer u nás, kmínka i hektolitry slivovice (naší vlastní) jsou k dispozici. Bude-li ještě někdy příležitost, rád vás seznámím s průběhem tohoto slavnostního rituálu.
Copak je asi to "R" a u něj tolik čáreček? Že by rozum podávaný v malých dávkách, co neškodí v jakémkoliv množství?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LittleKey LittleKey | 10. února 2007 v 19:31 | Reagovat

Nebyla to rumová smršť, byl to ašorkán! Hlavinka ráno bolela, jako obvykle, nicméně IBU tu spravil a v 8.20 jsem otvíral šampus u majora Zémana :-)

2 DJ DJ | 10. února 2007 v 20:10 | Reagovat

U Kubrcychtů? Pěknej překlep :)
Úplně to vidím, ten dávkovanej RozUM. to se to pak hraje.

3 Sargo Sargo | 10. února 2007 v 23:43 | Reagovat

Šmarjá, co to má pan lékárník na bradě? To je nějaká choroba, co si přivezl z pralesa? :-))

4 lékarník MB lékarník MB | 12. února 2007 v 14:21 | Reagovat

RJ: report je opět pře(í)sný. Jen bych se připojil se skromnou připomínkou fleku na stovku pana PK, za což jsem sklidil slova jeho nevole (tím myslím ono známé klíčkovksé "vykuř si")

Sargo: to jsou nalepovací vousy typu "falešný hráč" neboli též "rumcajsky" - to teď v Hanoji strašně frčí a navíc se jejich uživatel může smát pod fousy

5 Sargo Sargo | 12. února 2007 v 20:40 | Reagovat

MB: já chci taky! :-))

6 JR JR | 13. února 2007 v 8:52 | Reagovat

MB: Na tu významnou chvíli jsem málem zapmněl. Pravda, měl jsem trochu strach z tvé srdnatosti, ale dopadlo to výborně!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama