Zácpa na karlovarském (mezinnárodním) letišti

25. února 2007 v 19:13 | JR |  Fotoreportáže
Tak jsem se k tomu přece jenom dostal. Je to sice jen taková fotoreportáž, ale alespoň to...

Bylo to přesně minulou neděli, kdy jsme na vlastní kůži pocítili co je to být tzv. "spotter". To je taková zvláštní sorta lidí, kteří mají neuvěřitelnou radost z toho, když vidí přistávat, nebo naopak odlétat dopravní letadlo. Prostě taková úchylka to je.
Jelikož jeden náš kamarád právě takový spotter je, neodolali jsme a využili jeho pozvání minulou neděli, že se pojedeme podívat na letiště, protože tam bude nejvíc dopravních letadel najednou v historii. Škoda Auto a.s. totiž pořádá v našem lázeňském městě nějakou promo akci k přestavení nové Fabie a sváží tak své dealery z celého světa přímo do Varů.
To už stojí za to, řekli jsme si a jelikož bylo poměrně pěkně a já měl fotogenickou, totiž fotografickou náladu, tak jsme vyrazili pod Vítkovu horu a jak lze z následujícího obrázku spatřit, nebyli jsme zdaleka jediní.
Hned v úvodu mi došlo, že s mojí fototechnikou (velikostí objektivu 200mm) se na ostatní nečapu, byli tam evidentně nadšenci (blázni) s pětistovkami a kdoví čím ještě.
První přílet (Foker) jsme nestihli, pak už to šlo ale jedno za druhým - přistání, starty, rolování...
Pak jsme si udělali malou přestávku a přesunuli se přímo na letiště na kafčo
Ano, na kafi nám bylo ještě hej, alespoň jsme si mohli "zaparkovaná" letadla prohlédnout zblízka
pak jsme se vrátili zpátky na Vítkovku a tam vystaveni chladnému větru jsme dál pozorovali leteckou "zácpu". Maximální počet letadel najednou na zemi byl 5 strojů:
No a tam jsme právě nastydli a teď jsme z toho nachcípaní. Stálo to za to? Řekl bych, že ano (teda pokud mě už konečně přejde ta rýma :-))
Pravda, Vary nejsou JFK, nebo LAX ale i tak, to byla událost!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jm jm | Web | 25. února 2007 v 22:41 | Reagovat

bravo! výborná reportage!

2 DJ -> JR DJ -> JR | 25. února 2007 v 22:43 | Reagovat

Budu to komentovat jen jako letecký fanda :o).

Kdysi jsem se pomalu stával airspotterem, ale nakonec jsme se z toho vyléčil, protože v tom prostě nevidm smysl, ale pořád lepší fotiti letadla, než fotit mašinky (což dělá druhá polovina mých spolužáků, holt dopravka a námořní dopravu zde nemáme). Děkuju za ty záběry. Určitě bych je našel na www.lkkv.info, ale to by hrozilo tím, že propadnu focení letadel, opět. :o)

Vtipné je, že pushbackové vozítko se podařilo zajistit pár dní před akcí, jinak si to neumím představit. Je třeba uznat, že to zvládli a jen houšť.

V letecké historii známe případy, kdy letoun na letišti bezpečně přistál, ale už neodletěl, protože to prostě nešlo (Il-62 Interflugu v Řecku, přístáli na aeroklubáckém letišti, ale prodloužení dráhy pro vzlet bylo dražší než nový letoun a že to byl nový letoun).

Když jsem přecházel ulici Na vyhlídce, docela to dalo zabrat, protože v sobotu jela kolona asi miliónu Scoutů na tu akci.

3 JR JR | 26. února 2007 v 7:10 | Reagovat

DJ: To pushtondlencto vozítko prý pořídili skutečně na poslední chvíli, pan KM (náš kamarád spotter) říkal, že to snad bylo den předtím.

Ta příhoda s přistáním to je fakt drsný. To by se to nevyplatilo alespoň rozebrat a odvézt po silnici?

JM: opět děkuji

4 LittleKey LittleKey | 26. února 2007 v 8:40 | Reagovat

Ve Varech se taky stala podobná historka s již neodletivším letadlem, nebo?

5 DJ DJ | 26. února 2007 v 21:55 | Reagovat

Myslím, že se ve Varech nestala. Ale ta představa, že dodnes někde hnije trup  a křídla letounu... Ve Varech to je cca dva kiláky, to se už dá podniknout dost fíglů.
Oniby to klucí zvládli i bez posunovadla, ale nemají oje na všechna letadla a není to tak pohodlné.
Teda já mám takovou radost, že se tam sešlo tolik letadel!

6 JR JR | 27. února 2007 v 7:39 | Reagovat

DJ: Mohli by zase upořádat nějakej leteckej den, docela bych se po delší době zase šel rád podívat. Naposledy jsem byl tuším v Roudnici na Memorial Air Show, ale to bude tak 7-8 let.

7 DJ -> JR DJ -> JR | 27. února 2007 v 13:47 | Reagovat

Tak to si asi počkáš. Krom Karlovarského poháru - soutěž v akrobacii, diváci atraktivní i z kolonády, se tam nic nechystá, ale třeba to bude jinak

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama