Dnes naposled.... ze St. Louis

30. srpna 2007 v 17:10 | JR |  Fotoreportáže
Pan DM mi dneska tak promluvil do duše s tím, jak to blogování opět zanedbávám, jenže ono je to tak: buď o zážitcích píšu, nebo je žiju. No a pořád je lepší varianta že pro "život" nemám čas psát, než pro psaní nemít čas žít. Ale dosti filosofie.
Já vím, že to nebylo zrovna nosné téma, moc ohlasů nebylo, ale přece jenom by mi bylo líto sem nedat ještě těch pár obrázků, co jsem udělal poslední den, než jsme odlétali. Je to sice už čtrnáct dní, ale vzpomínky jsou pořád živé.

Poslední den, před odletem jsme neměli žádný program, a jelikož se z hotelu odjíždělo až v jedenáct, využil jsem ještě dopoledne k prohlídce města za světla (kdy jsem se už nemusel tolik bát). Proběhl jsem víceméně to samé co předtím po setmění a bylo to už o něčem jiném. Ulice plné lidí i aut, nicméně pořád ještě celkem pohoda ve srovnání s jinými metropolemi, které jsem měl tu čest navštívit (např. s Prahou, abychom nechodili daleko).
Nebylo už tolik vedro, na mostě přes Mississippi nežrali komáři, byla to idilka.
jedno menší STL panorama
To co jsem původně považoval za Capitol je vlastně Jefferson National Expansion Memorial
Takhle má vypadat pořádnej auťák!
A tady zase dělají pořádný kafe - musím říct, že jakkoliv nejsem příznivcem různých řetězců, tak kafe od Starbuckse opravdu můžu. Nevím ale jestli jsou taky někde u nás?
Nehledejte v tom žádné abstraktno, takhle prostě vypadá nábřeží Mississippi
Pohled směřem do Illinois, s plovoucím casinem v popředí. Bohužel byl poněkud opar.
V prostřed mostu je hranice dvou států, takže vpravo Illinois
a vlevo Missouri
Naproti přes silinici jsou pak ještě geograficky znázorněny obrysy obou států
Obligátní Oblouk a Ohbí Osfaltky (no dobře tak asfaltky)
Jo, cedulky... kousek odtud je dokonce i Route 66 (protíná tu Mississippi) ale tam jsem se nedostal
Požární schodiště jsou zajímavá věc, já si tam vždycky představuju honičku, tak jsem zblbej z těch hollywoodských filmů.
Na závěr něco pro milovníky letadel těžších než vzduch - stroj vlastněný kdysi panem Ch. Lindbergem, mají takto pěkně vystavený v letištní hale v STL.
Na letišti mě pak čekalo ještě překvapení v podobě toho, že můj let byl objednaný až do Prahy, přestože jsem měl auto kousek od Frankfurtského letiště. No nakonec jsme se nějak domluvili.
Bonus1 - Detroit ze vzduchu
Bonus2 - věděli jste, že v USA mají i mešity? Já ne, ale v Detroitu každopádně jedna je. A pěkná!
Bonus3 - tato fotka je rozmazaná, ale je to vlastně dobře, protože jinak byste museli na vlastní oči vidět, jakou že jsme to vlastně měli po cestě zpátky letušku. Brrrrr! A ten přístup byl jako od dozorkyně v káznici, sice to byly věty typu: Dáte si džus nebo šampaňské? Ale pronášela to s intonací s jakou se říká: "chceš pivo, rum, nebo přes držku?"
Podle mě představa o hezkých letuškách je jenom legenda. Aspoň co já mám "štěstí", tak jsou to většinou starší paní podivného vzhledu, anbo ještě hůř - starý obtloustlí chlapi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DJ DJ | 30. srpna 2007 v 22:00 | Reagovat

Woow, to jsem se pokochal. Několik postřehů:

- připomíná mi Portland, ale úplně, trochu i Montreal, jinde jsem v emerice nebyl tak dovozuju, že to bdue všude stejný :o))

- ty obrysy států jsou vyfrézovány ve svodidlech, kterým se říká New Jersey, tudíž docela vtipná fotka :o)

- letušky jsou hezké jenom u nás, u nás to je stále vysoce ceněné povolání, ale zejména ve státech to nemá takový punc exkluzivity. Já zanedlouho, snad, poletím s KLM 12 hodin na východ a docela se děsím...

- ta mešíta u kostela a supermarketu je ... zajímavě umístěná.

- Starbucks ano a McD ne? Nevidím rozdíl, obojí je symbol a upřímně, obojí nelze vynechat, mluvím za sebe.

Díky, že ses rozhoupnul a něco poskytnul.

2 JR JR | Web | 31. srpna 2007 v 8:56 | Reagovat

DJ: svým způsobem JE to v americe všude (ve městech) stejný. Odlišujou se jenom některý např. San Francisco, Salt Lake City, Pittsburg aspoň teda z těch kde jsem byl. Jinak STL, Detroit, Chicago, LA, Houston, koneckonců i N.Y. to je všechno na jedno brdo - downtown s mrakodrapy a kolem rozsáhlá zalidněná oblast v "placce",  tedy v rovině.

člověče já tam u té mešity supermarket nevidím. A to druhý asi nebude obyč kostel ale synagoga - to by bylo něco! Budu se muset podívat do gůglu

Starbucks ano, MCD ne, přesně tak :-)

Hlavní rozdíl je totiž v tom, že ve Starbucksu dělají FAKT dobrý kafe a celkově je to něco na způsob kavárny kde si holt chodíš k pultíku pro kafe místo aby tě někdo obsloužil, ale jinak je to spíš ta kavárnička. Navíc většinou celkem fajnová.

Jo, jo, letušky u nás to je asi světová výjimka, bohužel s ČSA jsem letěl jenom jednou :-(

3 LittleKey LittleKey | 31. srpna 2007 v 9:59 | Reagovat

Myslím, že tomu autu chybí přední nárazník, jinak mi ta fotka připomněla Moskviče, kterého jsem viděly stát u Špáru a měl obdobná litá kola, opravdu zážitek vytuňený Moskvič.

4 JR JR | Web | 31. srpna 2007 v 11:31 | Reagovat

LK: jasně že tomu chybí nárazník - krásnej chromovej nárazník. Ale to nevadí i tak bych to chtěl řídit (ne už platit benzín) :-)

Až mi definitivně chcípne Mike, tak si koupím Moskviče.

5 VF VF | 31. srpna 2007 v 12:47 | Reagovat

S letuskama souhlas, podle vzhledu je asi vetsinou nevybiraj. Ale co je pekne, jak obcas litam s ruznejma asiatama nebo arabama, tak jsou letusky v ruznych narodnich obleccich, a to obcas vypada moc fajn. U nekterych spolecnosti z muslimskych zemi chodily dokonce zahaleny, ale jen na letisti, jak vlezli do letadla, tak to ze sebe shazely.

6 lékarník MB lékarník MB | 31. srpna 2007 v 13:08 | Reagovat

tak třeba letušky od SAS jsou docela kočky

zajímavé je to u Lufthansy - na opravdu dlouhé lety  (např. do Mexika) obsluhují mladé dívky většinou neněmeckého původu (takže někdy i pohledné)

na kratší trasy (Madrid) jsou to většinou echtovní čtyřicátnice árijského původu

pak jsou velmi krátké trasy (Frankfurt Bonn, Berlín a pod) - tam tvoří obsluhu výhradě bývalé členky Luftwaffe a Deutschmädchenbund

7 lékarník MB lékarník MB | 31. srpna 2007 v 13:08 | Reagovat

tak třeba letušky od SAS jsou docela kočky

zajímavé je to u Lufthansy - na opravdu dlouhé lety  (např. do Mexika) obsluhují mladé dívky většinou neněmeckého původu (takže někdy i pohledné)

na kratší trasy (Madrid) jsou to většinou echtovní čtyřicátnice árijského původu

pak jsou velmi krátké trasy (Frankfurt Bonn, Berlín a pod) - tam tvoří obsluhu výhradě bývalé členky Luftwaffe a Deutschmädchenbund

8 Hablina Hablina | Web | 31. srpna 2007 v 20:17 | Reagovat

No ta letuška mě fakt pobavila...

9 DJ DJ | 31. srpna 2007 v 20:47 | Reagovat

Káva, která ani bílou košili neumaže :o)). Ne, já jsem opravdu zaujatý a nebudu pokračovat.

Já měl za to, že to je mešita, synagoga a supermarket, ale ten supermarket měním za kostel. Nicméně nebude daleko, ne? :o) Ale uznávám, že jsem přestřelil.

Je fakt, že u nás je věkový průměr letušek nižší než jinde (ve světě), ale příčinu neznám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama