Indonéské střípky - část pátá: obojživelníci

10. srpna 2007 v 22:06 | JR |  Indonésie 2007
Včera na mariáši mne pan Lékárník MB zarazil, když na můj dotaz, proč již nekomentuje mé blogy, odpověděl, že je to proto, že se z toho stala taková spíš fotogalerie. No, ne že bych sdílel jeho názor, ale něco na tom možná bude. Asi je to škoda, neb jsem si vždy případal zajímavější spíš slovem, než obrazem. Doufám, že mi odpustí tuto další fotosérii, a znovu připojí své jiskrně vtipné a veskrze naprůměrné komentáře.

Na druhém místě ankety o pokračování indonésského blogu se překvapivě umístnili plazi, ještěrky a podobně. To je samozřejmě fotograficky velmi vděčné téma, jelikož právě v Indonésii se vyskytuje Varan Komodský alias Dešťovka, teda Komodský drak - největší a také nejjedovatější ještěrka na světě. My jsme se na ostrov Komodo nakonec nedostali, ale údajně žijí i na Floresu, byť poněkud menší.
Co jsme ale nevynechali, byla návštěva parku plazů na Bali, už jen proto, že byl hned vedle parku s papušky, o kterém již byla řeč. No a hlavně bylo vstupné do obou parků zároveň samozřejmě mnohonásobně výhdonější, než do každého zvlášť, ale co vám budu povídat, to jste si určitě domysleli.
Hned u vstupu nás vítal tento roztomilý kajman. Kajman jakkoli vypadá zajímavě, je vlastně docela nudný, protože stejně jako všechny tyhlety obojživelné potvory, většinu času jen tak nehnutě leží (v tom jsou mi právě sympatičtí - jsou jako já).
Park, tedy plazí zoo, byl velice útulný, turistů jen pár (ještě nezačala sezona), člověk si to mohl prochodit dle libosti. Kromě jezírek s krokodýli a podobně, tam bylo i spousta terárií, kde byly ty menší, nebezpečnější potvůrky.
Jako třeba zde tento had žlutý obecný (omlouvám se, já si ty názvy fakt nepamatuju).
Hned vedle si do klubíčka stočený trůnil tento zelenáč, který žije i místně v pralese, jednoho takového jsme pak cestou viděli (jen z auta naštěstí).
Nafukovací žába je takovou karikaturou sama na sebe. Žab jsme asi taky pár viděli ale nic extrovního. Pouze nám pak ukazovali nějaké, co se z nich dělá ten jed do otrávených šipek.
To není žába ninja ve výskoku, ale žába přilepená na skle akvárka.
Tyto žáby plus pár hadů se nacházeli v takovém temném tunelu (měli tam i tarantule), kterým se prošlo do druhé části parku, kde byli ještěrky "na volno" - už před tunelem se k nám připojil jeden průvodce, který nás pak touto částí provázel (k našemu údivu zcela zdarma) a hlavně nám ještěrky půjčoval do ruky! Tady teprve začala ta pravá zábava!
Kdy se vám to poštěstí, že ano, držet v ruce malého dráčka? Kupodivu je na omak velice suchý a tím pádem příjemný.
Zde dráček v plné délce. Prostě takový domácí mazel.
Po zemi se tam plazil i tento varan (který ovšem není jedovatý) a velice jsem se podivil, když se průvodce zeptal, jestli si ho někdo z nás nechce vzít do ruky? Samozřejmě se v našich řadách jeden takový odvážlivec (blázen) našel, kdo se hrdě přihlásil. A pak jsem....
.... mohl už jenom konstatovat: Pojď na mou hruď ty draku!
Ale byl to macek! Těžká váha. Navíc se mu v mé náruči moc nelíbilo a tak sebou začal mlít. Pro uklidnění, nebo bůhví proč ho průvodce držel za konec ocasu. No, teď mě tak napadá, že ho možná spíš, než pro uklidnění, držel takhle od těla kvůli fotce, aby bylo vidět, že je tááááááááákle velikej!
Helejte, a to je normální že na mě vystrkuje ten rozeklanej jazyk a že to v něm tak divně "škrundá"?
No tak dobře, tak já tě teda zase položím na zem. Celou dobu jsem měl největší strach právě z toho, že ho upustím, jak s sebou mlel a že spadne na zem a ublíží si (rozplácne se).
Další plazík plazíc se v trávě. Jak tak na něj koukám, začínám chápat lidi, co to doma chovají. Oni v sobě mají jakési "dračí" kouzlo pravěkých příšer.
Nevěřte všemu, co pan Petr "Olympic" Janda zpívá - želva se chytá docela snadno
No není to romantická kompozice, tohleto?
"Já bych si něco dal!" (mimochodem, nemohu se zbavit dojmu, že se tenhle krokouš tak nějak potutelně usmívá.
Takovej vypasenej českej turista...to bych si pošmáknul! (toto foto věnuji všem dentistům čtoucím můj blog).
S malýma ještěrkama je hroná prča.
Zde jediné, pokradmu pořízené foto našeho průvodce (je to muž, kdyby někdo pochyboval), který měl na jedné ruce tyto neuvěřitelně dlouhé, a pěstěné nehty. Obzvlášť těžce pochopitelné je to vhledem k jeho povolání - velká část jeho práce spočívá v tom, že bere do ruky ještěrky a podává je turistům, a pak je od nich zase bere zpět. Dělal to teda vždycky velice opatrně, ale stejně je zázrak, že si ty nehty nezlomí.
A tady ho máme - Komodo Dragon v celé své kráse! Bohužel není vidět měřítko, zkuste si představit, že tenhle drobeček má asi tak tři metry! Nikdo z návštěvníků jaksi nebyl ochoten si vedle této smrtelně jedovaté potvůrky stoupnout, aby měl fotograf lepší perspektivu.
A zde portrétek s použitím (nyní již neblaze zesnulého) teleobjektivu. Podle toho, co nám říkali na Floresu v Labuanbaju, tak zrovínka nedávno jeden takový potvorák zabil v džungli na komodu dvě malé děti. K dennímu pořádku ale takové případy asi nepatří.
Na závěr jsem si nechal toto abstraktní foto, které zobrazuje dláždění,které v celém tomto parky bylo. Jednak je to velice působivé a druhak to musela být strašná piplačka tohle všechno vysázet! No, mají tam na to lidi.
Obecně lze říci, že krom toho jednoho hada jsme se v divočině s potvorami tohoto druhu nesetkali, až na tzv. "čak čaky", což jsou klasické malé ještěrky, kterých tam bylo všude plno (v hotelu na zdi, ve sprchách, na WC, na stopě, všude možně) Ty byly roztomilé, bylo třeba srandovní je pozorovat jak číhají na mouchy a jak je hbitě loví. Zde bohužel fotodokumentace chybí (nechával jsem to až na potom). Mám zde pouze jeden obrázek pana KM, kde je ovšem zachycen poněkud méně reprezentativní kus, protože to byl zrovna ten největší čak čak, kterého jsme viděli.
Tak to by bylo. Příště vám doufám přinesu pár obrázků ze St. Louis a pak - dávejte návrhy! Kupodivu je toho z Indonésie ještě velká spousta.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Proky Proky | E-mail | Web | 12. srpna 2007 v 22:55 | Reagovat

Parada, zase dalsi prima clanecek! Uz se tesim na dalsi. Jsou pro mne dost inspirativni a místy dost humorné...

Jen tak dál :o)

2 DJ -> JR DJ -> JR | 12. srpna 2007 v 23:14 | Reagovat

To Tizesnulo i dlouhé sklo? TAK TO JE PECH.

Díky za pohled někam, kam se nikdy nepodívám, asi. Je to zajímavé čtení.  Příště bych prosil panorámata.

3 JR JR | Web | 12. srpna 2007 v 23:31 | Reagovat

Proky:  nevěř všemu co píšu, místy to zrovna dost humorné nebylo :-)¨

DJ: Jo, z nějakého nepochopitelného důvodu zrozeného v mé choré mysli, jsem myslel,že vzít si pod vodu teleobjektiv bude lepší.

No ale jednalo se o ten setový 55-200 (ovšem USM), který zase není tak drahý. Ostatně, už mám vybráno, téměž i objednáno, čekám, zda náhodou za mořem nepadnu na nějakou super slevu a když ne, tak v neděli po návratu objednávám 400D s telátkem Tamron AF 70-300 (velmi laciným, ale aspoň něco do začátku).

S panoramatickými fotkami bude potíž udělal jsem jich z nepochopitelných důvodů hroně málo. Uvidíme, co se z toho bude dát použít.

Ohledně dalšího článku jsem spíš myslel na téma: Jak jsem měl smůlu

Ono, cizí neštěstí potěší nejvíc (obzvláště to zveřejněné na blogu).

A navíc by to bylo trochu víc text a málo fotky.

4 JR JR | Web | 12. srpna 2007 v 23:32 | Reagovat

No ale s největší pravděpodobností bude další článek znít: dojmy z bussines class :-)

šmarjá já se tak těším!

5 DJ -> JR DJ -> JR | 13. srpna 2007 v 15:08 | Reagovat

Očekávám zážitky. biznys je biznys.

6 LittleKey LittleKey | 13. srpna 2007 v 15:36 | Reagovat

Schovej mi peanuts, určitě budou lepší než v economy:-) Kdy se vracíš?

7 Sargo Sargo | Web | 13. srpna 2007 v 21:26 | Reagovat

Parádní článek, doufám, že bude brzy další díl :-)

Jak máš smůlu by bylo jistě s povděkem přivítáno ;-)

8 JR JR | Web | 15. srpna 2007 v 0:53 | Reagovat

Servus všem věrným čtenářům, zdravím ze St. Louis z  křesla na pokoji č. 535 luxusního hotelu West In v centru města.

Doufám, že se brzy dostanu k tomu dát sem své dojmy s letu i další zážitky, které jsou zatím veskrze super.

Pro PK: vracím se v sobotu, pokud teda po tom celkově asi 15 hodinovém letu zvládnu ještě z Frankfutru dořídit do Varů. Čili na mariáš nebudu, ale DM taky není a MB byl minule, tak to s váma vidím tento týden blbě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama