Okultistický zážitek

2. ledna 2008 v 19:18 | JR |  ostatní
Ze spiritistických seancí jsem si vždycky dělal spíš legraci, ale na sklonku minulého roku došlo k události, která mne přinutila poněkud poopravit názor.

Je známo, že pan lékárník MB si pořídil novou vilu v exklusivní části našeho ospalého lázeňského městečka, o této velevile se sympatickým názvem JR psal ostatně již na tomto místě pan krajský rada PK, já bych snad jen doplnil, že tato stavba je datována rokem 1935 a tedy prošla všemi podstatnými milníky našich dějin minulého století. Je dost možné, že je zde souvislost s událostmi popsanými dále.
O panu MB je rovněž známo, že jest vynikajícím hostitelem, stejně jako že občas nutí své přátele k návštěvám takřka proti jejich vůli. To byl i případ onoho osudného 26. prosince minulého roku. Zrovna jsem přibyl do Varů po dlouhé cestě z dálného východu naší republiky, v pedálech automobilu a sedací části svého těla pět set kilometrů, které jsem ulej nepředpisově rychle proto, abych viděl, resp. neviděl jak se na Masaryčce běží závod na lyžích. Nechci se o tom příliž zmiňovat, neboť to byla opravdu špatně zorganizovaná akce, pro vás mimovarské jen podotknu, že šlo zřejmě o nějaký test závodu na lyžích, který o víkendu proběhl i v Praze na Hradčanech - spousta navezeného sněhu na nejznáměnější pěší zónu, ovšem dráha natolik malá a obsypaná diváky, že pro pozdě příchozí bylo prakticky nemožné spatřit sníh, natož závodníky. Ale to jsem trochu odbočil.
Nuže tedy po strastiplné cestě, ještě strastiplnějším divácky sportovním zážitku jsme se rozhodli udělat si doma konečně "sólo" vánoce, když v tom mi volal pan MB, ještě spolu s panem MT a nechutným způsobem mne přemlouvali abych přišel k panu lékárníkovi, že se u nich koná slušně rozjetý večírek, a veškerá společnost tohoto večírku, tedy oni dva, netouží po ničem jiném, než po mé společnosti.
Kdo mne zná, dobře ví, že jsem člověkem kterého jest radost přemlouvat, obzvláště při takovýchto příležitostech. Pan MB proto tuším vymyslel i odborný termín "kazitelnost" s tím, že já jsem údajně "hrozně dobře kazitelnej", což je bohužel pravda. Můj chabý odpor byl brzy zlomen a já se vydal opět na strastiplnou pouť na druhou stranu řeky do bájných Tuhnic a abych si trochu zlepšil náladu zavolal jsem též panu krajskému radovi, zda by se nechtěl tohoto dýchánku též zúčastnit.
Moc se mu nechtělo, jelikož byl právě ve vaně se svým potomkem, avšak když jsem dorazil do vily, naleznuv rozjařené pány MB a MT, podařilo se nám v následujícím telefonátu silou mocí a přesvědčovacími schopnostmi tak kvalitní společnosti, že pan PK skutečně dorazil.
Společnost byla tedy téměř kompletní (s výjimkou pana DM, který na naše telefonické naléhání nereagoval, jsa údajně již na lůžku a navíc pod pantoflem) a věci se děly. Pánové MT a MB měli již cosi "rozpito" a to cosi byla lahev "švarcvaldského čerta" v originále "Schwarzwalder Teufel - Kräuterlikör", kterou jsem mu přivezl k nějaké slavnostní příležitosti až z dalekého západního Německa. Láhev byla již z poloviny upitá a oba pánové velice sdílně vypravovali o své vánočně sváteční cyklovýpravě lázeňským lesem. Teď mě vzhledem k iniciálám obou pánů dochází, že to skutečně byla "MTB" výprava a člověk ještě jedno "M" uspoří.
Večer příjemně ubíhal, ovšem ještě před příchodem pana krajského rady došlo k onomu spiritistickému zjevení, kvůli kterému jsem to celé vlastně začal psát.
Zde pohleďte na zjevení z jiného světa!
Ano, takto vypadá "Démon alkohol", jehož tvář se mi podařilo zachytit primitivním mobilně-telefonním aparátem fotografickým.
To jsou takové ty chvíle, kdy se člověk až lekne...
No, nicméně stačilo rozsvítit a kouzlo bylo pryč!
Inspirace nedávno uvedeným českým filmem je asi zřejmá, pan MT se dokonce pokoušel o "Maršála Malinovského" nedbaje našich zkušených rad, ovšem nakonec to díky bohu "nedal"
O zbytku večera již není třeba se dlouze rozepisovat, neboť bych se musel zmiňovat o tom, jak pan krajský rada neustále skákal panu lékárníkovi do řeči, jak on to těžce nesl, jak vzal nůž a chtěl ho podříznout... zkrátka nuda, nuda, šeď, šeď.
Co bylo velmi nepříjemné, byla skutečnost, že já musel na druhý den do práce :-(
Z toho samozřejmě plyne poučení, že až budu příště požádán o účast na nějaké podobné akci s panem lékárníkem, že se mu na to mám... anebo si vzít aspoň exorcistickou sadu první pomoci.
P.S. U pana Lékárníka byl objeven krásný cylindr, který je naším snem již delší dobu, coby ideální "forhontítko". Bohužel se zřejmě nejedná o jeho majetek a je nutné jej vrátit. Teda jestli si dobře vzpomínám.
Epilog: Nedlouho nato, v sobotu, došlo k podobné události, kdy jsme pro změnu byly ve vestavěném půdním velebytě pana MT a telefonicky přemlouvali pana MB, který se ten den vrátil z města kde by chtěl žít každý kromě Karla Infelda Prácheňského. Ovšem pan MB nepřišel, přestože to slíbil!!!!! Tímto to má u mne od loňska pěkně rozházené a nevím, nevím, jak si vylepší reputaci....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lékarník MB lékarník MB | 2. ledna 2008 v 19:50 | Reagovat

vida, tak se ho přeci podařilo  vyfotit. Kurt Kombajn by o tom napsal píseň "Smells like three spirits"

Za to škobrtnutí s neúčastí u MT se hluboce stydím a jako závazek do roku 2008 slibuji, že budu více požívat alkohol a jíst tučná jídla.

2 JR JR | Web | 2. ledna 2008 v 20:51 | Reagovat

MB: Kurt Kombajn, three spirits :-))))))

ovšem já jdu zítra na tzv. jaterní biopsii a pak bude po srandě :-(

3 DJ DJ | 2. ledna 2008 v 22:10 | Reagovat

Výborně jsem si početl, jako bych to prožil na vlastní oči. Díky. Tohle mi tady chybělo!

Držím palce. Ať to ani nebolí a dopadne skvěle.

4 jm jm | Web | 2. ledna 2008 v 23:34 | Reagovat

:-))))

jako malej Jarda!

5 LittleKey LittleKey | 3. ledna 2008 v 7:34 | Reagovat

Opět se potvrdila stará pravda, že neplánované akce jsou obvykle nejlepší. Nechápu, proč se člověk vždy tak brání. Je fakt, že už jsem byl v pyžamu...ale sranda tam byla, až na to podřezávání :-)

6 DM DM | 3. ledna 2008 v 7:57 | Reagovat

ano ano ano ano, byl to koukám velmi podařený večer. Jo jo jo.

Co to bylo za lihovinu, že vytvořila tak pěkného džina? Museli jste nahřívat?

Doufám Jardo, že ti to vyšetření dopadne dobře a že se večer sejdem u mariáše.

Ideální forhontítko se myslím dá získat, i když cena je vysoká. Na druhé straně MB má věk, kdy přijít o svobodu již není ostudou. Navíc kdo říká, že zůstane u klobouku:

Půl království, lovecký zámeček a dvoje povlečení...

7 lékarník MB lékarník MB | 3. ledna 2008 v 9:38 | Reagovat

LK:  to podřezávání bylo nutný, abys chvilku mlčel jako zařezanej :-)) ten večer jsem nakousnul asi dvacet příběhů a žádnej z nich jsem nedokončil. Ale ono to vlastně vůbec nevadilo, večírek zkrátka plynul samospádem jak velká vod z hor

DM: šracvaldský čertík má dle údajů výrobce 51% etanolu. Nahřívat nebylo třeba.  Zvláštní je, že při této voltáži je to likér velice sladký a hubolepný.

Svobodu za klobouk? To zní jak a království za koně! Je-li to podobenství, pak se obávám, že forhontítko nezískáme. Pokud si dobře vzpomínám, tak Ríša přes tuto velmi kulantní nabídku o království nakonec stejně přišel a přitom žádného koně nedostal.

8 JR JR | Web | 3. ledna 2008 v 23:09 | Reagovat

No, tak to zjevení mělo pravdu.... mám utrum, minimálně na pár měsíců mi budete říkat "limonádový JR"

9 Sargo Sargo | 4. ledna 2008 v 14:21 | Reagovat

Hezký :-DD

10 DJ DJ | 4. ledna 2008 v 22:50 | Reagovat

Jsem optimista (v tomhle), hlavu vzhůru! Měl jsem silný astma a nechtěli mne ani na vojnu a dneska lítám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama