Stardust

20. ledna 2008 v 12:16 | JR |  filmy
O filmech jsem tu už hodně dlouho nepsal. Tento si však podle mého zaslouží, aby neušel vaší pozornosti.

Je to teda pohádka, nečekejte žádné fantasy, nebo drama, kdepak. Je to příjemně pojatá, na vlnu anglického humoru naladěná, pohádka, která mne velmi příjemně překvapila. Děj se odehrává v jakési fantaskní zemi Strongholdu, které sousedí sAnglií je od ní ovšem oddělená velikou kamenou zdí. Hlavní hrdina - mladý ňouma, toužící po srdci krásé děvy, ve slabé chvilce slíbí, že jí přinese spadlou hvězdu (která spadla kam jinam než za Zeď), jenže hvězda je vlastně jiná spanilá dívka, mnohem lepší a ruky hodnější (páč je to hvězda, že). Má ovšem tu smůlu, jelikož srdce té živé hvězdy zaručuje nesmrtelnost, takže po ní jdou jak baby čarodejnice (vynikající Michaele Pfeifer), tak skupina královských dědiců - princů no a zápletka je na světě.
Děj běží velmi svižně kupředu a je každou chvíli proložen nějakým vtipným zvratem, takže se člověk opravdu až do konce nenudí. Celé je to opticky laděno tak trochu do "pánoprstenovska" - zelené kopečky, horské exteriéry (natáčeno na Islandu + 90% počítačového dovylepšování bych tipnul), putování atd. mám pocit, že dokonce hlas vypravěče patří v originále Gandalfovi, ale tím veškerá podobnost končí, krev nestříká (ačkoliv mordů je tam dost) a nic se nebere zase tak vážně. Moc pěkně jsou udělané speciální efekty kouzlení (vyčarování hospody je parádní scéna).
Dvě věci vynikají nade vše ,a sice výkon pana de Nira v roli "drsného" transvestitního kapitána vzdušné lodi chytající blesky, a pak zápletka kolem dědictví trůnu Strongholdu o které se postupně mezi sebou vraždí asi osm, nebo kolik princů-dědiců, kteří se pak objevují jako duchové a komentují činy svých bratrů vražedníků.
Jednoznačně doporučuji. Odkaz z imdb je zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sargo Sargo | 31. ledna 2008 v 19:39 | Reagovat

Tady se množí články a já nic nevím! :-O

Jak nejsi na .pise a člověk tě nemá v přátelích, je to běs... :-D

Film jsem propásla, což mě mrzí a teda nepomohls tomu. :-/ :-))

2 JR JR | Web | 31. ledna 2008 v 19:50 | Reagovat

No, problemo, ste si mohli říct, jak jste u nás byli prohrát v těch Osadnících ;-)

3 JR JR | 1. února 2008 v 7:19 | Reagovat

P.S. Nechci to zakřiknout, ale tady (na blog.cz) už to tolik neblne. To víš, jak jste to odlehčili....  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama