Jethro Tull v Lokti

24. června 2008 v 16:44 | JR |  ostatní
Staří pánové přijeli na západ Čech! Kdo by se byl nadál, že kapela tak věhlasná jako jsou Jethro Tull bude jednou koncertovat v amfiteátru v Lokti nad Ohří, že? A přece, v sobotu se div stal skutečností a my měli tu čest být při tom.
Loketský amfiteatr 21.6.08 cca v devět večer

Zkl
Jethra jsou moje srdcová záležitost, mám všechny řadové desky, mnohé dokonce originální, zkrátka jsou to moji oblíbenci. Dokonce jsem je už dvakrát viděl na koncertu, obojí v Praze během studií, jednou v Průmyslovém paláci a jednou v T-Mobile aréně na výstavišti, či jak se tenkrát jmenovala.
Když jsem se někdy v únoru dozvěděl, že budou letos v Lokti, nevěřil jsem svým uším a hned se začal pídit po lístcích, které už v tom únoru byly prakticky vyprodány. Naštěstí jsem měl v tom měsíci též narozeniny a Gabča si dala tu spoustu práce, že dva lístky sehnala, dokonce až někde v Klášterci nad Ohří v nějakém Infocentru.
Loket se tímto stává světovou scénou, resp. už se jí zřejmě stal loni, kdy tam byli Blackmore's night, na kterých jsme též byli přítomni. Jen tak dál, těším se, co bude příště?
Ohledně sobotního koncertu jen několik stručných poznámek:
1) Mělo to začínat v devět + měla být jakási předkapela. Schválně jsme dorazili až někdy na půl devátou, abychom tam pak nečuměli zbytečně dlouho, jelikož každý open air koncert, na kterém jsem kdy byl, začal minimálně s půl hodinovým zpožděním. Kupodivu se začlo opravdu přesně v devět a bez předkapely!
2) Jelikož jsme přišli pozdě, tak jsme dlouho hledali slušné místo, amfiteátr byl plný k prasknutí, kdo tam byl někdy třeba na opeře, tak to je tam tak třetina lidí jako bylo teď v sobotu. Docela by mě zajímal počet (platících) diváků, ale jako vždy nevím, kde to zjistit.
3) Jethro Tull a Ian Anderson jsou dědkové, staříci, zombíci... zkrátka rockoví prduši. Pravda, instrumentálně je to excelentní záležitost, radost poslouchat, ale ten zpěv.... Když už pan Anderson vyměnil za ta léta prakticky několikrát celou kapelu, mohl by taky uvažovat o tom, že vymění sám sebe na vokálech a nechá se hrát jen na flétnu. Písničkám by to jen prospělo. Takhle to tahá za uši, když se marně snaží vyzpívat vejšky. Na druhou stranu stejné to bylo už na mém prvním koncertě před deseti lety, tak třeba je to ok, jenom já jsem cimprlich.
4) JT jsou rozmazlené rockové hvězdy, jelikož hráli přesně 90 minut, pak dali jeden (slovy jeden) přídavek a šlus. Pustili do repráku pana Armstronga s jeho nezapomenutelnou "What a wonderfull world" a nazdar. To se přece za ty peníze nedělá, ne? Když to srovnám např. s Čechomorem (a že to srovnání snese), anebo s již zmiňovanými Blackmoory, tak v tomto ohledu mne JT zklamali.
5) Zaznělo Bouree, v tomto ohledu jsem zklamán nebyl. Jediná to věc v aranžmá z poslední desky, jinak zněly jen samé staré šlágry, nic nového, což je možná trochu škoda, protože ty novější věci jsou vcelku koncipovány pro stávající úroveň hlasového fondu pana Andersona. Na druhou stranu, kdyby měli hrát třeba jenom titulní songy z každého alba, tak jsou tam do rána :-)
Shrnutí: Pět rockerů v důchodovém věku takhle jednou vyprodalo amfiteátr a já byl z povinnosti u toho. Mělo to ovšem jedno veliké plus oproti mým předchozím dvěma koncertům JT - šestým v kapele byl totiž hrad Loket. Asi hlavně díky němu to přeci jen byl nezapomenutelný zážitek.
Chabý pokus o video, čistě po ilustraci
Living in the past (kdybyste to někdo nepoznal)
Zde kousek z Budapesti a celé je to zkrátka "Too old to Rock'n Roll and too young to die...."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sargo Sargo | 4. července 2008 v 19:38 | Reagovat

Tím jsi mi bolestně připomněl, že na nějakém fesťáku, kdy jsme zrovna měli hlídání, měli být Young Gods a já na to zapomněla. Ale co, stejně by byli určitě v době, kdy bych neměla možnost zajít :-)

JT bych viděla ráda, i když vlastně nevím, jestli jsi mě tou recenzí navnadil, nebo odradil :-D

2 JR JR | 7. července 2008 v 10:45 | Reagovat

Já už na ně nepůjdu, to vím jistě. Třikrát to stačilo a nemohu se zbavit dojmu, že bych na ně byl býval byl musel jít před 20ti lety, aby to doopravdy stálo za to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama