Zcela mimořádný mariášový report!

1. června 2008 v 19:40 | JR |  Reporty
Včera jsem měl tu čest být přítomen svatbě kolegy mariášníka, pana DM. Vedle pánů PK a RS (kteří oba byli též obřadu přítomni) se tak zařadil mezi muže sezdané, čili nesvobodné. Shodou okolností jej bude příští sobotu následovat i pan MB a já tak zůstanu posledním svobodným praktikujícím karlovarským mariášníkem, eeech co naplat.

Svatba se konala na Ranči Vránov a nutno říci, že se velmi vydařila. Obřad se konal pod širým nebem a svatebčané měli štěstí - nepršelo. Možná bylo až moc horko, ale to dopadalo především a pouze na pana ženicha, který v černém obleku pod širým nebem, osvětlen ranně odpoledním sluníčkem jistě dosti trpěl. Nicméně v pravou chvíli nezaváhal a hlasitě odpověděl na zásadní otázku "zda má sedmu?", totiž, zda dobrovolně... zkrátka zařval ANO na celý les. Slečna nevěsta rovněž nebyla na pochybách, a tak vše dobře dopadlo.
Já nechci psát o svatbě jako takové, to se snad ani nesluší, kdyžtak novomanželé mají i svůj vlastní blog zde
Fotil jsem pouze mobilem, takže obrázky berte pouze jako ilustrační. Ženich s nevěstou jsou pochopitelně uprostřed :-)
Můžu pouze pochválit výběr lokality, Ranč Vránov je překvapivě krásné místo na to, v jakém okolí se nalézá (kousek za Sokolovem, směr Kraslice, nedaleko jsou povrchové doly, ale od ranče nejsou vůbec vidět). Jídla i pití bylo dost a bylo výborné, společnost veselá a početná (cca 100 lidí) a hudba parádní (Kozataj).
O čem bych chtěl ve stručnosti reportovat je krátký časový úsek v podvečer do setmění, kdy jsme se s krajským radou a panem RS "uklidili" kousek stranou svatebního veselí a vytáhli jsme "inštrumenty". Sehráli jsme několik pěkných her ve veselé náladě a dobré mysli, sedíc na dřevěných špalcích, popíjejíc pivečko a radujíc se z širého nebe nad hlavou.
Nejvíce se radoval pan krajský rada, který si zahrál dvě sedmy v momentě, kdy byla hra za čtyřnásobek (jak jsme specielně u něj zvyklí). Nakonec tuším ale finančně tratil, i když nejvíce jistě prohrál pan RS. Můj největší úspěch byla "botovaná" lepší sedma na hru, která se ukázala jako velmi lukrativní záležitost.
V jednu chvíli se nám podařilo odchytit i pana ženicha DM na symbolickou jednu hru (nakonec byly dvě, protože první nebyla hraná), podařilo se mu ji dokonce vyhrát, takže se potvrdilo, že to prostě byl JEHO den.
Přítomnosti novomanžela předcházela jedna smutná událost a sice rozlití piva panem RS na celý stůl a (bohužel) i na rozdaný list, čímž se stal včerejší večer pro tento balíček piatnikovských karet tím posledním, což ovšem nevadilo, neb jsme je stejně chtěli už vyměnit. Na pana RS jsme se stejně nemohli zlobit, jelikož to byl právě on, kdo zajistil pravidelný a spolehlivý přísun tekutin ke hře.
působit se nemusí vždy jen v restauraci, aneb pravověrný mariášníci si vždycky nějak poradí.
Jediná, zato však zásadní, nepříjemná záležitost při hraní venku byli komáři. Co, komáři - krvežíznivé bestie, které se na nás snážely ve velkých bzučících houfek a sály naši chutnou mariášnickou krev, potvory! Ačkoliv byl včera den bez kouření, přemlouvali jsme pana RS, ať si zapaluje jednu cigaretu za druhou, jelikož tabákový kouř bylo to jediné, co aspoň trochu pomáhalo. Dokonce to došlo až tak daleko, že jsme si s panem PK zapálili po cigaretě, kterou jsme si pak položili na stůl před sebe a nechali ji hořet jako "vonnou" tyčinku. Stejně jsme poštípaní až hanba!
"Vonná tyčinka" aneb odpuzovadlo komárů
Plíce pana RS dle vlastních slov vyloženě "nestíhali"
Nehledě na hmyzáky, bylo to včera takové krásné a uvolněné "odpoledne", prostě paráda.
Ještě jednou díky manželům M za pozvání a přeji hodně štěstí do budoucna!
V neposlední řadě je potřeba podotknout, že (jak každý ví) slovo "mariáš" pochází z francouzského "marriage", což znamená svatba. De facto se tedy dá tvrdit, že my máme takovou malou svatbu každý čtvrtek, byť se obvykle obejdeme bez nevěst :-) Doufám, že pan novomanžel bude i nyní pravidelně "uvolňován" ze všech domácích povinností a bude se i nadále účastnit našich působení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dj dj | 1. června 2008 v 19:58 | Reagovat

Svatby cizích tedy jiných lidí mám moc rád :), to musel být vydařený den.

Hezký report, velmi čtivé. Pěkné.

2 JR JR | 2. června 2008 v 23:16 | Reagovat

Pro mne je svatba vždy významná událost, zejména proto, že jsem na moc svatbách nebyl. Vážím si tedy každého pozvání.

Jenom ty neděle potom.... to je poněkud nepříjemná záležitost.

3 DJ DJ | 3. června 2008 v 16:06 | Reagovat

to se jednou protrhne a pak to jede :)

4 Littlekey Littlekey | 4. června 2008 v 13:55 | Reagovat

Výborná akce, opravdu výnikající. Sice jsem nějakou dobu nebyl schopen komunikace, tipuju to tak od jedné do tří, ale pak jsem vstal z mrtvých a žil až do rána! Potkal jsem se tam se spolužákem ze základky, se kterým jsem se neviděl od té doby, sranda byla, že naši synové si spolu hráli a až teprve potom se zjistilo, kdo jsou vlastně rodiče. Úsměvná historka.

5 DM DM | 4. června 2008 v 22:09 | Reagovat

Jsem rád, že se Vám líbilo.

Mělo to nějaké slabiny, to víte, dělali jsme to poprvé. Ale třeba pití bylo dost - a repelentů málo. Párátka jsme někam zašantročili a našli je zase až doma.

Mariáš bude pokračovat ve čtvrtek, tj zítra, snad ani nemusíme připomínat. Něco se mění, něco zůstává.

6 DM DM | 4. června 2008 v 22:11 | Reagovat

Jardo, kdo na té fotce nahoře sedí na skále nad náma?

Vůbec jsem si ničeho nevšiml, až teď...

7 JR JR | 4. června 2008 v 22:20 | Reagovat

Nahoře seděl nějakej kluk (relativně) malej kluk. Bodejť by sis ho všimnul, když si k němu byl zády a navíc měl oči jen pro nevěstu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama