Report ze 14.8.08

18. srpna 2008 v 21:03 | JR |  Reporty
V poslední době mi blog kapánek odpočívá. Ne že bych měl to štěstí i já. Naopak - spousta práce, když bylo hezky, tak jsme raději byli někde na výletech, na návštěvách, na pivu a tak vůbec, zkrátka výmluv je celá řada. Dnes ráno jsem byl ovšem u zubařky, a po té překvapivě krátké návštěvě si odnesl v kapse jeden ze svých neposlušných a zkažených zubů moudrosti. Tak tedy ještě než docela zblbnu, měl bych utrousit pár mouder ze včerejšího večera, aby pak bylo na co vzpomínat.
Předně: pan krajský rada je had! Had hadovič!

Tak až sem jsem to v pátek dopsal. Není to mnoho, že? Má cenu to vůbec dokončovat? Má. Předně, takové genocidy, jaké se dopustil minulý čtvrtek pan Krajský rada PK jsme se nedočkali od leckterého válečného zločince souzeného v posledním století, a proto musí být o tomto traumatizujícím zážitku náležitě referováno!
Sešli jsme se bez pana DM, toho času na pěveckém výjezdním zasedání v nejmenované pobaltské republice (doufám, že nám z ní přijde do hospody další pohled), zastoupil jej však pan MB, a tak jsme spolu s panem velkoobchodníkem RS mohli zapůsobit v obligátním počtu čtyřech mariášníků, z nichž pouze jediný byl/je svobodný, praktikující, a je to shodou okolností autor těchto řádek. Ono to má totiž velkého významu, neb pan PK dorazil do lokálu se značným spožděním a v ještě značnějším stavu rozrušení mysli. Stěžoval si na strasti manželského života a nepochopení stran něžnější poloviny domácnosti. Padala všelijaká slova a teze, myšlenky kritizující až kritické, zkrátka pan PK se prostě potřeboval vykecat. Tuším, že to byl také on, kdo objednal první rundu tuzemského rozhodně uměleckého maziva, avšak to není pro tuto krátkou zprávu o konci světa důležité, stejně jak to, že jsem se těchto alkoholických smrští neúčastnil, jako již tradičně z respektu k svému potrubnímu ústrojí na mnoha místech rzí prožranému.
Chtěl jsem pouze demonstrovat, jak byl pan krajský rada přijat s otevřenou náručí, pochopením a soucitem a jak se nám odvděčil, Kartijidáš jeden! Přes celovečerní téměř konstantní (a zasloužený) mínus, vyexcitoval v posledních dvou hrách dvakrát za sebou hlášenými lepšími dvěma sedmami a uhrál je! Prý sice na čtyři strkačky, což je zanedbatelná a nepolehčující okolnost, avšak považte, v posledních dvou hrách inkasovat po 12ti korunách od každého, to je prachsprostá loupež! Nejlépe udělal pan RS, který opustil herní pole o něco dříve, jsa zahnán manželkou k rodinnému krbu, a tak jsme to slízli pouze my s panem lékárníkem MB, zcela nezaslouženě, neb jsme po celou dobu pocitvě dřeli sedmy s nouzí a vpozmínali na veselé zážitky z wolfensteinského promítání minulý týden.
Takto se oplácí kamarádské rameno k vyplakání, sosna k vyslyšení! Dvanáct korun do zad! Jen a jen proto musím zaspat poslední působení červenými čísly a nesmířen se světem oznámit zdrcující 2 koruny 40 haléřů mínus. Jedny lepší 2x7 bych ještě ustál, ale ty druhé v řadě.... to vám pane rado nezapomenu! Notabene proto, že tento finiš býval dříve mou doménou!
P.S. Již poněkolikáté věnuje se nám po skončení vlastních karetních povinností pan doktor od vedlejší partičky, přičemž tentokrát zopakoval myšlenku slavnostně nám oznámenou již minulý týden a sice, že se rozhodli uspořádat mariášnický turnaj přímo u Kubrychtů, a že jsme srdečně zváni! Tuším, že dokonce říkal i něco o tom, že s našimi kvalitami to těm přespolním natřeme! Nevím, nemám příliš lakýrnických zkušenností, avšak bude-li pan krajský rada při chuti, ať si hosté vezmou přinejmenší zlaté platební karty. Při turnaji se prý totiž hraje padesátníkový!
Takové a ještě horší karty budiž panu PK rozdávány ještě po mnoho působení v řadě!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lékarník MB lékarník MB | 19. srpna 2008 v 13:46 | Reagovat

Musíš se na to dívat jinak: pan PK potřeboval najít nikoli soucitné ucho vstřebávající účastně jeho stížnosti nýbrž psí hřbet, na kterém by si vybil přemíru stresu. No a kdo chce psa bít, vždycky si dvě sedmy najde ....  :-)) aspoň se mu vrátila nálada

2 JR JR | 19. srpna 2008 v 18:07 | Reagovat

myslím, žes to vystihl! Jenom teda to, aby se panu radovi vrátila nálada je teda pěkně drahej špás...

3 Littlekey Littlekey | 20. srpna 2008 v 7:59 | Reagovat

Ale pánové, nač ta křeč? Kdyby to byly sedmy ložené, tak by vaše rozhořčení bylo opodstatněné, ale se čtyřma strkačkama? Vždyť to taky mohla být poprava! Nebo to někdo mohl mít 3 na 3 a bylo. Tu kletbu si rozhodně nezasloužím! :-)

4 jm jm | Web | 20. srpna 2008 v 9:35 | Reagovat

Ta kletba je bravurní, jinak to nemůžu nazvat.

5 JR JR | 20. srpna 2008 v 14:42 | Reagovat

LK: ložené, neložené - dvakrát za sebou a nakonec, to je prostě chlípná hnusnost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama