Blue Effect 5.9.2008, klub Paderewski, Karlovy Vary

7. září 2008 v 11:25 | JR |  ostatní
S recenzemi koncertů, coby pravidelnou rubrikou, asi začínat nebudu, tolik jich zase nenavštěvuji. V pátek jsem ale by na jednom, který sem prostě musím zaznamenat. V Paderewskim totiž byl Radim Hladík s Blue Effectem ungplugged. A byla to paráda! V následujícím textu bude až extaticky vylíčeno, že to byl jeden z nejlepších koncertů v mém životě, určitě nejlepší za poslední dva, tři roky. Takže kdo nemá zájem něco podobného číst, ať klidně přeskočí.

Přitom musím přiznat, že to nebylo vůbec jednoduché, jít na koncert v pátek po čtvrtečním, velmi prodlouženém, mariáši, který se nám tentokrát opravdu osudně protáhl v před-kolaudaci nového schodiště u pana krajského rady PK. Hráli jsme dokonce na dvě party (v šesti), zkrátka, kdybych o tom napsal report, bylo by to na dlouho. Takto bude stačit, když zmíním, že do postele jsem se dostal cca ve dvě ráno, naštěstí střízliv, a že byli i tací, kteří takové štěstí neměli, dokonce nespali ve své posteli, avšak na klávesnici u Woflensteina u výše jmenovaného hostitele.
Byl jsem proto velmi unaven a na koncert, na který jsme měli zarezervované lístky se mi ani moc nechtělo. Přesto jsem se přemohl a spolu s Gabčou jsme vyrazili do Paderewského v očekávání vlastního usnutí někde v zadní řadě.
Již po prvních tónech tří sladěných akustických kytar, po prvním cinknutí bicích jsem však zcela procitl - to bylo něco! Ta energie, která z té hudby šla... "bigbeat s lidskou tváří", jak to pojmenoval pan Hladík, to se prostě musí vidět! Hráli vše od starých pecek typu Slunečný hrob, po různé novinky a novátorské věci a všechno s vervou a nadšením. Energie v přeplněném sále jednoho z mála klubů našeho ospalého lázeňského městečka, byla přímo hmatatelná, ohromně mně to nabíjelo. Ohromně pozitivně.
Bylo vidět (a hlavně slyšet), jak moc je to kluky ušatý (a plešatý v případě pana RH) baví. Interakce s obecenstvem, kytarové "hračičky" a nakonec asi třičtvrtěhodinový přídavek, který vyvrcholil asi patnáctiminutovou kytarovou estrádou, která byla složená z mnoha různých známých písní od interpretů napříč muzikálním spektrem, zahraných prostě tak trochu jinak.
Prostě to bylo něco nádherného, jestli vyjde CD, tak si ho musím koupit a vám všem vřele doporučuji navštívit koncert s tímto akustickým programem, je to jedinečná záležitost.
5.9.2008, klub Paderewski, Karlovy Vary,
kytara: Radim Hladík
zpět, kytara: Honza Křížek
baskytara: Wojttech
bicí: Václav Zima
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lékárník MB lékárník MB | 9. září 2008 v 15:58 | Reagovat

bledě závidím a současně žehnám. Bohužel už jsem nesehnal lístky :-((((

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama