Milášek III aneb jak jsme málem jeli do Itálie

29. října 2008 v 20:48 | JR |  ostatní

Když už o tom chci referovat, tak to vezmu rovnou ze široka, ne? Především - máme v domácnosti nový přírůstek, čímž momentálně předháním pana MT v počtu rodinných přírůstků o 1 ks. Právě s ním jsme totiž relativně současně pořizovali - já první digitální zrcadlovku - 350D a on prvního syna Adama. S mým druhým mazlíčkem (400D) "pořídili" i oni doma druhé dítě. Ukázalo se, že investice pana MT je v čase daleko stálejší a stabilnější, jelikož se jim díky bohu potomci netopí v indonéských mořích ani jim je nikdo nekrade v Buenos Aires. Tak hlavně aby jim to vydrželo, a abych já ve své vrozené soutěživosti už nemusel pořizovat další foťáky.


Zajímavé poučení: nový foťák se bez foťáku špatně fotí, tak tohle je foceno mobilem :-)A vůbec, víte jak to vlastně všechno bylo?
Po delší době byl včera jeden svátek na pěkném místě v kalendáři, a vhodným čerpáním jednoho dne dovolené se z toho daly udělat čtyři krásné dny volna. Proto jsme doma plánovali dlouho dopředu nějaký větší výlet. Už dlouho jsme se takto chtěli podívat k moři na nějaký prodloužený víkend, s novým autem pak to mělo být o to snazší. Ještě společně s panem KM a slečnou JJ jsme se domluvili, že by to mohla být Itálie, oblast Pádské nížiny, při troše štěstí i s návštěvou Benátek a San Marina.

Jenže, těsně před volnem bylo tak nějak hodně práce a nebyl čas a vlastně ani chuť něco plánovat a vymýšlet. Na tom to také nakonec ztroskotalo a ještě asi týden před prodlouženým víkendem jsme nevěděli přesně kam pojedeme. Posléze jsme se rozhodli pro slovenské termály, oblast Veľkého Mederu s možností fakultativního výletu do maďarského Gyoru. Taky z toho sešlo, nakonec.

Potom to měly být zase Krkonoše, ale obávali jsme se špatného počasí a nic jsme nezamlouvali dopředu.

Ještě v pátek ráno, nebylo jasno, já navrhoval Českou Kanadu, Gabča Liberecko... až pak někdy v dopoledních hodinách jsem na svých oblíbených stránkách www.paladix.cz objevil inzerát, který všechno změnil.

Ehm, tedy doufám, že jste si nemysleli, že to byl seznamovací inzerát???? Jsem to napsal nějak divně. Zkrátka jsem našel ten ideální inzerát na nový foťáček!

Tak se stalo, že jsme jeli v sobotu do Brna, resp. s "mezicílem" v Lednici, kam jsme díky zácpám na D1ce dorazili docela pozdě a už jsme tam nestihli prohlídku zámku (opět). Zašli jsme si tedy alespoň na Janův hrádek, což je uměle postavená zřícenina, což je úchylárna a ty já rád.


Tak zrovna do těhle skleníků jsme se chtěli podívat a nevyšlo nám to asi jenom o půl hodiny :-(
čórtův, vlastně Janův hrad - tam strašá. teda když mají otevřeno.


Poté jsme si v podvečerních hodinách na smluveném místě vyzvedli kýžený kontraband. Ono to asi opravu působilo, jako nějaká předávka z gangsterského filmu - sraz na parkovišti u KFC, posléze přesun na méně narvané parkoviště kousek dál a zde za podvečerního šera, předávání igelitky a bankovek vysoké nominální hodnoty :-)
V každém případě pan prodejce vypadal seriózně, měl momentálně 40D a 5D, obojí prodává a přechází na novou verzi 5D. Zakoupil jsem jak tělo, tak objektiv, Sigma 17-70 EX, který jsem měl vyhlédnutý coby záklaďák a původně jsem ho měl v pátek kupovat od někoho (také z druhé ruky) v Plzni. To jsem se úplně zapomněl zmínit!
Vzhledem k tomu, že jsme ve zbytku víkendu projeli celou republiku (z Brna do Vsetína, ze Vsetína do Prahy, z Prahy do Liberce a pak teprve zase přes Prahu domů až jsem měl pocit, že mi volant přirostl k rukám), tak jsem ani neměl čas se s aparátem pořádně seznámit a vyzkoušet ho. Ostatně ještě ani nemám náležitě kapacitní paměťovou kartu a spoustu dalšího příslušenství, které jsem teprve začal shánět.první foto... fialka, která byla zrovna po ruceDruhé foto - Vsetínský zámek z balkonu od G rodičů (teleobjektivem)


To podstatné už ale mám, tak teď jen doufám, že to bude do třetice všeho dobrého a že prokletí na mou osobu vložené bude tím, že je vše z druhé ruky už nějak zlomeno. Sice jsem porušil sobě daný slib, že si aparát fotografický koupím, teprv až prodám auto, ale to bych se asi načekal :-( V tomto směru se zatím jaksi nedaří. Nevíte o někom, kdo by chtěl Forda Escorta v dobrém stavu za dobrou cenu?O svých fotografických úspěších i neúspěších vás budu v budoucnu průběžně informovat.
Ten teleobjektívek vlevo mám už asi dva měsíce, též z druhé ruky a zatím na něj nafotil víc fotek asi pan krajský rada, který ho měl půjčený až v zhraničí.Tož ať mi vydržá ten moravské kus! Jinak mě to už opravdu bude stát hlavu!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Proky Proky | E-mail | Web | 29. října 2008 v 21:44 | Reagovat

Take Ti Jardo preji, aby Ti vydrzel co nejdele a stale plne funkcni!

Foceni zdar a hlavne dobre svetlo a napady!!!

Proky, co uz zase musel vstat do skoly (u nas je 7:44 AM)

2 JR JR | 29. října 2008 v 22:13 | Reagovat

Proky: díky! A nezapomeň co říkal pan Uljanov o tom učení.  I když tam u vás, tam to musí lézt do hlavy samo, když jste hlavama dolů, ne?

3 Littlekey Littlekey | 30. října 2008 v 8:22 | Reagovat

Dobrý, ta poslední se povedla, co udělají dvě zrcadla, že? :-)

4 JR JR | 30. října 2008 v 9:20 | Reagovat

LK: kromě tý kytky a toho zámku je to stejně všechno foceno mobilem, do toho IQ parku v Liberci jsem miláška nechtěl tahat.

každopádně je to tam super - někdy si tam udělej s rodinou vejlet. Akorát teda jsou tam celkem davy

5 VF VF | Web | 30. října 2008 v 15:29 | Reagovat

Tedy dobre svetlo!

Ale s tou Italii jste udelali chybu - ony 4 dny jsem tam stravil a bylo to neco uzasneho!

6 JR JR | 30. října 2008 v 15:42 | Reagovat

VF: no jo, no. Jenže já nelezu po skalách a tedy zásadně nelyžuju. Tak k čemu by mi vlastně byla Itálie. Ještě tak nějaké to kulinářské dobrodužství, to ano.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama