Běžkařské orgie

14. ledna 2009 v 17:12 | JR
Víkend byl opět zcela ve znamení bílé stopy. Teda nerad bych v čtenářích vzbudil dojem, že jsem snad nějakým fanatickým běžkařem, to nikoliv. Dokonce mám ten pocit, že předloni jsem byl jenom jednou, nebo dvakrát a loni pouze jednou, navíc bez úspěchu, jelikož nebyl vůbec sníh.
Takové počasí, jaké panuje v posledních týdnech je ale natolik provokující, že i já, rozený povaleč, neváhám aspoň o víkendu vyrazit do hor, pryč z inverze, za krásnou bílou zimou.
Stalo se tedy, že jsem v sobotu opět vyrazil s panem JM, který o tom opět již referoval zde, já bych snad jen připodotknul, že na Božím Daru to bylo lehce dálnicoidní až přelidněné, na druhou stranu tam byl ten komfort co se stopy a prostoru týče, též parkování přímo u trasy... prostě masňárna. Náš okruh (na božáku asi ten nejmenší) byl kolem 11 - 13 km a myslím, že za tu hoďku a půl nebo jak dlouho jsme se tam motali, jsem se stihnul vyčerpat tak akorát. Tedy tak akorát, abych zvládl dojet pro snoubenku t.č. sjezdující v Jáchymově, pak domů, a v podvečer do Frantovek do aquaparku. Zkrátka taková aktivně relaxační pohodička.


V cíli mocně finišujícící pan JMTo v neděli, kdy jsem měl původně v plánu vrcholový gaučing, mne nastávající nenechala odpočívat, s tím, že když jsem byl v sobotu bez ní, že musím v neděli s ní - femalogické, že? (pozn. femalogie = mnou právě nově zavedený pojem pro nauku o female logice). Ne zcela ochotně jsem tedy vyrazil (s myšlenkou "jen počkej!"), odmítl jsem Božák, s tím, že se nebudu vracet dvakrát po sobě do jedné stopy a zvolil jsem směr Pernink, kde jsme u nádraží zaparkovali a vydali se na dříve u nás doma tak populární trasu - Pernink - Jelení. Cesta to byla krásná, ne sice liduprázdná, ale k božídarskému václaváku to mělo daleko. Ostatně ta atmosféra na vás z fotek možná trochu dýchne (anebo kýchne, to podle toho jak má kdo rýmu).Pohled směrem na KlínovecZde na vršku si Gabča myslela, že to otočíme.... (v půlce?)

Gabča původně myslela, že dojedeme tak do polovičky trasy, kde to otočíme a vrátíme se zpět. Pak ještě vymýšlela různé okruhy přes Horní Blatnou a podobně, což jsem rezolutně zamítl a vytýčil jsem cíl až na Jelení, v restauraci na oběd! No, když napíšu, že jsem si chtěl dokázat, že to, co jsme zvládali před lety, zvládneme i nyní, tak to bude takové malé přiznání a přiznání je polehčující okolnost. Zkrátka, dorazili jsme na Jelení a věděli jsme, že dostat se zpátky bude možno pouze pokud si sáhneme na dno vlastních sil. Naštěstí se bylo možno posilnit v útulné hospůdce, obligátní klobásou a pivkem, ale i tak nás pohled na ukazatel nemilosrdně sdělující, že zpátky je to 12 km docela vyděsil. Převýšení po cestě také není tak docela zanedbatelné, takže jsme sice dojeli, ale totálně na pokraji smrti hladem, mrazem a vysílením.

Louka na Jelení aneb malé sněžné moře
Dohromady jsem to spočítal na nějakých 25 km a to je pro nás prosím hodně velký výkon (sportovci ať se zdrží komentáře). Doma jsem pomalu ani nemohl vylézt schody a je fakt, že po zbytek dne jsem se považoval za osobu ZTP ne-li přímo za invalidu.Ale stálo to za to!
Zeměpisná zajímavost: záhadné kruhy ve sněhuP.S. Žádné zvířátko jsem tentokrát nepotkal. Přesto jsem měl neustále pocit (zejména v kopci), že někde velmi blízko funí medvěd!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DJ DJ | 14. ledna 2009 v 21:32 | Reagovat

Ty brďo! Se máš. Mám běžky velice rád a těším se, až děcka dorostou (nebo odrostou). Trasy tam u Vás jsou dobré, že se po nich dá jezdit i za tmy. Vzpomínám na jízdu Božák (z hospody) - Pernink deset minut po skútru razícím cestu (těch deset minut bylo platných na Božáku). To to pak frčelo a modlili jsme se, aby před perninkem někdo neotočil závorou přes cestu.

Hlásil jsem vidinu Hranostaje ve svém okolí a prej si měl kliku.

2 Proky Proky | E-mail | Web | 15. ledna 2009 v 2:57 | Reagovat

No vida vida, jak zima taha lidi do prirody za sportem a poznanim :o)

Docela rad bych si na chvilku do te zimy odskocil a klidne se na necem projel. Dnes je pres den kolem 35 stupnu a vcera o pulnoci bylo jeste 25 stupnu...doma pak je kolem 28...to neni pro me, tesim se do chladnejsich krajiny ;-)

Jsem zvedav kam vyrazite nasledujici vikend!?

Proky

3 JR JR | 15. ledna 2009 v 7:32 | Reagovat

DJ: Tož tedy bude rok 2009 ROKEM HRANOSTAJE podle tradičního krušnohorského kalendáře, doufám, že velmi šťastný.

Proky:  Myslím, že ty pocity o "odskočení si" na druhou polokouli jsou vzájemné, tady teď byla pořád taková zima, že zejména ranní cestování do práce a večerní z práce bylo hodně nepříjemnou záležitostí i v novém autě.

Jo a příští víkend (tedy tento víkend), ten máme už naprosto jasný a bude o něm jistě obsáhlá reportáž na blogu! Nemohu ale prozrazovat dopředu.

4 DJová DJová | 15. ledna 2009 v 9:19 | Reagovat

tedy, taktéž závidím, i když nejsem žádný lyžař, běžky se mi taky moc líbí, nádhera!

5 Littlekey Littlekey | 15. ledna 2009 v 12:58 | Reagovat

Hned bych jel taky. Pernink Jelení Hamry, to je paráda. Pěkný fotky. Jo když je aparát...:-) Zatím pořád provozuju 20D. Mám to ve výpůjčce, ale asi to koupím.

6 JR JR | 15. ledna 2009 v 13:14 | Reagovat

LK: schválně se podívej sem: http://www.paladix.cz/bazar/index.php na referenční ceny. Tam jsem nakupoval já.

Jinak pozor - na Hamry jsme nejeli, my jeli z Jelení stejnou cestou zpátky do Perninku. To mi přijde delší.

7 lékárník MB lékárník MB | 15. ledna 2009 v 16:13 | Reagovat

zvláštní, jak krásu běžek člověk objeví většinou až ve zralejším věku. Puberta dává intuitivně většinou přednost sjezdovkám, ale k ušlechtilému horizontálnímu brázdění plání se člověk dopracuje rozumem, až když povyroste.

8 JR JR | 15. ledna 2009 v 17:08 | Reagovat

MB: no dovol? Zralejší věk? Vždyť já se budu teprv za měsíc a půl ženit! Mladej a nerozvážnej jsem ještě...

9 DJ DJ | 15. ledna 2009 v 22:01 | Reagovat

jr (8) he, to je slušnej pokus o omlazení, to já jsem vlastně starej fotr :). A to jsem srpen 76!

10 JR JR | 16. ledna 2009 v 7:37 | Reagovat

DJ: tak to seš fyzicky mladší, ovšem jinak naprosto platí, že seš "starej fotr" ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama