Heraldika ledničky

22. ledna 2009 v 7:12 | JR |  ostatní
Pan DJ ve svém pěkném článku upozornil na tématiku heraldiky - v jeho případě "zadků" aut. Heraldikou je pak myšleno pojednání o symbolech, obrázcích a nápisech, co má kdo na zádi vozidla. To mi vnuklo myšlenku věnovat pár slov tak trochu příbuznému oboru - obrázkům na ledničce. Na první pohled to možná nesouvisí, ale ta inspirace přišla jen a pouze díky tomu článku, tak to souviset musí.


Jeden z nejmilejších členů domácnosti, blesk bohužel poněkud kazí dojem z fotky, ale bez něj to bylo ještě horší.


My jsme totiž propadli sběru magnetů na ledničku. Začalo to v roce 2000 při tom velkém cestování po USA, kdy ty magnetky prodávali v národních parcích jako docela hezký a nikoliv drahý suvenýr, takže jsme koupili jeden, dva... a už jsme v tom jeli.
Do dnes nás mrzí místa, kde jsme byli předtím a magnet z nich nemáme (hlavně Niagara). Naše lednice je tak plná "heraldických" symbolů a nám se to líbí. Je to sice trochu traumatizující, když někam jedeme a zrovna je tam buď nemají, nebo se nám vůbec nelíbí, ale nakonec to vždycky nějak dopadne.
Bohužel, ty nejstarší (a často nejhezčí) už časem notně vybledly, asi jsem je měl natřít nějakým bezbarvým lakem, nebo tak něco, teď už je holt pozdě. Nevadí, budeme to doufám průběžně doplňovat.


Ty plyšové potvory si tam prosadila skorožena, dřevěné ještěrky jsou naopak originál, stejně jako papoušek (z Indonésie a jedna coby dar z Kanárů)Pár zajímavostí na závěr:- už jich máme hodně, něco málo přes padesát ("plyšáky" nepočítám)

- nejsem si jistý, který byl první, ale buď to bylo Shenandoe NP nebo Chicago

- dosud poslední je ze Santiaga de Chile (zrovna nic moc)

- z Čech máme pouze jeden - ze zámku Chyše, jinde se nám většinou nelíbily a tak nějak celkově jsme si řekli, že domácí asi sbírat nebudeme

- můj nejmilejší je tučňák z Ushuaii (Ohňová země)- je to ruční výroba, koupili jsme jich více a tak
mnozí kamarádi doma také jednoho mají. Co kus to originál, takže každý vypadá maličko jinak.

- nejdražší byly asi ty z Barcelony

- některé magnety už zažily druhou ledničku

- časem nám jedna lednice logicky nebude stačit

- pragmatik vždy namítne, že je jedno co je na ledničce, důležité je, co je uvnitřPata-(španělsky opravdu noha, nebo tlapa) -gonia je jedna z nejoriginálnějších
Jedna historická fotka na závěr - někdy z roku 2003-4: Zde jsou vidět, když ještě nebyly tolik vybledlé a bylo jich podstatně méně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DJová DJová | 22. ledna 2009 v 8:36 | Reagovat

vpravdě originální souvislost :-) taktéž máme na ledničce, mimo jiné, magnetky, ovšem Madlenčiny, takže ty na vystavování moc nejsou:)

2 JR JR | 22. ledna 2009 v 11:37 | Reagovat

DJová: každý svých magnetů strůjcem jest :-)

3 Proky Proky | E-mail | Web | 22. ledna 2009 v 13:12 | Reagovat

Priznam se, ze jeste tak asi pred 2 lety jsem mel na magnetky na lednickach svuj vyhraneny nazor, ale ten jsem potom prehodnotil a nyni v tom vidim (jako i vy) dalsi misto, ktere se da takto zajimave a prijemne vyuzit...

Urcite lepsi nez takova ta trapna bila barva :-))

4 DJ DJ | 22. ledna 2009 v 20:38 | Reagovat

Jé, to je milé, děkuji za zmínku.

Já se na magnety díval - asi před dvěma lety - skrze prsty, protože to byly dětské magnety a děti je cucají, kousají, ničí. Pak jsem to přehodnotil a považuju lednici za místo, kde je slušné mít nějakou výzdobu a vzpomínky. Navíc mi dělá radost, že u tchána a tchýně kralují lednici pohledy z mých dalekých služebek.

Shrnutí:

Užívejte si nádherné a pravidelně ozdobené lednice, protože s příchodem dětí magnetů trochu ubyde, pak Vám dojde, že je přesunete výše, aby na ně nedosáhli a pak se Vám naředí dětskejma.

A zbyde bílej sex. :)))

5 Sargo Sargo | 28. ledna 2009 v 0:03 | Reagovat

Mám trauma z toho, že máme lednici vestavnou. Ale už naštěstí pomalu odchází do věčných lovišť. :-))

6 Maria Maria | E-mail | 4. prosince 2009 v 15:51 | Reagovat

To jsem ráda,že je někdo stejný blázen.Já sbírám magnety z každé země/města kam přijedu. Z Londýna mám červenou telefonní budku, z Paříže bagetu, z Turka turecký pantofel, z Maďarska papriku atd. jen mi občas padají a rozbíjejí se ,ale mám je ráda a vyvolávají vzpomínky na dovolené
Maria

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama