John & Marilyn Lange aneb kdo nám bude svědčit?

16. února 2009 v 20:59 | JR |  Svatba
Život je plný překvapení a podivuhodných událostí. Zatím se mi to tak alespoň jeví. K jedné takové události řadím i naše seznámení a následující "korespondenční kamarádství" s jedním postarším manželským párem z Kalifornie.Nezačalo to ovšem v Kalifornii, nýbrž na Aljašce, vlastně na cestě z Aljašky, na newyorském letišti, teď už ani nevím, jestli to bylo JFK nebo Newark. Je to jedno. Zkrátka, stojíme si tak ve frontě na tradiční securiťácké odbavení, letíme si z Aljašky (já zarostlý, unavený celodenním trmácením po Velkém Jablku), když tu se s námi dá do hovoru starší pán, co stojí před námi. Chvíli jsme si povídali, kde jsme byli, odkud jsme, kam letí oni (na výlet do Evropy), vyměnili jsme si adresy a to bylo všechno.


Tak to jsou oni John and Marilyn Lange - See you in Vegas!


Po návratu jsem někde vyhrabal tu vizitku a napsal jsem jim. Možná to bylo i naopak, už se nepamatuji, každopádně si od té doby sem tam dopisujeme. Přiznám se, že dopisy od Johna převažují, mé odpovědi jsou trochu méně časté, ale i tak to dá se říci funguje.

Občas od Johna přijde i dopis a v něm po různu vystříhané články z novin, které se buď nějak týkají Čech, nebo míst kde jsme byli, či prostě věci, které má pocit, že by nás zajímaly (vylisovaný sušený list odněkud například). K tomu vždycky komentář tužkou někde po straně, to samé v mailech - taková správná šílenost. Nebo jak to napsat... je to prostě cvok v tom roztomilém slova smyslu. Z té komunikace úplně čiší ta energie, kterou překypuje. Je děsně angažovaný ve všech možných dobrovolnických programech, dopisuje si asi se stovkami lidí po celém světě (které potkal nejspíš stejně jako nás), s M. cestují, užívají si důchodu, mají radost ze života. Prostě naprostý opak typického českého důchodce a můj životní ideál toho, jak bych na tom chtěl být jednou ve stáří (psychicky a fyzicky).Nuže, když jsem Johnovi psal, že se budeme brát ve Vegas, napadlo ho, že to není z Mission Viejo (kousek od L.A., tam co bydlí) tak daleko (5-6 hodin autem), a že by mohli s Marilyn na tu svatbu přijet! Následná poněkud intenzivnější korespondence zatím nasvědčuje tomu, že se to povede. A to je ta prča - na naší svatbě nebude ani ta nejbližší rodina, ani rodiče a místo toho tam budou prakticky cizí lidé, které jsme potkali jednou ve frontě na letišti...Život je plný překvapení, ale to už jsem říkal.Už jsme od nich dostali i přání k sňatku (přední strana)A takhle vypadá vnitřek :-)
P.S. Tohle mám rozepsané už dlouho, teď jsem to jen zrychleně dokončil, a je nutno pro úplnost ještě
dodat, že pan lékárník MB ve čtvrtek na prodlouženém mariáši v dobrém rozmaru vyhrožoval, že by při současné ceně letenek, mohli se ženou na tu naši svatbu nakonec přijet taky. To by byla samozřejmě pecka a měli bychom z toho nelíčenou radost!
Možná, když se nad tím zamyslíte i vy ostatní, třeba to přece jenom bude velká svatba!
Odlétáme 28. února a k obřadu s největší pravděpodobností doje v neděli 1. března někdy odpoledne plus mínus dvěstě let. Pití ve Vegas je samozřejmě na mě! :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Proky Proky | E-mail | Web | 17. února 2009 v 0:46 | Reagovat

Tak to je vazne prima nahodicka!

Skoda, ze uz mame koupene vsechny letenky a muj pas neodpovida bezvizovemu styku s USA, jinak bychom se asi take zucastnili (piti zdarma ;-)

Tak treba se poletime podivat na tu vasi stribrnou svatbu, ktera urcite bude na nejakem originalmim miste nasi planety. Co treba Madagaskar?

Ciao Proky

2 JR JR | 17. února 2009 v 7:18 | Reagovat

Proky: stříbrná svatba, to je moment... za 25 let, že jo? Tak to bude určitě na nějakém originálním místě s bezbariérovým přístupem :-)

Jinak Madagaskar, proč ne?

3 DJová DJová | 17. února 2009 v 8:52 | Reagovat

tak to je bomba, bude to den jak má být!

4 DJ DJ | 17. února 2009 v 22:53 | Reagovat

di do ... jdu vyplňovat dotazník pro vstup do US, taková výzva.

Výborný čtení, moje současná psychická pohoda je hodně blízko zoufalství a tohle mne docela naladilo. Nutno uznat, že mne drží vlastní rodina, proto články o události, která zlegalizuje Vaše soužití a poskytne důstojný původ Vašim potomkům, mne baví, díky.

P.S.

maximální mazárna by byla si tam někde v okolí zorganizovat obchodní jednání :).

P.P.S.

k tomu typu angazovaneho zkuseneho aktivniho duchodce. Mam kamarada, který velkou část produktivního věku prožil mimo východní či střední Evropu a nyní na německý důchod se vrátil zpět. Jeho postoj k životu mi vyhovuje, ale nasírá kdekoho (v našem klubu jsem asi jediný, koho ne). Počítejme s tím (můj cíl na "důchod" je asi velmi blízký Tvému), někdy už dnes točím okolí, když je něco (dle mého) "lazy" nebo málo dynamické.

P.P.P.S.

dostanu bonus za nejdelší komentář? :)

5 JR JR | 18. února 2009 v 7:05 | Reagovat

DJ: ó! Přinejmenším dostaneš bonus za nejvíc P.S.!

Copak copak, psychická pohoda? Já jsem tedy poněkud nervózní (to víš, první svatba), ale jinak to nejhorší v práci mám snad za sebou, audit je hotov, teď už to jenom "dokopat" do konce příštího týdne a pak hurá sláva, (aktivní) odpočinek volá! Kromě toho mě dobíjejí ty víkendy na běžkách, toho sněhu teď... to je paráda.

P.S. Podle mě máš určitě nějaké důležité obchodní jednání v LV, případně o týden později někde směrem k Death Valley ;-)

6 JR JR | 18. února 2009 v 7:58 | Reagovat

Jo, víte co je ještě srandovní? Náš nejvyšší šéf v Německu se jmenuje taky Lange, takže pokaždé když přijde mail od Johna, tak se tak trochu leknu... :-)

7 Sargo Sargo | 19. února 2009 v 8:28 | Reagovat

Hmmmm, asi nepojedu, když tak nad tím přemýšlím... ale nastavím si budíka a budu na vás myslet, jooo? :-D

8 JR JR | 19. února 2009 v 15:57 | Reagovat

Sargo: budíka netřeba, stačí když zavolám z LV a budu zpívat Tam na Guayááááááááně.

9 DJ DJ | 19. února 2009 v 17:29 | Reagovat

tak jsem změnil plány a musím ohlásit, že se mnou taky nepočítejte.

No, u nás v práci zařádila epidemie a počátek roku je ve firmě nejtěžší období. Přišel jsem o všechny vedoucí, tak si umíš představit, jaký to je, když nemáš na koho delegovat a musíš navíc řešit nárůst rutinních činností. Je toho nějak hodně, ale daří s emi ukončovat dlouholetý projekt, který po DJovi ve firmě zůstane :)

10 JR JR | 20. února 2009 v 8:12 | Reagovat

DJ: No ale to je škoda! To už jsi s panem Lékárníkem druhý... no tušil jsem to. Holt ušetřím ve Vegas na pití ;-)

11 Sargo Sargo | 24. února 2009 v 23:41 | Reagovat

JR: jen zavolej, zavolej, jako pomstu si vyžádám pár slok navíc a jako satisfakci kopii telefonního účtu. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama