Star Trek – Deep Space 9

13. února 2009 v 17:00 | JR |  filmy

Sedm slovy sedm sérií. Poslední dvě opět intenzivně. A vy se mi divíte, že nemám čas na blog?
Pravda, bylo toho na mě teď hodně v práci, k tomu ta kvapem se blížící svatba a cesta... nicméně, to jsou všechno výmluvy. Klidně jsem si tam tu půlhodinku na další článek mohl najít. Mám i další věci rozepsané, snad se k tomu dostanu o víkendu.

Teď tedy každopádně krátké resumé k projektu Deep Space 9


Star Trek mne chytnul, myslím, že mohu říci, že nás oba doma chytnul a zdá se, že nás jen tak nepustí. Dokonce bychom bývali byli měli i tu svatbu v ST duchu (ve Vegas je možné vše), nicméně už to tam neprovozují, ST momentálně vyšel z módy. Po klasických a nesmrtelných sériích s Kirkem a Spockem, jsme koukali na tu úplně poslední sérii - Star Trek Enterprise s Archerem, ta byla výborná a pak jsme přešli k Next Generation o níž jsem psal zde.
DS9 se mi zpočátku nelíbila a sledoval jsem ji jen s krajním nasazením očních bulv. Pravda, časem jsem si zvykl (byť jsem v tomto případě potřeboval aspoň dvacet dílů), ale až do konce jsem u toho furt remcal, jak je to slabý. Poslední díl byl pak naprosto úpadkový až blbý.
Zkrátka změna filosofie z cestování kosmickou lodí, "explore new world, seeking for new civilizations... bodly go where no one has gone before" na centralizaci na jednu kosmickou stanici, nedopadla dobře. Sice se tam "pořád něco děje", ale je to furt dokola. Má to na pozadí jeden velký příběh, to ano, ale tak nějak mi to přišlo hrozně naředěné.
Stejné výtky mám i k postavám, kromě Quarka, který se svými pravidly zisku přeci jen trochu vyčnívá, je to slabota. Navíc, ho nakonec stejně moc polidštili, což byla chyba. OK, jinak je tam Worf a Chief O'Brien, staří známí z Next Generation, ale to je trochu málo. Místo Spocka/Data je tam myšlen asi Odo, schopný měnit tvar hledající svou identitu... ale právě je to takové nemastné, neslané. Nejslabším ze všech je pak kapitán Sisco, u kterého máte pocit, že většinu času jen sedí v kanceláři a hraje si s baseballovým míčkem. Nic proti tomu, že je černé pleti, ale chybí mu šmrnc a (jak my češi říkáme) leadership.
Bylo tam několik dílů, které vyčnívaly, zejména ty s geneticky vylepšenými lidmi, ale to byly spíš jen výjimky. Člověk jenom lituje těch cca 140 hodin, které u toho strávil. Přesto, je to svět Star Ttreku, kterému když propadnete, není cesty zpět. Beru to trochu jako povinnou literaturu (nebo něco jako když pan JM čte i to co ho vlastně nebaví) a těším se na poslední sérii co nám zbývá - Voyager. Podle ohlasů od známých by to opět mělo být velmi dobré. Tuším, že ta má 9 serií, tak snad než to dokoukáme, bude už zase něco nového.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Littlekey Littlekey | 16. února 2009 v 7:59 | Reagovat

Sice jsem nepropadl tak jako vy, ale taky jsem to sledoval, když to dávali v televizi. Je fakt, že jsem to sledoval hlavně proto, že to běželo důálně a mě se ta jejich anglina děsně líbila. Kirk out.

2 JR JR | 16. února 2009 v 9:29 | Reagovat

LK: tak to jsi tomu nepropadl. Propadnout znamená něco jiného. Včera jsme viděli desátý díl ST Voyager.... ale máme jenom první sérii!!!!!!!

3 Sargo Sargo | 19. února 2009 v 8:25 | Reagovat

Díky za varování :-D Jestli vám něco chybí, pošli seznam :-))))

4 JR JR | 19. února 2009 v 15:58 | Reagovat

Vídžrrrrrrrrrrrrrr!!!!! potřebujeme další série Voyageru, první už máme prakticky za sebou. To mě chytlo moc!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama