Svatba v Las Vegas aneb takové to tedy bylo

22. března 2009 v 14:27 | JR |  Svatba
Pro všechny, kdo už netrpělivě čekají na všechny ty detaily našeho svatebního obřadu je určen tento multimediálně bohatý článek.
Oddací list, je to tam, černé na bílém!

Původně jsme si mysleli, že půjde zařídit svatbu tak, abyste ji mohli vidět on-line na internetu. Skutečně taková možnost byla, ale nakonec jsme to vzhledem k časovému posunu a komplikované možnosti řádně a včas o tom všechny informovat, udělali celé jinak. Jednodušeji. Ovšem od začátku.

Celá naše sobotní cesta z Varů do Frankfurtu, pak do Detroitu a pak do Vegas, trvala asi 32 hodin, takže když jsme tam kolem deváté večer tamního času dorazili, byli jsme
dost zničení. Na letišti jsme se přivítali s Johnem a Marilyn, kteří skutečně dorazili, odvezli nás do hotelu a tam jsme se záhy rozloučili, načež my jsme na pokoji prakticky okamžitě upadli do bezvědomí.
Vše podstatné se mělo odehrát následující den, tj. v neděli 1. března 2009 a my se na to potřebovali pořádně vyspat.

Ráno jsme brzy vyrazili nejprve na letiště, resp. do půjčovny vyzvednout autíčko na těch našich 14 dní na divokém západě. Pak jsme, už po vlastní ose, pokračovali do města, protože abyste se mohli v Las Vegas vzít, potřebujete ze všeho nejdříve tzv. Wedding Licence. Tu vydává jistý úřad v downtownu (starém centru města), který (jako snad jediný na světě) je otevřen i o víkendu, ba co víc, jenom o víkendu jede non-stop.

Downtown byl liduprázdný a nám dalo dost práce ten úřad vůbec najít. A když už jsme tam dorazili, zjistili jsme, že ho přestěhovali na jinou adresu. Naštěstí jen asi o dva bloky dál, takže jsme si potřebné povolení nakonec šťastně vyřídili.
Kromě nás tam ve stejný okamžik byl už jenom jeden pár, ale jsou tam připravení i na fronty. Venku nás
hned odchytávali nahaněči nabízející právě tu "jejich" kapli, která je nejlepší. Naštěstí jich nebylo moc a nebyli ani moc dotěrní, takže jsme se šli ke kaplím projít v klidu sami.
Kaplí je hned v nejbližším okolí úřadu pro svatební licence několik, takže jsme se byli ve dvou podívat (provedli nás, nabídli co všechno lze zařídit, což je v podstatě úplně cokoliv, je to jen otázka ceny) a my stále ještě nebyli tak docela rozhodnutí, jak to vlastně uděláme. Čím víc jsme o tom přemýšleli, tím větší obavy to v nás vzbuzovalo z pohledu organizačně technického - budeme si půjčovat šaty? Bude ten Elvis? V kolik hodin? Kde? (za kolik?) a tak dále, a tak dále. Dokonce jsme už v jedné kapli obřad zamluvili a zaplatili zálohu, bylo to i s půjčením kostýmů, vyzvednutím limuzínou v hotelu.... ale pak jsme si to ještě rozmysleli, s tím, že to vlastně v tom "velkém" stylu dělat nechceme, a že by bylo lepší vzít se v civilu, v džínách a tričku, žádné caviky.Přitom jsme narazili na Little White Chapel přímo na Las Vegas Blv, zrovna tu, o které jsem psal, než jsme vyráželi, tu s tím "drive-thru" okýnkem a byla to láska na první pohled! Míra kýčovitosti vs. komičnosti odpovídala našim požadavkům, cena rovněž, tak jsme si zamluvili obřad tam, na druhou hodinu odpolední.
To bylo tak akorát abychom stačili zajet ještě na hotel, převléci si slavnostní sandále, vyzvednout Johna a Marylin a ve dvě už jsme byli zpátky, a po zhruba čtvrthodince čekání a "blbnutí" s focením se u všeho možného, přišel náš reverend a slavnostní obřad mohl vypuknout.
Tedy pokud se to dá nazvat slavnostním obřadem....


Z pestré nabídky svatebního menu si jistě každý vybere

John and Marilyn Lange nám svědčí

My bychom si dali dva hamburgery, velkou kolu a jednu svatbu, prosím!


Elvis byl svým způsobem taky tak trochu u toho...


Abychom měli vzpomínku, zaplatili jsme si i filmování na DVD, které jsem teď pracně dával do podoby, v které je možné jej uložit zde na blogu (resp. na youtube) hrozně nás překvapilo, že je to pouhé 3 minuty a 20 vteřin, mysleli jsme, že to trvalo alespoň 10 minut! :-)
Tímto záznamem asi trhneme minimalistický rekord ve svatebních videích, bych si tak tipnul.
Bohužel, jsou tam hrozně slyšet kolem projíždějící auta, což je asi nějaká chyba kamery, protože to ve skutečnosti nebylo ani zdaleka tak hrozně slyšet. Kvalitu zvuku prosím omluvte a zkuste si to nějak "vyfiltrovat" sami. Kdybych to uměl, dal bych k tomu titulky, ale nevím jak, bohužel.
V každém případě to byla legrace, reverend byl téměř podle našich představ (akorát nebyl černý a nejspíš ani opilý), prostě vypadal a tvářil se hrozně uměle :-) Povedl se i jeden trapásek - při obřadu mi totiž podal špatný prstýnek - ten můj, který jsem (samozřejmě snadno) navlékl Gabče, kdežto ona měla s tím svým na můj prst dost problém (no, prohodili jsme to), takže to fakt bylo v hodně humorném duchu, ostatně by to mělo být z toho videa trochu poznat.

Jaroslav, do you take Gabriela to be your wife? I do!


John nám to odsvědčil (zeměp. zajímavost, John se podepisoval ještě před sňatkem a my jsme se také podepisovali vlastně jen při té "objednávce" pak už ne), je to už starší pán (84 let), a tak mu Marilyn musela pomoci s podpisem hůlkovým písmem.
Všeho všudy jsme tam strávili max. půl hodinky a za námi už se utvořila malá fronta dalších vdavekchtivých párů, tam to prostě odsejpá.


A zde kompletní sestava svatebčanů


John s Marilyn pro nás měli připravený hezký svatební dar - nechali nás v jednom z kasin portrétovat (portrét jsme šťastně přepravili domů a teď přemýšlíme, kam si ho pověsíme). Nakonec jsme šli na společnou svatební večeři do jednoho z nejnovějších kasin (otevřeno poprvé loni o vánocích) - Encore.


Tak trochu větší svatební kytice. Pozor, vše jsou živé květy, každý den je mění.Restaurace se jmenovala Wazuzu a byla zřejmě japonská (já nevím, moc se v té asijské kuchyni nevyznám). Poseděli jsme, popovídali, a pak už jsme byli z toho všeho zase dost utahaní, takže jsme se vrátili na hotel a šli spát. A šmidra vydra.


Kdo měl na svatebně-večerním stole sushi? (no, my taky, ne, protože nám nechutná, ale mohli jsme ho mít!)
Dominantou restaurace byl bezesporu tento skleněný drak.


To podstatné byla svatební cesta sama o sobě, o které tu teď budu postupně vyprávět coby nosném tématu na celé jaro, řekl bych.Všechny svatební fotky (z našeho foťáčku i od J+M) najdete v galerii Svatba
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vikem Vikem | Web | 22. března 2009 v 16:12 | Reagovat

Blahopřeji a ať máte život tak jednoduše dobrodružný a pestrý jako byla Vaše svadba

2 JR JR | 22. března 2009 v 17:27 | Reagovat

Díky Viktore!

3 Cranberry Cranberry | 22. března 2009 v 18:03 | Reagovat

Co říct, než gratuluji :-)!

4 djová djová | 23. března 2009 v 9:30 | Reagovat

ať všechno jde a klape podle vašich představ!!! A jak často se budete vracet na "místo činu"? , každý rok, pět let, padesát let :) ???

5 JR JR | 23. března 2009 v 9:43 | Reagovat

DJová: zajímavá otázka. Teď to byl návrat na stejná místa po 9ti letech a musím říci, že to v některých případech bylo super, protože jsme toho viděli víc a podrobněji (Death Valley, Grand Canyon), ale zase na něco to bylo horší, protože jsme si to pamatovali (nebo jsme si mysleli, že to bylo) hezčí. Zrovna Vegas. To mi teď už nepřišlo tak "vtipný". Je to totiž už hrozně rozrostlé velké město, kasina fajn je jich spousta  nových, ale celkový dojem mne spíš trochu zklamal. Nevidím důvod se tam v nejbližší době vracet, ale na druhou stranu, časem určitě změním názor.

Zase to byla jedinečná zkušenost vidět něco po tak dlouhé době (9 let). To se nám v Čechách většinou nestává, doma to vidíme denně, do Prahy se taky občas dostaneme, tak nám to nepřijde, ale je fakt, že kdybychom byli ve Varech naposledy před 9ti lety a teď, tak se toho taky dost změnilo.

6 DM DM | 23. března 2009 v 9:55 | Reagovat

Ještě jednou všechno nejlepší a hodně společného štěstí.

7 jm jm | Web | 23. března 2009 v 13:47 | Reagovat

V tom LV vám to vysloveně sluší.

Mně to částečně inspirovalo, že jsem se pustil do ZZ Top a na starý kolena (a na ubývající mozkové buňky) se mi to začíná líbit.

8 jm jm | Web | 23. března 2009 v 13:48 | Reagovat

Dodatek: Jinak počet svatebčanů schvaluju, měli jsme týž. Je vidět, jaká je to pohodička. Vlastně jsme měli ještě navíc fotografa, ale ten sám přijel a odjel a nestarali jsme se o něj.

9 JR JR | 23. března 2009 v 15:23 | Reagovat

JM: ZZ Top rules!

10 Littlekey Littlekey | 23. března 2009 v 15:55 | Reagovat

Dali jste si k tomu hamburgru a hranolkám "I do, do You?" nebo "Limo lovers lip lokers special?" :-) Tak mě napadlo, že v LV asi dost ušetří za mytí aut, ne? Pořád sucho, bláto abys pohledal, nebo?

11 JR JR | 23. března 2009 v 16:57 | Reagovat

LK: auta tam jezděj furt jenom nablýskaný, to jo. Ale spíš to asi o to víc mejou, protože se tam dost práší. Aspoň my byli po těch dvou týdnech zaprášení pořádně (pravda, nejezdili jsme v tom Death Valley jenom po zpevněných cestách).

Jo, jinak jsme měli menu I do - to jsem myslel, že jsem tam  napsal, ale ani nevím. Původně to mělo být v jiné kapli i s limuzínou, no, ale to je zbytečná sláva. ;-)

12 Hospodyňka Hospodyňka | Web | 24. března 2009 v 10:50 | Reagovat

Gratuluji !

13 Anonym Anonym | 24. března 2009 v 15:47 | Reagovat

Taky gratuluji a at Vam to vydrzi az do smrti!

14 DJ DJ | 24. března 2009 v 20:22 | Reagovat

Ty bláho, nechci se Tě, Járo, dotknout, ale Gabče to sluší víc! Zhubl si?

Vypadáte náramně, hotová reklama na sladký společný život. Navíc neříct při svatbě ano, takovýho frajera neznám! To si zatím žádnej z kámošů nelajznul :p.

15 JR JR | 24. března 2009 v 21:59 | Reagovat

DJ: Nerad to přiznávám, samozřejmě, ale.... máš pravdu, Gabče to sluší víc :-)

Jo, trochu jsem (ještě navíc) zhubnul. Jsem již jen 3 kg od vysněné mety a -13 kg oproti stavu v listopadu 2008. Sice je to prd život, ale cítím se líp.

16 JR JR | 24. března 2009 v 22:00 | Reagovat

DJ: P.S. to jsem ještě za těch 14 dní tam zhubnul! Počkej, až se dostanu k fotkám z konce.... mno... asi mě do tý doby dřív uvidíš :-)

17 dj dj | 25. března 2009 v 10:54 | Reagovat

fiha, 13 kg? to jsi frajer, ja vcera strcil baterky do vahy a ... zvysim zatez a omezim stravu.

18 JR JR | 25. března 2009 v 13:25 | Reagovat

DJ: děkuji, jak se znám, dlouho mi to nevydrží.

19 Sargo Sargo | 27. března 2009 v 17:22 | Reagovat

Sluší vám to tam náramně a u videa jsem přes nevalnou kvalitu takřka kroupu uronila - vypadáte tam skvěle spokojeně :-))

Tak jen tak dál! :-)

20 Halik Halik | E-mail | 27. března 2009 v 18:56 | Reagovat

Ahoj Jaroušku a Gábi, moc a moc blahopřeji, je to sice pořád ve formě textu, ale snad na osobní setkání taky dojde. Svatbu jste měli báječnou, moc vám to slušelo a tak přejeme, at jste stále tak štastní, zamilovaní, spokojení, nadšení, bohatí a za vodou jako ve váš svatební den. Svatební šaty, svatebčané, kytice i večeře - zkrátka pravá výbava pro svatbu v LV. A Gábi, užij si to nové příjmení, tedy, jestli jsi už opravdu Rejchová. Pa, Ana, Tom a Halina

21 Eliška P. Eliška P. | 29. března 2009 v 16:20 | Reagovat

Vrátila jsem se z krátké dovolené v zámku Mostov. Kam se na vás hrabu.Konečně jsem se dostala k netu, abych koukla, jestli konečně uvidím nějaké svatební fotky a ejhle, viděla jsem i video. Je to super. Moc vám blahopřeju a jsem ráda, že se Jardovi vyplnilo to, čím celé roky vyhrožoval. Je vidět, že držíš slovo - když svatba tak jedině ve Vegas. Teď už záleží jen na vás, jestli pro vás oddací list bude znamenat nějakou změnu. S trochou tolerance si každý může zachovat kousek svojí svobody a myslím, že vám se to podaří.

22 JR JR | 29. března 2009 v 22:44 | Reagovat

Halik: Ahoj Halčo, díky moc za přání, opravdu bychom rádi jednou "byli za vodou" :-))))

Eliška: konečně někdo, kdo mi to může potvrdit, že jsem se pouze "neopičil" po Kájovi Gottovi. Ten nápad tu byl už dlooooouho!  Jo, zámek Mostov je super, tak správně mimo civilizaci...

23 kaci kaci | 1. dubna 2009 v 15:53 | Reagovat

Mazéééc! Svatba v sandálích! Fakt super. U videa jsem se pobavila, ty auta jsou fakt srandovní. My měli s prstýnkama taky "haló" - velikost máme sice stejnou, takže prohození by nevadilo, ale ani jeden jsme to tomu druhýmu nemohli navlíct. Nakonec musel každej sám :-D Tak ať to teda máte nekonečný jako ten prsten! ;-)

A vážně to pak tady u nás všechno platí? Žádný další obřad či legalizace není nutná? :-O

24 djová djová | 1. dubna 2009 v 16:34 | Reagovat

všechno nejlepší k "prvnímu" výročí :)

25 JR JR | 1. dubna 2009 v 17:37 | Reagovat

DJová: no jo! Ale to nebudeme slavit, takhle... to by nešlo, to bych květinářství v okolí moc rozmazlil...

Kaci: díky, konečně někdo, kdo ocení tu srandovnost. S legalizací zatím úporně bojujeme, zatím ještě stále s americkými úřady, spíš to celé vázne na takové hlouposti, jako že u nás banky normálně nevydávají osobní šeky (které naopak v americe vyžadují v souvislosti s platbou poplatku). Ale uvidíme! Ještě jsme to nevzdali.

26 robert robert | 3. dubna 2009 v 22:44 | Reagovat

ahoj, tak po dlouhe dobe jsem se dostal k internetu, tak prejeme z Chebu vse nejnejnej....

27 MM MM | 7. dubna 2009 v 23:28 | Reagovat

Gratuluji, mějte se rádi.

P.S.: Já taky nosím do sandál ponožky.

28 Proky Proky | 11. dubna 2009 v 4:17 | Reagovat

Blahoprejeme z druheho konce sveta, z mestecka Stratford! Konecne jsme se dotali nejak rozumne k internetu a tim take k precteni clanku a prohlednuti fotek a videa. Jana a Robert

29 JR JR | 11. dubna 2009 v 8:28 | Reagovat

ahóóój protinožcí! Rád od vás zase něco čtu! Doufám, že se cykolocestování hlavou dolů daří.

30 JR JR | 21. dubna 2009 v 7:08 | Reagovat

Včera nám přišlo potvrzení o doručení naší žádosti o certifikovanou kopii (to v které byla i ta desetidolarová bankovka). Tak snad se konečně pohnou ledy...

31 Katka Katka | E-mail | 2. srpna 2011 v 11:10 | Reagovat

Dobrý den,
měla bych na Vás otázečku. Chtěli bychom se také vzít ve vegas, ale nemohu pořádně zjistit jak je to s "Apostilou" Jak a kde ji získat?
Děkuji za rady

32 Ester Ester | 6. listopadu 2011 v 15:18 | Reagovat

Ahoj Jardo, tak jsem tvůj blog konečně našla a nestačím se divit, fakt coooool!:)))

33 Medvídek Medvídek | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 18:31 | Reagovat

Díky za info, hledám informace, poněvadž co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.:-)

34 Filip Filip | E-mail | Web | 17. února 2012 v 20:04 | Reagovat

Ahoj, taky uvažujeme o svatbě ve Vegas a potřeboval bych se zeptat, jak se jmenuje ten úřad co vydává wedding licence a co vše jste sebou měli. Díky moc Filip

35 JR JR | 18. února 2012 v 9:48 | Reagovat

Ahoj Filipe,

já můžu svatbu ve Vegas jen a jen doporučit - ten úřad se jmenuje:

Clark County Marriage License Bureau
201 E. Clark Avenue
Las Vegas, NV 89101
(Northwest corner of 3rd Street and Clark)

zde je dobrý odkaz, kde se celý postup pěkně vysvětluje:

http://www.702wedding.com/las-vegas-marriage-license.asp#marriage-license

aby svatba byla uznána u nás je potřeba získat ještě tzv. "certified copy" tedy cosi jako ověřenou kopii toho wedding certificate (ten dostanete po obřadu) a k této certified copy ještě apostilu, což je popsáno zde:

http://www.clarkcountynv.gov/Depts/recorder/Pages/Marriage.aspx

je to sice trochu papírování, nám to trvalo 3 měsíce, ale pak nám to u nás uznali.

36 Květka Květka | 2. března 2013 v 18:20 | Reagovat

Moc gratulujeme k výročí! Díky za to video a článek, obojí super, jste fakt vodvaz! :-) Mějte se, ať jste i nadále šťastná rodinka a Jaruška Vám dělá jen radost!

37 Ivet Ivet | E-mail | 11. února 2017 v 9:03 | Reagovat

Zpětně gratuluji. A musím říct, že jste moje krevní skupina a tento článek maximálně zaujal! O takové svatbě budu ode dneška vždy snít.. Hned jak vyhraju ve sportce letíme! :) No a přítel s tím má trochu problém, protože je z věřící rodiny, ale o to víc mě to teď láká :D mějte se krásně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama