Multikulturní víkend

7. září 2009 v 18:32 | JR |  filmy
Těch výmluv, proč se mi dosud nepodařilo řádně sepsat okolnosti naší svatební oslavy je spousta. Převažuje v nich zejména jedna: pořád mám něco jiného na práci. A přitom bych tolik chtěl to sepsat. Tak si vemte kupříkladu minulý víkend...

Po dlouhé době bylo ošklivé počasí a kvůli tomu jsme bohužel odvolali plánovanou spanilou cyklojízdu po západních Čechách, což je velká škoda, protože tím pádem se letos už asi neuskuteční. No ale zase na druhou stranu jsme si kulturně užili. Dokonce multikulturně.
Začalo to už v pátek, koncertem v "obnoveném" Klubu Paderewski,
který od nové sezony působí v divadle Husovka. To je ostatně místo pro klubové koncerty jak stvořené. Na programu byla Laura a její tygři, na které bych asi normálně nešel, protože to není přímo hudba, kterou poslouchám, na druhou stranu nemám nic proti a zlákalo mne to už tím, že to bylo právě v Husovce.Laura a její tygři byli nakonec bez Laury, či jakékoliv ženy, byla to dle slov interpretů "pánská jízda" a bylo to super. Je to hudba nabitá energií a stejně tak ti muzikanti, to bylo prostě vidět a slyšet. Koupil jsem si dokonce CDéčko, ale reprodukované to není ono. Chce to živák. Jediné co bylo lze koncertu vytknout, bylo to, že se v sále sedělo a nemohlo se tudíž pořádně pogovat před pódiem. Ostatně, ve druhé půli koncertu lidi spontánně část židlí odstranili a tancovalo se tak jako tak. Paráda.

V pozdním večeru pak vystoupila ještě regionální legenda Kozatay, která měla veliký ohlas u publika, atmosféra výborná, ale mne to nějak nebralo, zřejmě jsem neměl dostatečnou hladinu alkoholu v krvi (kvůli dešti jsme jeli autem). Po asi půl hodině nás to unavilo a šli jsme domů.
V každém případě ale znovuzrození Klubu Paderewski v prostorách Husovky byl velký úspěch.


V sobotu jsme místo cyklování zvolili masňáckou cestu do Plzně do kina s kamarády. Já už se totiž nemohl dočkat nového kousku pana Tarantina - Hanebných Panchartů a musel jsem je prostě vidět. Totéž teď doporučím s klidným svědomím i vám, protože to je prostě BOMBA FILM!!!! Rozhodně můj letošní favorit (a že jsem jich viděl dost), tahle šaráda chlápka z videopůjčovny se prostě povedla a já neměl absolutně žádných připomínek, naopak jsem bezvýhradně nadšen, natolik, že to ani nebudu psát, protože byste mi to stejně nevěřili a ještě byste mohli být zklamaní. Ostatně, pro neznalé bude stačit když řeknu, že se vám musí líbit představa, že jdete na film, kde Hitlera nakonec prostě fakt zabijou... fakta, nefakta. Krvavá pohádka, nebo chcete-li krvavá alternativní historie, je celkem jedno jak to nakonec dopadne, důležité je, že se celý film prostě bavíte.
Kapitáne, víte, mám pocit, že v tom začínáte bejt fakt dobrej...

Plukovník Landa, naprosto démonická postava, fantasticky zahraná, celou dobu vlastně hlavní hrdina, kterému by se sice neměly (protože je zlej), ale stejně se drží palce (protože je tak dobrej). Podle mě, herec Christoph Walz je letos hlavním kandidátem na Oskara. Minimálně, kdybych ho udílel já.


Pro fanoušky Wolfíka je tohleto mus! Rád s vámi půjdu znovu.
Jelikož jsme měli tak trochu obžerskou náladu a první film skončil asi ve čtyři odpoledne, šli jsme ještě na jeden a sice na HP6 (alias Harry Potter a princ dvojí krve), což byl kousek, který mnou tak nějak prošel, aniž by zanechal jakékoliv stopy. Ani dobré, ani špatné.Mám k tomu akorát dva postřehy:
1) dvě mrňavé děti, které seděly vedle mě (tak 6-8 let jim mohlo bejt?), holka a kluk, bez rodičů, si tam tak seděli, chroupali popcorn, brčkem cucali kolu (a asi třikrát šli na záchod, pokaždé samozřejmě zvlášť) no ale u scén, kdy sebou Gabča trhala strachy a já si hrůzou hryzl rty, oni vesele dál klidně hryzli popcorn, žádnej problém, žádnej efekt. To jsem se teda divil.
2) V souvislosti s Hanebnými Pancharty mi došlo, že to znamení co má Harry od Voldemorta je nejspíš označení jeho příslušnosti k jisté elitní skupině, která má k tomu jednomu "blesku" ještě jeden "blesk", ten mu zřejmě Voldík nestihl nožem do hlavy vyrýt. A vůbec, kdo je vlastně padouch a kdo panchart? :-)

No a multikulturnost celého víkendu završila včerejší návštěva divadla, která se ukázala býti velikým omylem a takovou pěknou trapnou tečkou na konec této parareportážní stati. Totiž šli jsme na představení Tři mušketýři, které bylo v programu inzerováno jako "pro děti i dospělé". Jenže při našem příchodu jsme zjistili, že přítomní dospělí jsou víceméně jen doprovod té dětské většiny a že přestavení je především dětské. To vám byl pohled.... hlediště plné malých lidiček, a mezi nim uprostřed sedíme my s Gabčou! Měli jsme krásná místa - přízemí, třetí řada uprostřed. No, slušně jsme se přemístili na kraj (nebylo plno), aby z toho ti mrňousové něco měli a po úvodní písni, kdy jsem směrem ke Gabče sykl: "deset minut", jsme se po zmíněném časovém limitu zvedli a po mušketýrsku opustili sál i budovu. Nebudu samozřejmě jmenovat, kdo že ty lístky kupoval, ani říkat kvůli komu jsme málem přišli pozdě a celou cestu tam jsme letěli s vyplazeným jazykem (chodíme téměř výhradně pěšky), zkrátka, cokoliv bych napsal by mohlo být doma použito proti mně.

Tak takový pěkný byl náš víkend. Alespoň jsem do svatební galerie přidal fotky od Prokyho a kdo bude mít zájem, tak tady jsou fotky od Sargo.
A třeba už to konečně dopíšu (musím do středy, čtvrtek máme další divadlo, tentokrát fakt dospělácké a v pátek razíme na dovču).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 djová djová | 7. září 2009 v 21:36 | Reagovat

si někdo užívá:-)

2 littlekey littlekey | 8. září 2009 v 9:13 | Reagovat

O panchartech mi vyprávěl kámoš a taky říkal, že je to nezbytné, takže jdeme. Koukej už sepsat report z VKKL.

3 DJ DJ | 9. září 2009 v 20:16 | Reagovat

Ano, report z VKKL vítán, já to již dělat nebudu, z fotek jsem pochopil, že jsme zažil jen nadvodní část ledovce.

K tomu víkendu - to my dětmaobrostlí neznáme. Snad opět zažijeme. Rozumím.

4 JR JR | 9. září 2009 v 21:42 | Reagovat

DJ, LK: a no jo porád... vždyť já dělám co můžu! Já večer chodím spát a ráno vstávám!

Jinak DJ máš pravdu, přišel jsi až na poslední slabou desetinku programu :-)

5 jm jm | Web | 10. září 2009 v 22:48 | Reagovat

:-)) představení pro děti mě pobavilo...

kdyby Ti na to koupila lístky Gabča, tak bych to pochopil, na to je spousta příkladů z krásné literatury a filmu, ale jít tam společně...

6 JR JR | 11. září 2009 v 0:57 | Reagovat

JM: dneska jsme byli na "dospěláckém" představení "S Pydlou v zádech" ale taky mě to nějak nevzalo. Asi jsem měl černé svědomí, že jsem kvůli tomu zanedbal mariáš, tak jsem se ještě po představení dostavil a (ze slušnosti) prohrál devatenáct korun! (Handba panu PK a jeho rudým stovkám !!!!!)

7 jm jm | Web | 11. září 2009 v 7:33 | Reagovat

Ještě jsem si vybavil, že tu Lauru mi hlásil i kolega, že je viděl v Řevnicích někde hrát v hospodě. Jestli se nepletu, tak tam ale hráli zadáčo:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama