Dnes opět nepřijdu na mariáš

22. října 2009 v 16:43 | JR |  ostatní
Ani se mi nechce tyhle motáky ze špitálu už psát. Je to furt na stejný brdo - akorát jednou je to pozitivní a sotva to napíšu, už je mi špatně a zle, pak zase napíšu o tom, jak tu v podstatě umírám, a do druhého dne se mi udělá (nebo je mi uděláno) dobře. Tak co bych vám vlastně psal.


Prostá fakta budou stačit. Dnes je 23. den pobytu, samo o sobě je to pro mne nepředstavitelné, čas jsem začal vnímat jinak, jako beztvarou lepkavou hmotu, která mne ulapila a znemožnila mi průchod chodbou veselé přítomnosti do světlých zítřků budoucnosti. Jenom někdo zapomněl seřídit můj vlastní vnitřní chronometr a ten stále běží.

Bolesti: momentálně nemám

Spánek: momentálně taky nemám - tady to prostě nejde

Deprese: mám, ale spíš už hraničí s naštvaností na svět a na všechno kolem. Myslím, že mám ponorkovou nemocniční nemoc. Zatím nadávám jen pro sebe, interpretuji to však jako zdravý zájem o okolní dění, protože v bolestech jsem takové věci neřešil, tak toto vidím vlastně jako pozitivní posun kupředu.

Prognóza? Následující víkend určitě ještě zde. Pak další CTéčko a pak se uvidí (v originále je to "hin sa hukáže!", nebo to bylo "zhyň a pak se ukáže, kde byl problém?") Pokud do té doby nedostanu prasečí chřipku, mám šanci na změnu lokálu.

Tedy, naděje? Měl jsem, pak ztratil, pak našel, pak ztratil, pak... já už nevím, neptejte se mě na to.

Přeji kolegům mariášníkům aby dnes zapůsobili bez bázně a hany (s Hanou, pokud nějakou najdou, eventuelně klidně zapůsobit mohou), aby se navzájem respektovali a chovali se u stolu coby gentlemani svému věku a postavení relevantní. Nezapomínejte, že jste se tam k uctění slávy kartiboží a ne pro nějaké bezbarvé tlachání upovídaných otců od rodin!

Budu na vás v tiché kartimodlitbě myslet a vzpomínat, karty, které mi v neděli přinesl pan PB položím pod polštář a do rána je jistě samým roztoužením propotím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 DM DM | 22. října 2009 v 17:50 | Reagovat

Nazdar sousede,
I mě skolila nemoc, a tak ani já dnes nezasednu k zelenému suknu. Od úterý mám klid na lůžku, jen jednou denně jdu navštívit svého zaměstnavatele, a to jen na nezbytně nutnou dobu.

S tou chřipkou jsi snad mimo nebezpečí a v dobrých rukou. Nejhorší je prej klimatizace v open spacech ve velkokapacitních fabrikách. Ale nebudem se strašit, ono bude zasejc dobře, nic se neboj.

Tak to tam nějak vydrž, až mi bude trochu lépe, tak se stavim - zatím zdravím

2 JR JR | 22. října 2009 v 17:55 | Reagovat

je hezké vědět že má na blízku spřízněnou duši maroda, tak se uzdrav!

3 DJ DJ | 22. října 2009 v 21:46 | Reagovat

Járo, dnešní článek mi připomněl mé první týdny v zeleném. Pak jsem si vážil i zpěvu ptáků. Tvoje možnosti jsou mnohem širší. Začni se učit nějaký jazyk. Třeba.

Je mi jasný, že o chlácholení nestojíš, tak jsem zaujal roli prudiče. Jsem totiž v depresi z důvodů, který sdělím na výborovce.

4 JR JR | 23. října 2009 v 9:17 | Reagovat

DJ: tak mám pocit, že ty kdyžs byl v nemocnici, tak jsi asi nebyl na pokoji, kde je víc lidí, co? Protože pak bys mi nedával takové návrhy - tady je zázrak se alespoň minimálně soustředit na práci, teda tak do 11ti hodin, pak už je to lepší, ale odpoledne zase začínají chodit návštěvy, zkrátka, tady je strašnej šrumec skoro na cokoliv. Pomalu ani telefonovat se tu rozumně nedá.

Na výborovku jsem zvědav. A ještě víc na to, jak se budete tvářit až budu pít minerálku a čaj.

5 DJ DJ | 23. října 2009 v 21:39 | Reagovat

neměl jsem odvahu ležet s více lidmi. To je pravda. I tak mne pořád někdo rušil. Hrozně mi vadilo, že od pěti od rána jsem neměl jistotu, že třeba teď bude hodina, kdy mne nikdo nebude rušit a budu se moci pustit do přemýšlení(spaní). Ale já v práci taky nemám prostor pro nějaké dumání, od toho "je" přece klid domova, abych pracoval doma.[4]:

pokud budeš pít čaj, dám si ho s Tebou.

6 JR JR | 24. října 2009 v 6:50 | Reagovat

Tady zase člověk nemá na výběr - nadstandardní pokoje tu nejsou, resp. ne pro toto oddělení chirurgie. Neřku-li že by mi za to asi bylo líto dát ty prachy.

Včera byl ale na pokoji tak krásný klídek, že jsem celý den prochrápal, doháněje tak předchozí bezesné noci.

K tomu čaji: klidně, ale pozor, já ho budu pít BEZ rumu!

7 Kajca Kajca | 24. října 2009 v 20:08 | Reagovat

Ahoj, soucítíme s tebou a držíme palce. Zda se mi, ze by nebylo špatné, kdyby jste tentokrát na výborovce pili čaj všichni. Byla by to určitě zajímavá zkušenost. :) Asi to neprojde, že? V této souvislosti se mi podařilo z Pavla vydolovat termín. Vězte tedy, že výborovka by se měla uskutečnit 12.12. Pavel vás určitě ještě obdaří vtipným mailem na toto téma. :) Drž se Jardo! Doufám, že při příští návštěvě na tvém blogu, už tu budou jen samé příjemné zprávy.

8 JR JR | 25. října 2009 v 9:54 | Reagovat

Kajča: to mám tedy nejvyšší čas, dát se do kupy, možná bychom se mohli s částí osazenstva sejít ještě před výborovkou na "odpoledním" čaji v čajovně.

9 littlekey littlekey | 26. října 2009 v 14:00 | Reagovat

Krásný, jsem rád Kajčo, žes nám to už naplánovala. Páje by to určitě poslal na poslední chvíli. :-)
DJ: Nedělej tajemnýho a vysyp to, když už jsi to nakousnul.
JR: Ty voe Járo, kdybys viděl, co se ve čtvrtek dělo, uplně by ses musel stydět. Opravdu, úroveň klesá, musíš se rychle uzdravit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama