Dovolená v Rakousko-Uhersku, část druhá – Rakousko

18. října 2009 v 11:00 | JR |  Rakousko-Uhersko 2009
Vraťme se opět k zajímavějším věcem, než je psaní o horečkách a nekonečně neubíhajícím čase na nemocničním lůžku. Využiju chvíle, kdy jsem schopen se soustředit a je mi relativně fajn a provedu vás opět částí naší poslední dovolené.
Byl to jen týden s oběma víkendy, takže se nemusíte bát ničeho sáhodlouhého, ani exotického, všechno se to dá srovnat s výletem na Kokořín, jak by řekl klasik.
Začneme tak jak jsme začali i my, a sice naším víkendem v rakouském Jogllandu (horská oblast asi 120 km jižně od Vídně) v městečku Retteneg, resp. v jedné horské "Hütě" nad ním. Jak jsem se zmiňoval v prologu, původně jsme tam měli a pak zase neměli jet, ale nakonec jsme tam jeli, abych tak řekl. Srozumitelné?
Zkrátka nás Terka ukecala, abychom ji doprovodili, aby tam nebyla sama Češka mezi samými němci. Nelitovali jsme.


Nejprve ale jednu technicky-zeměpisnou zajímavost. Když jsem v pátek plánoval trasu, zjistil jsem, že navigace i google maps ukazují jako nejrychlejší cestu do toho Rettenegu, a teď považte, přes Německo! Nejrychlejší je zkrátka objet tu naši zemičku kolem po německých dálnicích, což jsme také učinili. Člověk má sice takový divný pocit, když jede z Varů do Rakouska přes Cheb, no ale evidentně to bylo opravdu rychlejší.
Po cestě jsem musel pořád hlídat, jestli se Terka za námi drží, proto jsem měl jedno oko upřeno dopředu na cestu a druhé do zpětného zrcátka (až mě z toho večer bolela hlava). Trvalo nám to asi 6 hodin, možná i trochu víc, v Rakousku se totiž pěkně rozpršelo a průjezd horami snad s tisícovkou tunelů byl docela nepříjemný.
Na místo srazu jsme naštěstí dorazili ještě relativně rozumně večer, kamarádi Terky nás tam vyzvedli a jelo se ještě kus do hor na onu chatu.
Tam už pak bylo teploučko, útulno, dobré jídlo a pití, překvapivě dobrá společnost a tak nám víkend krásně utekl.

Tak to je ta naše chalupa - my s Gabčou bydleli dole, zbytek v podkroví, většinou jsme ale byli všichni ve "společenské místnosti".
není nad klasický rustikální styl, že?výhled z terasy naší chaty, na této louce se pásly krávy, zvonily zvonci... agroturistická idilkaAsi nejnázornější budou stejně fotky, tak uvidíte. V sobotu jsme si udělali autovýšlap na jeden z nejvyšších místních kopců (kolem 1600 m), trochu se prošli po hřebeni, pováleli se v trávě a užili si horského vzduchu.
Večer byl pak ve znamení stolních her (osadníci se dají hrát mezinárodně) a pak též jedné velmi veselé hry zvané "kings cup" - jejíž princip nebudu do detailu popisovat, ale stačí když napíšu, že se u toho dost pije a je hrozná legrace.
V neděli jsme si už jenom dopoledne zašli na houby, což byl zážitek sám pro sebe, protože to vypadalo, jakoby tu nikdy nikdo houby nesbíral. Daly se trhat, co trhat, sekat kosou! To jsem ještě nikdy nezažil, takovou úrodu! Pravda, převažovaly hlavně lišky, ale i hřiby se našly a také dva krásné křemenáče. To bylo zajímavé, protože to Němci prý nesbírají - prý jen lišky a hřiby.
Celkově to byl moc pěkný víkend, poznali jsme nové sympatické lidi, přálo nám počasí a byl to celkově výborný začátek dovolené.

všechny české účastnice zájezdu, zleva: Saša, Terka a GabčaVyhlídka, alias Aussichtsturm, díky mlze však nebylo skoro nic vidět

po tomto hřebeni jsme se prošli


těm nápisům se nedalo odolat...


Sašenka byla v tomto prostředí naprosto nadšená - coby salašnický pes je toto její živelJá bych se tak dva tři roky válel a pak se uvidí...


krajinka jako malovaná, což?tohle jsme měli za půl hodiny nasbírané


tohle krásné panorama jsme měli hned kousek u chaty, na tom kopci vpravo jsme byli


kompletní fotky jsou zde (str., 1-2):
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Proky Proky | E-mail | Web | 18. října 2009 v 12:53 | Reagovat

Krasna krajina a houbicky!

2 VP VP | 27. října 2009 v 23:48 | Reagovat

Chlape, nebýt toho výše umístěného špitálu, snad bych i nepatřičně prostořece, leč o to upřímněji, vzdechnul: sakra, ty si umí užívat života... jj, Österreich - Ungarn, to byla destinace...  

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama