PPP aneb První postšpitální působení

19. listopadu 2009 v 18:00 | JR |  Reporty
Je to tak, opět jsem držel karty v ruce. Ve chvějící ruce, nutno dodat, ale byl to krásný, povznášející pocit. Za tento krásný okamžik musím poděkovat pánům bratrům M, kteří se včera dostavili k nám domů a my tak navázali na prastarou tradici domácích působení u hranatého stolu a půllitrů horkého čaje.


Poněkud zvláštně patří dík i všem, kteří se nedostavili, tj. panu krajskému radovi PK a panu velkoobchodníkovi RS, kteří nepřišli pouze z ohledu k mému zdravotnímu stavu, neb se u nich doma velmi smrká a chrchlá. Pan MB, se nedostavil s tradiční (a chabou) výmluvou, že nedostal opušťák a navíc musí ještě pracovat. U něj lze tedy poděkovat snad jen za to, že díky tomu, že nedorazil, jsem nemusel pouštět Wolfensteina a ponocovat bůhví do kolika do rána.

Tak tedy jak se to všechno včera seběhlo. Předně, bylo to velmi krátké působení, neboť stanovený start ve 20:00 se nepodařilo dodržet a náš "třetí" (pan MM) dorazil až kolem tři čtvrtě na devět. Zároveň se končilo brzy, neb pan DM spěchal ku ženě a novorozeněti a já byl po hodině a půl sezení a namáhání pravé ruky od flekování také velmi unaven.
Přesto to však bylo působení důstojné a na patřičné úrovni (kterou jsem samozřejmě musel hlídat a tvrdě vyžadovat já, neb pan MM měl tendenci se "rozkecávat").
Nemyslím, že bychom hráli nějaké výjimečné hry, pan DM si dal dvakrát dvě sedmy, jednou měl smůlu protože jsem měl čtyři strkací proti, zanedlouho si to však vynahradil i s úroky, neboť uhrál lepší dvě sedmy, takže v tomto ohledu jsme byli tratni spíš my.

Já sám jsem také jednou šel do královské hry, avšak špatně jsem zvolil (týdny netréninku se projevili), měl jsem pět na pět, krom jednoho esa všechny ostré od obou podstatných barev, ale nevynášel jsem. A já dal ty, co mi chybělo eso, jako strkací, což byl tragický omyl, který jsem splatil na konci po šesti korunách každému. Ohledně kvality hry bych negativně vyzdvihl snad ještě jednou sám sebe, kdy jsem boural panu MM sedmu s mocnou přesilou (měl jsem 3 proti, eso a pan DM ještě jednoho trumfa) a kdybych byl býval počítal trumfy, nemusel jsem tam zbytečně dávat tu zelenou desítku abych pana MM trumfoval. Jelikož to však na celkovém drtivém vítězství nic neměnilo, odpustil jsem si tento drobný kartihříšek a udělil jsem si jen třikrát kartináš s drobným pokáním.
Mohlo by se zdát, že mé kartismysly a hráčský um zcela otupěly tou téměř dvouměsíční absencí (poslední působení na kterém jsem byl bylo 24.9. kdy jsem skončil 7 Kč v mínusu), je však třeba podotknout, že jsem i ve špitále trochu trénoval, byť ve virtuálním světě, který není zcela ideální (je to moc rychlé a na monitoru poněkud nepřehledné, chybí ten hmatový vjem, spolu s pohledem na mimiku a zpocené tváře soupeřů). V každém případě když je nouze nejvyšší, tak www.talon.cz není vůbec k zahození.

Jediná doopravdy slabší chvilka včerejšího večera pak byla, když pan MM položil vylicitovanou sedmu, s tím, že nic nemá a když nám ukázal karty, měl tam zcela jasnou rudou stovku, při které bychom nemohli bývali byli uhrát víc jak dvacet. Inu, kdo chce víc, nemá nic a pan MM místo inkasa 3,20 Kč od každého platil nám po 1,20 Kč. Krom toho si vysloužil mou škodolibou poznámku, že ho za to Kartibůh potrestá.

Dvě zajímavosti pak vynikly z celého působení nade vše. Zaprvé to byl neuvěřitelně dlouhý závěr, kdy hláška "do červeného esa" padla kolem desáté hodiny, to eso jsem měl já a jelikož poslední hra stále ne a ne být hraná (buď jsme to skládali s flekem na hru bez re, nebo se hrály ložené hry), rozdával jsem "naposled" třikrát! Trvalo to celé půl hodiny, než se pan DM (který právě pospíchal domů nejvíc) vysvobodil nějakou ošklivou, ale hranou, červenou stovkou.

Druhá a snad ještě zajímavější věc byla, že na konci po závěrečném sčotu jsem zjistil, že jsem přesně 1 Kč v plusu, což byl ale obnos, který jsem do hry doplnil přidáním 5ti dalších dvacetníků (které se jinak nepočítají). Celkově jsme trošku "přihlinili", aby nám dvacetníky nechyběly, jak se začasté stává. Pan krajský rada z toho jistě bude "nadšen", ale má smůlu, to jsou ta nebezpečí domácích působení, zejména v domácnostech kde jsou ještě plné bedny hliníkových mincí, které byly nějakým pochybným výnosem v době mé dovolené zneplatněny.
Tedy odečtu-li tu korunu, pak se dostávám na přesnou, rovnou, dalo by se říci i absolutní nulu! Což je podruhé za 277 mnou zaznamenaných působení! Vskutku kuriózní věc.

Zde je vidět, že reporty bych psát pravidelně neměl, protože písemný záznam je snad delší reality. Hrozně jsem se u toho rozkecal, vážení čtenářové prominou, ale tohle je srdcová záležitost.
Doufám, že se brzy budu moci navrátit na kolbiště k podobným účelům patřičně náležící, tedy do hospody, mezi lidi.

Aby to nebylo tak suché (rozuměj plné textu), dám sem symbolický obrázek - pohled z okna našeho obyváku na Tři kříže (alias karlovarský Vesuv). Je to můj oblíbený pohled, který mám vyfocený v různých ročních dobách a vůbec, to by bylo na samostatnou výstavu. Tento snímek je z 12.11.2006, tedy tři roky starý, dnes to vypadá prakticky stejně.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 djová djová | 19. listopadu 2009 v 18:48 | Reagovat

tak jak udržíš karty, jsi zdráv, tož gratuluju!!!

2 lékarník MB lékarník MB | 20. listopadu 2009 v 0:04 | Reagovat

zastyděl jsem se v koutku duše za svou neúčast, budu zpytovat kartisvědomí

3 DM DM | 23. listopadu 2009 v 8:27 | Reagovat

Pěkně jsi slova naklad a oživil tak vzpomínky pokryté prachem dalších událostí. Příjemné bylo vaše pohostinství, hra byla krásná, pivko dobré, takhle si představuji kartinebe.

4 DM DM | 23. listopadu 2009 v 8:28 | Reagovat

Jo a taky jsem byl dost v plusu...

5 littlekey littlekey | 23. listopadu 2009 v 8:39 | Reagovat

Mrzí mě to, chrchlání a smrkání ještě podpořily neštovice (Piškotovo)...Podle textu vydařené působení, jestli ti to stav dovolí, ve čtvrtek u Kubrychtů, bude Lenička :-)

6 JR JR | 23. listopadu 2009 v 14:46 | Reagovat

Já mám taky velké nutkání ve čtvrtek dorazit. Ale ještě mám trochu bobky, tak uvidíme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama