3x z bílé stopy

11. ledna 2010 v 17:50 | JR |  Fotoreportáže
Je na čase oprášit zašlou slávu návštěvnosti tohoto útvaru a aktualizovat informace o mé utlumené životaschopnosti. To, že jsem se dlouho neozval, nebylo způsobeno tím, že by se mi přitížilo, naopak, rekonvalescence probíhá výborně, postihla mne však choroba nad jiné nepříjemná: roční uzávěrka.

Je to nezmar, potvora jedna chlupatá, nezabírá na ní nic jiného, než spousta práce, o nervování se a nemyslení na nic jiného ani nemluvě.
Minulý týden jsem ovšem "uzavřel", jestli úspěšně, to se uvidí na konci měsíce, až přijedou páni auditoři, nastává však krátké období vydechnutí a restrukturalizace priorit.

Vlastně jsem to mohl jsem to napsat i jednodušeji, zkrátka, byli jsme letos poprvé na běžkách!


A kdyby jen jednou, za dva víkendy nového roku jsme stihli už tři výlety v bílé stopě, což ve svém stavu považuji za velký úspěch! Poprvé jsme vyrazili hned v neděli druhého ledna. Prvního se to snad ani nesluší někam vyrážet, když navíc vstáváte v poledne, už to ani nemá cenu. Naše tradiční prvoběžková destinace jsou Abertamy a tamní okruh směrem k maringotce.


Pohled na Abertamy z místa, kde jsme se otáčeli (tohle panorama se moc nepovedlo, ale jiné nemám)

Musel jsem napsat "směrem", protože na poprvé jsme až tam nedojeli. Sněhu bylo ještě před týdnem docela málo, jen takový poprašek na zmrzlé ledovce, stopa pořádná žádná a tak jsme to cca v půlce cesty zabalili. I tak nám to stačilo, přece jenom, moje fyzička toť méně než polovina té špatné fyzičky, co jsem měl loni (kdyby z toho někdy někdo udělal graf, tak by to byla moc ošklivá křivka, ta moje fyzička), navíc Gabča sebou cestou zpět plácla o zem a ukázalo se, že ledovka je ještě tvrdohlavější, než ona (modřinu má dodnes).


To jsem celej já!To byl také jediný výlet, kdy jsme měli pořádný aparát fotografický, ke kterému jsem si k vánocům pořídil zánovní stativ (pořádný, ne to prdítko, co jsem měl doteď), fotky ale nejsou nic moc, bylo celkem zamračeno.


paradoxně, fotky z foťáku jsou snad horší, než z telefonu, ale ono bylo hodně zataženo


Druhé "chodkování" se konalo minulou sobotu, původně jsme měli vyrážet i s chotí pana PK, ale nějak jsme zaspali a potkali ji, až na cestě zpátky. Zvolili jsme další osvědčený kus - Pernink směr Jelení (a modří už vědí, že?), ale opět jsme do úplného cíle nedojeli, resp. ani jsme to neplánovali a otočili to u chatky cca ve třech čtvrtinách cesty (aspoň myslím, že to bude tak 3/4). Oproti pošmourné a vlezlé zimě dole v údolí, byla na horách přiměřeně svěží, krystalická vlezlá zima, kdy se místy i to sluníčko vynořilo z mraků. Prostě nádhera. Jenom mi není jasné, jak jsme ještě
loni byl schopný ujet trasu Pernink - Jelení a zpět. Tuto sobotu mě i ta část docela vyřídila.


Krása bez komentáře

stopa jen nevýrazně prošlápnutá, ale za to nikde nikdo


Gabča s proviantním baťůžkem mne "jistila" zezadu, já měl čas se honit a pak kochat.


V neděli jsme pak byli znovu v Abertamech, zkontrolovat jestli už je to tam lepší - no, bylo, ale ne o moc. Oproti celorepublikovým kalamitám je u nás na horách prostě málo sněhu!
Stopa lepší než před týdnem, ale vyfrézovaný luxus jako na Božáku to teda není. Zvolili jsme směr (jasně, jasně...) na Horní Blatnou a pak dolů na Pernink a zpátky, je to tuším 7km okruh, taková odpočinkovka, tak akorát pro nás.

Během všech tří výletů jsme pozorovali naprosto fantastický nedostatek spoluběžkařů a tudíž naprostou volnost ve stopě, pohodu a klídek. Jedinou smutnou výjimkou byl jakýsi německý běžkařský zájezd, kde bylo asi patnáct lidí, kteří jeli v koloně, naštěstí brzy uhli a tak nám ten dojem nemohli zkazit.

Jediné foto z neděle - kousek nad Perninkem, kde jsme otáčeli zpět - obvykle tento potůček je zcela zasněžený a skoro není vidět. Holt málo sněhu.O víkendu jsme měl s sebou pouze aparát telefonický, který kromě telefonování umí ještě dělat obrázky okolí. Bohužel přitom není moc vidět na displej, tak je to vždycky sázka do loterie, co z toho bude. Navíc se mi většinou klepala ruka zimou i únavou.

Následující sobotu a neděli bychom dle plánu měli strávit na Šumavě s kamarády, běžky bereme s sebou, tak uvidíme jak se nám zadaří.

V každém případě bílé stopě zdar!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 djová djová | 11. ledna 2010 v 19:27 | Reagovat

tak to vám upřímně závidím!!!

2 Proky Proky | E-mail | Web | 12. ledna 2010 v 9:17 | Reagovat

No, tak vida opet na bezkach. Jen, tak dal a fyzicka bude lepsi a lepsi ;-)

U nas v Praze jsem vcera nameril 30 cm snehu, neuveritelne...

PS: Uz jsem si rikal, kdy pak konecne budou nove clanky na blogu a dockal jsem se.

3 Littlekey Littlekey | 12. ledna 2010 v 13:46 | Reagovat

Tak jsem se těšil, že spatřím foto své ženy ve stopě...a nic. :-) Ještě jedna poznámka, prvního ledna se běhá :-) Nejlepší je to, z Doubí do Svatošek a zpět :-)Na čas. Ještě jsem nenalezl odvahu publikovat foto své osoby z tohoto závodu. I pro mě to byla silná káva, když jsem se viděl jak vypadám při běhu .-)

4 JR JR | 12. ledna 2010 v 14:04 | Reagovat

LK: no jo, pan sportovec... to není čím se chlubit, že jsi si pořádně neužil Silvestra.

Proky: já myslím, že je v Praze víc sněhu, než tady, i když teda včera připadl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama