Kulturní smršť poslední doby

16. května 2010 v 15:12 | JR |  ostatní
Z několika předchozích blogů by se mohlo zdát, že neděláme nic jiného, než s batohy na zádech a pohorkami na nohách obcházíme okolní kopce. Není tomu tak. Přes týden se krom zaměstnání věnujeme též poměrně intenzivní kulturní zábavě.
Je na čase krátce zmínit alespoň některé z kusů, které jsme viděli, abych mohl doporučit, nebo varovat případné další obecenstvo.

Charleyova teta
Charleyova teta - 15.3.2010, Divadlo Na Jezerce (hostování v Divadle Miroslava Horníčka v Plzni)

Představení, kde jsem vzal na milost herce Radka Holuba, který mi nějak neseděl, zejména v televizi v seriálu Černí baroni (snad jsem se na to kvůli němu přestal i dívat). V této hře, kde hraje Charleyho tetu, ovšem exceloval.
Byla to fakt legrace k popukání, uznávám, že to není kdoví jak velké uměni, když se člověk celou dobu chechtá chlapovi, který se převleče za ženskou, ale když už jde člověk na komedii, tak se má taky zasmát a tohle představení je v tomto směru naprosto ideální.
Malou ale úctyhodnou roli tam měl také Lubomír Lipský, hrál sluhu Brasseta. Myslím, že mu jsou role sluhů souzené.
Pár slov k Divadle Miroslava Horníčka v Plzni - je to v takovém tom ošklivém paláci vedle (bývalého) Prioru, tuším že jsem tam byl kdysi dávno také na něčem, tedy prostředí nic moc, divadlo samotné však docela fajn a útulné.

Vřele doporučuji, více na:

Paní plukovníková
Paní plukovníková - 13.4.2010, Divadlo Na Jezerce (domácí, tj. pražská scéna)

Opět divadlo na Jezerce, tentokrát na své domácí scéně ve stejnojmenném parku v pražských Nuslích, krásné představení v krásném prostředí, dalo by se shrnout. Nejprve jsem se tedy lekl jak vypadá hlavní hvězda představení, paní Bohdalová, pak jsem si ale přečetl, že jí je už skoro 80. let, takže i zpětně to musím brát jako neskutečný výkon, protože ta hra na ní, resp. její postavě stojí. A myslím, že to "Jiřince" fakt sedí, je to komedie, ale už ne taková k popukání (tedy ne tak úplně situační), místy je to dokonce smutné, což právě podtrhuje výsledný dojem, že "je to víc ze života".
Rekapitulace: skvělá Bohdalová, krásné divadlo, výborný Staropramen v divadelní hospůdce, snad jen to parkování by mohlo být vyřešeno lépe.

Rovněž vřele doporučuji, více na:

Vdovou proti své vůli
Vdovou proti své vůli - 23.4.2010, Divadlo Ypsilon (představení v Karlovarském městském divadle)

Lístky na tohle představení u nás v KV jsme měli už dávno, bohužel na první balkon až do poslední řady, což se ukázalo jako dost pitomé místo, protože výhled odtamtud je opravdu velmi špatný. Nevím, možná je to tím, že jsme byli zmlsaní z předchozích představení kde jsme měli vždycky VIP lístky (navíc jsme je neplatili), tak teď to najednou byl šok. Kukátko jsme nechali doma, což se ukázalo jako dost neprosíravé.
Představení bylo podle nějaké nově objevené hry Marka Twaina, Ypsilonka je vždycky tak trochu jiná, byla to taková fraška se zpěvy, kde sledovat děj bylo poměrně komplikované, protože vše na jevišti mělo vysokou dynamiku. Z hereckých hvězd snad jenom pár jmen: Lábus, Dejdar, Vacek - všichni skvělí. Protože ve hře hráli malíře, v jednu chvíli byla na jevišti zcela (naprosto zcela!) nahá žena, to byl ten moment, kdy jsem litoval toho kukátka doma v šuplíku. Ostatně, podívejte se sami, zde je zcela přesný snímek:
V hodnocení této hry se naše společná domácnost rozcházela, mně se to líbilo, protože to bylo takové zvláštní až divné, Gabče se to moc nelíbilo, protože to bylo takové zvláštní až divné :-)
Obecně lze ale pánskému publiku vřele doporučit, a rozhodně se nevyplatí na lístcích šetřit!
;-)

více o představení zde:
Garderobiér
Garderobiér - 4.5.2010, Divadlo Bolka Polívky (představení v Karlovarském městském divadle)

V této sezoně naše zřejmě poslední představení v našem divadle, už toho bylo přeci jen letos dost. Na Bolkovi jsem už jednou, nebo dvakrát byl, mám ho rád, pana Lasicu taktéž, tak jsem si říkal, že by to mohl být báječný herecký koncert.
No, nebudu vás napínat, nebyl. Alespoň pro mne tedy ne. Možná to bylo opět tím, že jsme seděli nějak daleko (až 1. galerie, 3. řada), kde nebylo moc dobře slyšet, vlastně ani vidět (přestože kukátko jsme tentokrát měli), ale když mě prostě připadali oba mistři nějak moc staří, bez šťávy. Představení jako takové má podle mě daleko větší potenciál, možná, když byli mladší.... já byl prostě zklamaný,

více o představení zde:
Baron Prášil
Baron Prášil -13.5.2010, muzikál v divadle Hybernia, Praha

Poslední představení, které váhám započítat mezi kulturní, byl muzikál Baron Prášil v pražském paláci U Hybernů, kde jsme byli tento čtvrtek. Jednalo se o můj druhý muzikál (před dvěma lety to byla Angelika) a celé jsem to bral jako "že jim (muzikálům) dám ještě jednu šanci".
Po shlédnutí té Angeliky, z autorské dílny Michala Davida jsem se totiž utvrdil v tom, že se jedná o pokleslý žánr, u kterého nechápu proč je tak populární a lístky tak drahé. Tehdá se jednalo o firemní zájezd, letos jsem si to také nezvolil dobrovolně (prostě jsme dostali lístky).
Ten den mi však nebylo moc přáno. Ráno mi v práci zkolaboval notebook a celé dopoledne jsem se jej s kolegy snažili resuscitovat. Představení začínalo už v 18 hodin takže jsem se musel pustit poměrně brzo, abychom to stihli. V Praze na Kulaťáku jsme byli v 17 hodin a stejně jsme přišli pozdě. Ty zácpy v hlavním městě jsou pěkný hnus a jsem rád, že to se mne tady u nás netýká. Do práce z práce za 15 minut, to je výhoda bydlení na maloměstě, co si budeme povídat.
Přišli jsme tedy pozdě asi o 5 minut (já nesnáším chození pozdě!) a já se nestačil divit! Představení připomínalo ze všeho nejvíc jeden barevný kotlík. V originále Ein Kessel buntes :-) prostě veliká, ale veliká šou, plno kostýmů, hudba zpěvy, speciální defekty....
Já nevím. Já prostě ty muzikály nějak nezvládám. Jako estráda se zpěvy, nebo jako pohádka pro děti školou povinné to snad může mít úspěch. A ty speciální efekty a scéna, to je taky paráda, to je jako ve Vegas, zcela profesionální, pořád je na co se koukat, včetně kouzelnického vystoupení... ale děj? Nebo herecké výkony? Umělecká hodnota???
Kdepak, to u muzikálu prostě nehledejte, není tam.
Zde se opět naše názory ve společné domácnosti lišily, Gabče se to líbilo velmi, mně skro vůbec (byť kvalitu a nápaditost scény a kostýmů uznávám a vyzdvihuji). Myslím, že s muzikály jsem nadobro skončil.

Abych nezapomněl, Barona hrál Hůlka, hlavní záporáky (bylo jich víc) hrál Vilém Čok a pak tam byla ještě spousta selebrit, komickou roli měl Háma (v té Angelice mimochodem taky).

Oficiální stránky muzikálu jsou zde:

Příští pátek nás čeká ještě jedno divadlo - konečně si vybereme jeden z posledních svatebních darů "Den jak sen", kdy máme nejprve večeři U Kalicha a pak divadlo Na Fidlovačce. Jsem na to zvědav (na obojí). Po zkušenosti ze čtvrtka jsem ale hlavně zvědav, jak to v té Praze stihneme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 djová djová | 17. května 2010 v 8:02 | Reagovat

Téééda, to si někdo užívá :-) , ale je vám přáno!

2 Littlekey Littlekey | 17. května 2010 v 8:54 | Reagovat

Dobře ti tak, kdybys šel s náma do Chilli Chilli, měl by ses lépe. Sice tam zase nebyly intelektuálky, ale zahráli jsem si pěkně.

3 JR JR | 17. května 2010 v 9:04 | Reagovat

A to jsem ještě zapomněl napsat, že cestou zpět jsme hodinu zatvrdli v zácpě na dálnici kdesi u Jenče, zřejmě nějaká havárka, každopádně oba pruhy stály a museli jsme to otočit a jet pomalu v protisměru k nejbližšímu výjezdu. Celkově se tím cesta zpět natáhla asi na 3,5 hodiny a dorazil jsem ještě pozdějc, než z mariáše.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama