Májové pěší výlety - díl první "Mácháč"

12. května 2010 v 17:34 | JR |  Fotoreportáže
Čas neúprosně letí, ani ne za měsíc (možná) poletíme tam, kde dává Katla dobrou noc. Přestože je situace v leteckém provozu stále vrtkavá, věříme, že se na místo dopravíme včas (5.6.) a v pořádku. 
Trénovat pěší výlety je proto nezbytné a tak se snažíme s tou (hlavně mojí) slabou fyzičkou něco dělat. Bohužel se to stíhá jen o víkendech, ale alespoň něco. Poslední dva byly opět zaznamenání hodné, řekl bych - nejprve krásná prvomájová sobota v Máchově kraji a posléze slavnostní zdolání nejvyšší hory Slavkovského lesa minulý víkend. Mám zde pár obrázků, tak se podívejte sami.

jaro je tu!
Fotka ze závěrečné zatáčky před obcí (a hradem) Houska. Zde, dle prohlášení pana lékárníka MB teprve oficiálně začíná járo, tedy jaro. Nezbývá, než mu dát za pravdu.V Máchově kraji, přesněji na Kokořínsku jsme se ocitli za účelem účasti na každoročním Máchově pochodu, tzv. "Mácháči", který již po mnoho generací pořádá "Sigi" Klsák, známý to karlovarský historik.

Počítali jsme to a tohle byla naše třetí účast, přičemž se ale nikdy jaksi nedržíme celé skupiny, i tentokrát jsme razili po vlastní ose a měli pouze společný průnik trasy v hospůdce Na konci sil, právě u hradu Houska. Celé by to bylo na dlouhé vyprávění, které by asi nemělo ten půvab, takže bude muset stačit, když napíšu, že to bylo "takové poetické, příjemné odpoledne".  A vy už budete vědět, že to zahrnuje cca 15 km pochodu a dlooooooooooooooooooooouhé posezení v restauračních zařízeních, zejména pak v posledně zmíněné hospůdce.

kaplička
malebná boží muka před rohlíkem, teda Houskou


Bohužel, tentokrát sehrál negativní roli můj špatný, dalo by se říci přímo zbrklý time management, jelikož jsme si v pátek chtěli užít ještě výletu na kole,  rozhodli jsme se  vyrazit až v sobotu velmi časně z rána (asi v půl sedmé) a tím pádem jsme celou výpravu zastihli ještě hluboce ležící spící. Tak mocný rozdíl to byl, jako bychom přijeli v jiné časové zóně a proto jsme se vypravili s Gabčou sami napřed, a teprve na Housce čekali na ostatní. Chyba ve výpočtu, který zapomněl zahrnout bouřlivé zapíjení čarodějnic majoritou výpravy..., co vám budu povídat. 

Klíčkovci
Z jinak ne zrovna vydařeného snímku je patrno, že jsme vyrazili "na těžko", tj. se stanem a spacákem, prostě pořádný trénink se vším všudy!

Naštěstí dorazili (novým extra velkým registrovaně partnerským vozem zn. Pažout Partner) i všichni Klíčkovci a to v naprosto dokonalém čase - právě, když jsme přicházeli na Housku. Takže ideální. Měl s námi kdo čekat na Godota. Akorát, že oni se ho nedočkali.


výprava
My naštěstí ano, téměř v zápětí poté, co Klíčkovic odjeli. Postupně se v hospůdce vystřídalo celé defilé postav, jak ze všech Cimrmanových her. Poslední sčítání, které jsem slyšel, bylo tuším 33, což je velmi slušná účast. Chaotický snímek zachycuje dynamiku celé sešlosti, kdy pořád někdo přicházel a zase odcházel (často někdo jiný, než ten kdo přišel).

V nepěkně oranžově předvolebních barvách lze na snímku zcela vlevo spatřit postavu hrdého otce (tzv. "hrdotce") pana Lékárníka MB, který v tom podivném vozítku protáhl celou pěší trasou i svého syna Františka. U jednoho stoupání, kde jsme s batohy na zádech měli co funět se mi tomu ani nechce věřit.

Jelikož jsme byli pořád jaksi "napřed" před celou výpravou, nějak se nám to dlouhé vysedávání už znebavilo a vydali jsme se po červené zpátky do Ráje, kde jsme měli zaparkovaný vůz. Někdy během sezení padla ta myšlenka, že se ještě v noci vrátíme domů, neb se mělo zkazit počasí (tahle moderní technika, internet na každém rohu je tak trochu dvousečná zbraň). Znamenalo to mimo jiné, že jsme ty batohy tahali celý den vlastně zbytečně. Přiznávám, byl to i můj návrh, prostě jsme se nějak náladově nesesynchronizovali se zbytkem výpravy, za což mohl časový posun a množství vypitých nealkoholických piv. 

Večer jsme pak ještě poseděli a pohráli Citadelu s MBovic  a asi v jedenáct opravdu vyrazili domů (přičemž cestou se přehnal pěkný lijavec).


Obecně lze Máchův kraj a pochod velmi vřele doporučit. Je na světě málo míst, které mají takové kouzlo, zde se navíc plynně dohovoříte česky, tedy alespoň do doby těsně před zavírací hodinou ;-)

panorama z Ráje
Jedna nezbytná panorámovka na závěr - výhled z místa zvaného Skalní zámek, nebo tak nějak.


P.S. GPS dokumentace trasy bohužel neexistuje, protože tou dobou jsem měl telefon ještě v opravě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Proky Proky | E-mail | Web | 12. května 2010 v 22:12 | Reagovat

Vtipne vypraveni a pekne jarni fotky :-)

2 jm jm | Web | 12. května 2010 v 22:19 | Reagovat

Hlavně klobouk z hlavy dolů a díky za kolektivní pohled:-)

3 JR JR | 12. května 2010 v 23:00 | Reagovat

Proky: díky, díky.

JM: Já osobně, snad krom výkonu pana lékárníka nevidím důvod snímat pokrývku hlavy. Snad jedině za účelem vyjádření upřímné soustrasti, jak špatně na tom jsem. Ale počkejte si na pokračování z minulé soboty, to už považuju za (v našich měřítkách) výkon!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama