Procházka na Pajndl

25. května 2010 v 22:53 | JR |  Fotoreportáže
Dneska jsem se chystal napsat (jistě) nadšenou recenzi z koncertu Vládi Mišíka a ETC, na který jsme měli zarezervované lístky. Jenže koncert byl pro nemoc kytaristy na poslední chvíli zrušen, a kdoví, jestli bych ho byl vůbec stihl. "Letěl" jsem tam z práce ještě v "plné polní" jak říkám tomu, když musím mít sako a kravatu, musel jsem jet dokonce autem a celkově to bylo tak nějak moc ve stresu, takže mě to nakonec zase až tolik nemrzí. Tím pádem se ani vy nemusíte bát, žádná kultura už nebude, dneska byla televize - na dvojce běžela Čínská čtvrť s Jackem Nicholsonem, to byl vcelku důstojný program.

Místo kultury ovšem dnes přidám tradiční mapku, fotky a graf. Ano, v neděli jsme si zvládli udělat zase malou procházku. Tentokrát z Perninku na Pajndl.

Trasa cesty Pernink - Pajndl
Nokia Sport trackeru, resp. jeho výstupů se asi nikdy nenabažím. Nebude to znít divně, když napíšu, že mě začalo bavit chodit delší procházky hlavně kvůli tomu?  Doufám každopádně, že to bude fungovat i na Islandu.


Po kulturně a společensky plnohodnotném pátku a sobotě, jsme v neděli nechtěli podnikat nic moc náročného (člověk musí jít do práce fit, aby byl připraven pro císaře pána bojovat do roztrhání těla), tak jsem si usmyslel, že Gabču konečně vytáhnu na Pajndl, alias Tisovský vrch nad Nejdkem. 
Sám jsem tam byl jen jednou, kdysi před devíti, desíti lety a moc se mi ta rozhledna líbila. Jako výchozí bod jsme si vybrali nádraží v Perninku, které je nám tak dobře známé, stejně jako úplný začátek cesty, ovšem v poněkud jiném, mnohem zasněženějším, podání. Odtamtud obvykle vyrážíme na naše první běžky.
Cesta po sjezdovce vzhůru a následně lesem na Tisovský vrch byla sice příjemná, ale poněkud nefotogenická, vlastně se šlo pořád lesem, a dokud jsme nevylezli na rozhlednu, nebylo ani nic vidět.

rozhledna Pajndl
Takhle má vypadat pořádná rozhledna a ne ty ocelový monstra, co se dělají teď! Nehoupe se to, stoupá se pěkně uvnitř, kde nefouká, člověk nemusí koukat dolů.... 
panorama z Pajndlu
panorama směrem na Nejdek, znalci (při dostatečném zvětšení) jistě poznají mého dřívějšího Arbeitsgebera.


Dalekohledím
Já jsem si mohl vše dostatečně přiblížit dálkozorem, neocenitelnou to pomůckou každého správného rozhlednového turisty.


Jak je vidět z mapy, cestu zpátky jsme vzali trochu oklikou, byť jsme si to i trochu zkrátili oproti původnímu plánu a vyhnuli se sestupu až do Nových Hamrů, ale vzali jsme to po modré trochu zkratkou. Po cestě jsme potkali pouze několik německých turistů, jinak nikoho.

západně od sjezdovky
Ještě než jsme se v tom našem "obloučku" na západ od perninské sjezdovky dostali k cestě, která prezentuje v zimě Krušnohorskou lyžařskou magistrálu, šli jsme docela romanticky vyhlížející "polňačkou-lesňačkou", kterou budeme muset v zimě vyzkoušet, jestli na ní budou protažené stopy, protože by se tam dal udělat krásný malý okruh. Výhledy byly pěkné i teď na jaře.

Na závěr už jen nezbytný graf s převýšením, který opět zkresluje cca o 40 metrů nad mořem, ale na to už jsme si zvykl.


převýšeníJá vím, já vím, 15 km sotva stojí za to, abych to dával na blog, ale když už to tu je.... 

P.S. Legrační je, že ačkoliv jsme vycházeli a přicházeli do stejného bodu, v grafu jsme skončili o dobrých deset metrů výše (ne-li víc). Že by nám mezitím ty Krušné hory povyrostly?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 djová djová | 26. května 2010 v 9:04 | Reagovat

ještě mám v živé paměti, když jsme se tam z Hamrů vydali, tehdy s Majdou v kočárku a s Kájou, slušně lilo, cesta samý kámen... O_O

2 JR JR | 26. května 2010 v 9:27 | Reagovat

Jo jo, z Hamrů je to pak hrozná cesta, tu my šli jenom dolů. S kočárkem to musel být  opravdu adrenalinový zážitek (kterýmkoliv směrem). Z té druhé strany to byla pohoda.

3 dj dj | 27. května 2010 v 22:34 | Reagovat

žena zapomněla poznamenat, že to bylo po vichřici, tudíž polomem.

4 JR JR | 28. května 2010 v 14:55 | Reagovat

DJ: tak nějak mám pocit, že tam je polom neustále. Anebo to neuklízí. Když jsme šli dolů, tak tam bylo přes cestu taky pár stromů.

5 sargo sargo | 28. května 2010 v 20:18 | Reagovat

To je náhodou dobrá motivace pro vejšlap. Skoro tak dobrá, jako "ať je o čem psát na blog" :-D

6 jm jm | Web | 31. května 2010 v 23:50 | Reagovat

Hmmm - přijde den a já přijdu na tuhle rozhledničku:-)

7 DJ DJ | 2. června 2010 v 20:30 | Reagovat

ta keška, co tam je, čeká, že ji budeme adoptovat :-)

8 JR JR | 2. června 2010 v 22:20 | Reagovat

jo jo, nejlepší keška je pod ledem a jmenuje se Katla... dost možná ji uvidíme hooooodně z blízka, i když budeme mnoho kilometrů od ní.

Mám předcestovní depku, divný, co?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama