Report z působení 29.7.2010 aneb i mistr se někdy utne...

30. července 2010 v 12:51 | JR |  Reporty
Pozn. autora: tohle je text pouze pro zasvěcené, ostatním to bude připadat jen jako drama s dobrým koncem

Já o tom ale musím alespoň krátce napsat! Včera bylo zase jedno pamětihodné působení. Takhle divoké hry už dlouho nepamatuji, tolik stovek a betlů a lepších dvou sedem....


Sešli jsme se v té nejtvrdší sestavě tj. pan krajský rada PK, pan velkoobchodník RS, pan DM a já. Tedy takzvaná hrubě-domácně-produktivní frakce, neboť pan lékárník MB a pan doktor MM se z neznámých příčin nedostavili. V poslední době bývá účast stoprocentní a zábava na úrovni a velmi, velmi dlouhá, skoro jako za starých časů v restauraci U Doubků, nebo když jsme ještě chodívávali do Dobré duše.
Bylo to tedy po dlouhé době poprvé co jsme nehráli na dvě ligy, měli jsme klasického pauzíráka (při kterém se i nehrající hráč finančně účastní) a snad o to více peněz se "otočilo" a o to vícekrát bylo bráno jméno kartiboží nadarmo. Včera se však jeho existence zcela jasně prokázala, byť nás pravokartivěrné teda hodně zkoušel.

Je potřeba ještě vyjevit tu skutečnost, že jsme poměrně nedávno zavedli zpoplatnění renonců, což jsou kolikrát děsivé scény, neboť i taková věc jako vyložení karet jako ložených, když hra ještě ložená není, považujeme za renonc a aktér platí jak mourovatej, byť by to tak či onak vyhrál. Tyto případy se stávají panu krajskému radovi, který po počátečním odporu na hranici hysterie nakonec rezignoval a dává si pozor. Dále pak je častým přispěvatelem pan velkoobchodník RS, který celý tento systém zpoplatnění sám navrhl, zřejmě proto, že se jako dobrý a čestný mariášník za podobné chyby stydí a touží se férově revanžovat.
Já sám, jsem až do včerejšího večera z placených renonců pouze těžil, neb má hra se vyznačuje minimálními abscesy tohoto typu (bez-vadná hra, to je jedna z mála věcí na kterých si zakládám), ovšem když už to mělo přijít, tak s plnou parádou. Licitoval jsem se tuším s panem DM a šli jsme stále výš a výš, stovka, betl, durch - dvě sedmy... a byl bych šel ještě dál. Měl jsem červený a žaludy pět na pět, sice bez výnosu, ale vysoký a v talonu jsem dokoupil úplně ideálně žaludovou desítku a červenýho svrška. Hlásil jsem tedy hru královskou, téměř snově-záložnicky-důstojnickou - sto plus dvě sedmy v lepších, maje to prakticky ložené.

Ouha! To nebyla žaludová sedma! Devítko, ó žaludová devítko, kterak jsi podobná sedmě při chatrném osvětlení a veliké touze zvítězit! Fatální chyba! Renonc, to znamená, jako by to bylo oflekované a měl jsem to za 24 Kč každému, tj. 3x24 = 72 Korun! A to jsem ještě dostal "slevu" na tu stovku, kterou mi nepočítali. The horror!

Ono teda, dnes s odstupem vidím, že jsem vlastně měl teoreticky právo to hrát i bez té sedmy, mohl jsem prostě dostat fleka na dvě, ale uhrát těch 130, takže by to nebyla taková hrůza, ale takový postup sám považuji za nemorální a zkažený, proto jsem vyprázdnil své nešťastné pépépéčko a poklesl na mysli.

Mé následující hry se nikterak nesnažily mi ze prekérní situace pomoci a v jednu chvíli jsem se až na dohled přiblížil hranici stokorunového mínusu, což bylo tak strašné, že si mi z toho ještě teď ježí zbylé vlasy hrůzou na hlavně!
Naštěstí, na nejhorší nedošlo. Naopak, kolem desáté, s příchodem nehrajících kamarádů pana DM se situace pozvolna začínala otáčet a došlo i na úspěšný reparát z lepších dvou sedem (už ani nevím, jestli se stovkou, nebo bez) a několik dalších úspěšných a výživných her. Zkrátka, ať se to zdá jakkoliv neuvěřitelné, zavíral jsem pytlíček s třemi korunami v plusu. Toť prosím je jasný a nezpochybnitelný důkaz kartiboží existence!

Krom tohoto neuvěřitelného obratu bylo ještě několik zaznamenání hodných her, kdy jsem kupříkladu uhrál kulovou sedmu se čtyřmi nejnižšími trumfy (opravdu, sedm, osm, devět, spodek, nic víc), dále pak pucknutá lepší sedma pana krajského rady, při které jsme měli 140 proti, a která ho stála pěkný balík (tuším, že 9,60 každému) no a nakonec jedna velmi zvláštní situace, kdy jsem pauzíroval, ale chlapci se divoce licitovali až do betla, nebo snad durcha, kterého nakonec měl pan krajský rada a byl ložený. Jenže, podle toho, co bylo v talonu (lepší sedma a ještě jedna červená), by bývali byli měli ložené hry i pan RS pan DM, a to oba (!) lepší dvě sedmy, pan DM dokonce se stovkou! Oba měli jednu silnou barvu a tři červené. To byla velmi kuriózní situace!
Tak či onak bych já, coby pauzírující platil, takže to dopadlo ještě celkem dobře.

I takové věci se u našeho zeleného sukna dějí. Pánové advokáti zaváhali, když nepřišli.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Littlekey Littlekey | 31. července 2010 v 11:23 | Reagovat

Nejdřív bych poopravil tu histerii v souvislosti s mou osobou a renoncama, ale nasranej jsem byl a zaplatil jsem poctivě.
Já byl jistou chvíli, bylo to těsně před desátou a příchodem Totha(nebo jak se vlastně píše)asi 60 v plusu. Pak jsem se kartirouhnul a uklidil jsem si základní vklad do PPČka, ríkajíc si, že už jsem tolik v plusu, že dnes už prohrát nemohu. Kartirouhání před desátou a kibicové k tomu, toť smrtelná kombinace. Během půl hodiny jsem byl 30 v mínusu. Začalo to tou zmiňovanou rudou sedmou, pokračovalo dvěma se 4 strkačkama a rázem jsem tratil 60 Kč. Kartibouhu to však nestačilo a posílal na mě jednu katastrofu za druhou. Zaplať kartibůh, zřejmě má asi srdce, nakonec mě nechal odejít domu s 12 korunovým plusem.

2 Jarda Rejcha Jarda Rejcha | Web | 2. srpna 2010 v 10:06 | Reagovat

Chudák pan krajský rada JEN 12 korun v plusu...

3 jarmik jarmik | Web | 3. srpna 2010 v 19:45 | Reagovat

Působící reportáže jsou můj zcela zamilovaný žánr. To má úplně barokní dynamiku obrazu, vznešenost, osudovost, všechno.

JR = Santini naší doby:-)

4 JR JR | 3. srpna 2010 v 21:56 | Reagovat

JM: tak tomu ale opravdu říkám pochvala! Je to ovšem natolik úzkoprofilový žánr, že jej zařazuji jen vskutku jednou za kartiuherák :-)

5 Sargo Sargo | 5. srpna 2010 v 23:01 | Reagovat

Nemohu zde nesepsat jen kratičkou poznámku k dnešnímu působení.
Od dvoustovkového mínusu k finálnímu + 161 korun českých, to se každý den nepovede! :-D

6 JR JR | 7. srpna 2010 v 9:05 | Reagovat

Jenže vy hrajete hazard, ne? Korunovej to by se u nás asi neobešlo bez krveprolití. No, natrénujte (ještě pár let) a přijďte ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama