Neměl tam už být sníh?

14. listopadu 2010 v 22:07 | JR |  Fotoreportáže
Dneska bylo tak krásně, že jsem (přes značný odpor) musel souhlasit s pěším výletem. Nakonec se to protáhlo na cca 13 kilometrů, ale bylo tam krásně. Jenom mám neodbytný pocit, že loni touhle dobou jsme tam už byli na běžkách.
Boží Dar - rašeliniště
Toto je nová stezka přes božídarské rašeliniště, ovšem ještě není hotová. Po cca 300 metrech končí a nechcete-li ruinovat přírodu svými botami, musíte se vrátit stejnou cestou zpět.


šli jsme takové zvláštní kolečko, sem tam jsme se vrátili když jsme zjistili zkratka možná nebude tak docela zkratkou.

Božídarské panorama
ano, poznáváte to správně - byl použit polarizační filtr, na tuhle oblohu je to skoro hřích ho nepoužít.


Boží Dar - cestou na Myslivny
část cesty "po červené" vedla po silnici, docela tam byl provoz. Samí Němci, by mě zajímalo jestli všichni jezdí jen nakupovat?

vodní nádrž Myslivny
Vodní dílo Myslivny - cíl naší cesty. I když pravdou asi bude, že jsme možná větší část ušli teprve cestou zpět.

Samozřejmě jsme cestou viděli spoustu soch z Ježíškovy cesty, ale ty jsem nefotil, i když jsou moc pěkné. V každém případě mám pocit, že letos jsme toho v okolí Božáku nachodili, nebo na kole či na běžkách najezdili spoustu. Je to tam prostě fajn.

P.S. Mám rozepsaný další článek z Islandu, ale větší část čtenářů blogu byla na přednášce,  tak se mi do toho nějak nechce, připadá mi to už zbytečný dopisovat :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 djová djová | 15. listopadu 2010 v 7:56 | Reagovat

jak nemá cenu dopisovat? Všichni si nemohli dovolit na přednášku zajít ;-) ,sem se článkem!

2 Littlekey Littlekey | 18. listopadu 2010 v 9:09 | Reagovat

Tak přesně takový fotky jsem mohl mít z Kladské taky. Bohužel, můj nový zánovní objektiv s polarizákem si neporozuměl s foťákem. :-( Ale alespoň jsem viděl v okuláru, jak polarizák funguje :-) Ty barvy! :-)

3 JR JR | 18. listopadu 2010 v 11:01 | Reagovat

DJová: stále ne a ne se k tomu dalšímu článku z IS dokopat, už se mi prostě nechce. Prostě nech někdy ratolesti na krku manželovi a zastav se u nás na soukromé projekci :-)

LK: polarizák je základ úspěchu "líbivé" fotky (všimni si, že nepíšu dobré fotky), mám pocit že to s tím někdy až přeháním ale taky se mi to hrozně líbí - barvy, prokreslení mraků... já bych si to nejradši instaloval rovnou na brejle, to by pak ten svět byl hned veselejší.

4 djová djová | 18. listopadu 2010 v 13:19 | Reagovat

[3]: :-?  :-D O_O zkusím to nadhodit!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama