První běžkování v nové sezóně

5. prosince 2010 v 14:58 | JR |  Fotoreportáže
Sněhová kalamita má kromě spousty nevýhod i jedno pozitivum - dá se běžkovat! Letos jsme poprvé vyrazili včera, rovnou na Božák a bylo to krásné, byť nás to tedy úplně odrovnalo, jak ta fyzička přece jenom dostává na podzim zabrat.
běžky Boží Dar 2010
Tradiční pohled na Božídarský Špičák z výjezdového místa. Mraky se pořád honily, ale aspoň na začátku bylo ještě sluníčko. P.S. schválně si srovnejte tuhle fotku s tou ob článek níže.


Vyráželi jsme dost pozdě - ve stopě jsme byli asi o půl dvanácté, ale jsem rád, že jsme vůbec vyrazili. Řešili jsme totiž doma velký spor, zda půjdu na mariášový turnaj do Staré Role, anebo budu muset se ženou jet na vánoční trhy do Německa. Naštěstí zvítězil zdravý rozum a ochota ke kompromisu a myslím, že nikdo nelitoval.


běžky Boží Dar 2010 - 2
přiblížený pohled na Špičák

Fyzičku jsme měli opravdu slabou, každý kopeček nám doslova vyrážel dech, navíc mimo les strašně foukalo (což těm cca 10° pod nulou dávalo ještě větší grády), a tak jsme zvolili tu nejkratší trasu (jakousi obdobu malého ježíškovského okruhu) a drželi jsme se jen té vyfrézované stopy. V lese pak bylo kupodivu méně sněhu, než jsme čekali, bylo i pár docela vyjetých míst, kde vyčuhovala tráva.


běžky Boží Dar 2010 - 3
Poslední fotka, než se zatáhlo, pak už byla všude jen bílá mlha.

Celkový statistický přehled najdete zde (Nokia sport tracker je super věc), asi to bylo ve skutečnosti trochu míň kilometrů, GPSka v telefonu má tendenci nadhodnocovat.

běžky Boží Dar 2010 - mapa

Cestu jsme zakončili výbornou pizzou v Doubí u Bruna, doma jsem se pak musel z toho všeho prospat, abych byl fit na vánoční party u pana Lékárníka.

P.S. Ve stejnou dobu se ve stejné oblasti pohyboval i pan JM, ovšem nepotkali jsme se. Jeho referát naleznete zde


P.P.S. Kdybych se byl nepodíval na web kameru a neviděl, že je nahoře hezky, tak bych se byl býval asi nevykopal. Pokud neznáte, tak vřele doporučuji tyto stránky


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama