Rekapitulace posledních dvou měsíců. aneb proč jsem dlouho nic nenapsal.

15. června 2011 v 23:51 | JR
Možná to šlo napsat stručně - protože jsem línej. Ale to by nebyla ta pravá zábava, navíc byste se ochudili o novinky z naší nenápadné domácnosti.


Předně, má-li den 24 hodin, člověk z toho téměř polovinu stráví v práci, třetinu spaním, 1/12 jídlem 1/48 sledováním zpráv a zbytek času na záchodě, moc mu už na blog nezbývá. To si řekněme na rovinu. Na druhou stranu, toto jsou zlomky, které šly v libovolných obměnách použít pořád a přitom jsem blogy stíhal. Hlavní příčinu hledejme tedy jinde.

1)Pasivní zábava - máme novou televizi! S velikáááááánskou obrazovkou, LED diodami, satelitním tunerem, internetem, full HD filmy a kdovíčím ještě. To byl rozhodně v poslední době můj volnočasožrout č. 1 - tedy alespoň po tu dobu, kdy nám fungovalo asi 100 satelitních programů, které jsou jinak placené a při pořízení karty jsme je měli na 2 měsíce zdarma. Ech to bylo klikání! To si vůbec nedovedete představit. Mám z toho už hlavu úplně hranatou! Na(ne)štěstí nám to na konci minulého týdne skončilo a máme zase jen těch pár obehraných kanálů, které tolik času neseberou, a výsledek na sebe (v podobě tohoto blogu) nenechal dlouho čekat. V každém případě je ale nová TV pořád ještě "prešrs"
Náš milý (už vlastně malý) Samsung UE46C6900. Fotka nic moc, dělaná před chvílí s vestavěným bleskem, který tam dělá takovou divnou podélnou šmouhu


2) Byt - začali jsme konečně cosi podnikat s těmi našimi sousedícími, ale stále nepropojenými, nemovitostmi. Po téměř roce jsme se shodli na výsledné podobě velebytu, tak jak nám jej navrhl jeden pan projektant (holt, když se věci chopí profík má to hned jinou úroveň než ty naše "malůvky"). Ještě zbývá doladit podoba koupelen, ale už jsme se opravdu pohnuli. Průšvih je, že stále ještě přešlapujeme na místě co se týká rozhodnutí: stavební povolení (a prakticky nereálný souhlas všech vlastníků) ano, či ne. To by bylo na samostatný blog, na který možná jednou dojde, nicméně ledy se hnuly.

3)Sportovní aktivity. Ano, věřte tomu či ne, ale inspirován panem JM jsem si pořídil vlastní inline brusle a od té doby jsem na nich už dvakrát ;-) byl! V posledních dvou týdnech je to slabé s počasím, nebo jinými aktivitami, takže to ještě nemá ten "švuňk" ale ta chuť se hýbat tam je. Kromě toho jsme byli už několikrát i na kole, přičemž jeden, ten poslední, byl opravdu extrémní - jeli jsme z Varů do Klášterce nad Ohří - tam a zpět to bylo téměř 90 km a já jsem se vrátil jako absolutní troska. Pro úplnost nutno říci, že nápad jet do Klášterce přišel od Gabči, bohužel, nápad jet i zpátky byl můj (Gabča chtěla zpátky vlakem). No ale bylo to pěkné podél Ohře, ale mnohem víc do kopce a s kopce, než jsme čekali.

4)Výlety - kde my jsme to všude byli za poslední dobu? V Třebíči na romantickém víkendu (v pseudoluxusním hotelu, kterých bych rozhodně nikomu nedoporučil), na Mácháči (tradiční veselý pěší vandr v Máchově kraji spojený s prvním májem), v Bořeticích (na Pálavě) ve sklípku, což bylo náramně příjemné a gastronomicky řekl bych plnohodnotné, dále v Pardubicích na Aviatické pouti (po dlouhé době jsem chtěl na živo vidět letecký den a užil jsem si to, sice spáleny do ruda, ale užil), v Hlinsku za kamarády (s parádní koupačkou v lomech) no a minulý víkend v Popovicích tradičně na Dni Kozla (už asi po patnácté, nebo po kolikáté) Prostě jsme bussy, bussy, bussy.

Pokličky v Kokořínském dole, klasika nad klasiky.Nedaleko Pokliček je malá obec Sedlec, kde je naprosto neuvěřitelná hospoda, kterou provozují její majitelé čistě pro radost. Tam se nám stala ta "nehoda", že jsme s panem lékárníkem pěli (někdo by možná řekl řvali) do tiché noci prostonárodní písně, zejména pak jsme odzpívali celé album Ať žijí duchové (neznámo proč, prostě nás to nějak chytlo)krásný vzhled je na ten Máchův svět...Vodní nádrž Nové mlýny z Dívčího hradu - malebné to panorama.sklípek v Bořeticích, kde jsme strávili příjemný večer (a noc) provozuje sám pan StarostaPřiznám se, že jsem dosud z moravy preferoval téměř výhradně bílá vína, ale tahle Frankovka pana Surmana, mi velmi rozšířila obzory (a zornice)
autor pózuje před (podle jeho názoru) nejkrásnějším letadlem všech dob - Kadetem, na kterém se učili létat už američtí piloti před druhou světovou válkou (a právě v této kamufláži).

Grippen z "Tygří" letky. Překvapilo mne, jak malé letadlo to je.


To prosím není model, to je opravdická Dakota

5)Do pětice všeho dobrého bych měl zmínit nějakou kulturu, ale to bylo spíš slabší, byli jsme na Revizorovi ve Stavovském divadle s Donutilem, ale nějak mě to moc nevzalo. Kdybych ovšem sepsal seznam filmů, které jsme viděli na nové TV, vydalo by to na mnoho stránek. Byly tam určitě pěkné nové věci (King's Speech, You will meet a tall dark stranger, Vše pro dobro světa a Nošovic), ale přiznám se, že jsem okouzlen fenoménem HD TV a proto sháním i staré již dávno oblíbené filmy a pak je sleduji v této kvalitě - bombastických bylo například všech Sedm statečných (jsou tam vidět všechny proužky na džínové košili Yula Brynnera, co chcete víc?) nebo klasika Leon (Gary Oldmen je v HD ještě démoničtější než normálně) a hodně času zabral i nový seriál na HBO- Hra o trůny (Game of thrones), což je fantasy na které se opravdu dá koukat. Samozřejmě jsme viděli nespočet parádních dokumentů o cestování, přírodě a vůbec o všem možném.

Obloukem se tak vracím k bodu č. 1 a hlavnímu žroutu času. Ta televize má bohužel/bohudík jednu strašnou vlastnost - umí i nahrávat, takže hádejte kolik jsem si toho nahrál "na horší časy" až nebudeme mít ty programy? Externí harddisk s kapacitou 250GB je téměř plný....

Už mám ale rozepsaný začátek dokončení (ó jak je ta čeština pestrá) toho Finska, přece jenom, ono to vyprávění o noclehu v ledovém hotelu se bude do nastávajích teplých letních dnů hodit.

P.S. Kdyby byl zájem přidám ještě nějaké fotky mám jich mraky, nechci tím ale unvavovat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 djová djová | 16. června 2011 v 21:21 | Reagovat

zvládáte toho tedy dost ;-)

2 Proky Proky | E-mail | Web | 16. června 2011 v 22:44 | Reagovat

Pekna TV! A ja, ze jsi se, tak dlouho na blogu neozval ;-) My nastesti TV nemame, ale sem tam dame neco pocitaci.
Jinak, doporucuji treba filmy The Next Three Days a Nothing But The Truth. A zacal jsem cist zajimavou knihu (dam pak echo) :-)

3 Jarda Rejcha Jarda Rejcha | Web | 17. června 2011 v 9:21 | Reagovat

Dík za komentáře! Ještě sem musím nějaké nové fotky TV dát, ona je tak krásně placatá, to se jen tak nevidí (jakože je hrozně tenká).

Díky za tip na filmy, tyhle jsem zcela výjimečně neviděl.

4 Littlekey Littlekey | 17. června 2011 v 13:12 | Reagovat

Jardo, na telku se vy...dej fotky ze sklípku! ;-) Koukám, že pan Lékárník byl ve svém živlu. :-)

5 sargo sargo | 25. června 2011 v 13:04 | Reagovat

Uf! To je obludné. Tu televizi, myslím. Stolík tam vypadá poněkud disproporčně, ale uznávám, že když se chystá předělávka bytu, vskutku nemá smysl ladit skříněčky :-D Nahrávání je ošklivý zlozvyk, snažím se ho praktikovat co nejméně... ta povinnost to pak odkoukat, to je příšerný žrout času :-D
Akční jste jinak sympaticky, ukažte se taky někdy v hlavním městě :-D

6 JR JR | 26. června 2011 v 15:53 | Reagovat

Já to musím vyfotit znova - samozřejmě, umístnění na stolku není cílové, bude viset na zdi (i ten stojánek na to už mám) ale je na ní krásné, že je tak nejskutečně placatá (3 cm).

7 jm jm | Web | 27. června 2011 v 8:39 | Reagovat

Copak s panem lékárníkem, to se stávají nehody podobného typu snadno...:-)

8 djr djr | 30. června 2011 v 20:56 | Reagovat

Mno, TV, zrovna mi tady nad hlavou jedna běží, ale když jsem týden někde v "terénu" ani mi nechybí.

V čem tě tak oslovuje Boeing Stearman?

9 Jarda Rejcha Jarda Rejcha | Web | 1. července 2011 v 8:44 | Reagovat

A hleďme kdo se nám to objevil v komentářích! Stearman alias Cadet je podle mě archetypem letadla - dvouplošník, hvězdicový motor, zaoblené tvary... a ve žlutomodré kamufláži to prostě nemá chybu!  Jsem jím fascinován již od té doby, co jsem ho v dětství dostal 1:72 od Revellu (byť to není žádná kvalita), je postavenej a vystavenej někde ve Slavkově ve vitrínce u našich.

10 lékárník MB lékárník MB | 14. července 2011 v 10:33 | Reagovat

šupy dupy dup raz, dva, tři hej rup, pidimužík ........

Stearman je dokonalým zhmotněním jedné celé éry letectví. Éry, kdy létání už není zdaleka v plenkách, dřevo nahradil kov, profil křídla už nepřipomíná radlici na vzduch, všechno se třpytí hliníkem, sebevědomím a vírou v další pokrok techniky. Na druhou stranu je to pořád dvouplošník, a proto v něm zůstává kus romantiky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama