48th MFF KV díl druhý

14. července 2013 v 0:22 | JR |  filmy

13) Hodnota času, Španělsko 2013, 97 min, http://www.kviff.com/cz/filmy/detail-filmu/4086-hodnota-casu/

Tenhle film vůbec nebyl špatný, byť měl trochu zavádějící anotaci. Vycházelo se ze skutečného příběhu, kdy nějaký doktor, měl svou manželku, která zemřela v mladém věku doma ve sklepě v mrazáku (no, to zní hrozně, byl to spíš kryobox) s tím, že věřil, že věda jednou pokročí natolik aby ji dokázala vzkřísit. To sice ve filmu bylo, ale hlavní roli hrála samota toho doktora, který už je starý a postupně si uvědomuje, že vlastně zasvětil celý život bláznivému snu. Hlavní hrdina je vůbec krásný "morous" , který se v průběhu filmu "polepší" ale zase ne moc, jen tak akorát, uvěřitelně. Tempo filmu je pomalejší, ale koukalo se na to dobře, nechyběly vtipnější momenty (návštěva syna) a doporučuji to s klidným svědomím.
14a) Rosemary má děťátko, USA 1968, 136 min,http://www.kviff.com/cz/filmy/detail-filmu/3862-rosemary-ma-detatko/

Další půlnoční projekce Polanského klasiky, kterou jsem ještě neviděl a jsem rád, že jsem měl možnost doplnit si vzdělání přímo na velkém plátně. Mrzel mne akorát zvuk, který mi připadal hrozný, ale je to stářím filmu, dnes je člověk zvyklý opravdu minimálně na dolby stereo, tohle bylo podivného a chvíli mi trvalo, než jsem si na ten zvuk zvykl. Film důrazně nedoporučuju všem těhulím, všem ostatním naopak ano.


14 b) Mary naposled spatřena, USA 2009, 14 min, http://www.kviff.com/cz/filmy/detail-filmu/3961-mary-naposledy-spatrena/

Jednalo se vlastně o předfilm k Rosemary, od nějakého mladého režiséra, který byl projekci přítomen. Celou dobu se tam nic moc neděje a pak to najednou poměrně nečekaně skončí s tím, že kdybych vám prozradil jak, tak bych vás o všechno ošidil. Tu čtvrthodinku si klidně odsedíte, bez větších následků.


Na Islandské filmy chodím vždycky, mám pro ně slabost, hlavně proto, že znám asi všechny hlavní islandské herce, všechny čtyři ;-) Proto mne velmi potěšilo, když byl jeden z nich - Ólafur Darri Ólafsson přítomný projekci, hraje totiž v tomto filmu hlavní roli. Kdo si jej pamatuje z famózní Svatby za bílé noci, jako toho rozšafného a veselého svědka, tak bude jeho rolí ve filmu XL šokován. Je tam totiž za strašného záporáka (byť hlavního hrdinu), jakéhosi poslance, co je věčně na mol, žije jako prase a neváží si ničeho. Sledujeme jeho "jízdu" mající jasný směr - protialkoholní léčebnu. V lecčems by to tedy mohlo připomínat Dnes naposled (a ono skutečně připomíná), jenže se tam všichni chovají tak odporně, že to srovnávat prostě nelze. Zahrané je to skvěle, Olafur myslím dokonce vyhrál ve Varech cenu za nejlepší mužský herecký výkon, téma filmu a jeho znázornění je ale tak sugestivní, že bych to znova už vidět nechtěl.
Před projekcí XL v Puppu - Olafur je druhý zleva od mikrofonu

Intermezzo - Čechomor s KSO v Letním kině

To byl nádherný koncert, jen co je pravda. V letním kině se sešlo přes 4500 diváků (prý novodobý rekord), Čechomor hrál s Karlovarským symfonickým orchestrem a nevadilo nic, že asi půl hodiny lilo jak z konve a promokl jsem na kost. Bylo to krásné! Ono celkově, není rok, bez alespoň jednoho koncertu Čechomoru, toť heslo mé.Letňák praskal ve švech

Dneska jsem toho moc nezvládl, už je pozdě, tak si další část, případně rovnou dokončení nechám na příště, přeji všem dobrou noc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama